BIEGANKI – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1 do 2 lat

10 września 2014

Start: 10 września 2014 o 10:00
Koniec: 10 września 2014 o 10:45

Znamy piosenkę o trzech kurkach, znamy zabawę o kaczkach, a co z innymi ptakami?
Na nie tez znajdziemy czas!
Tym razem rozwiniemy zainteresowania ornitologiczne.
Zapraszamy!

Zajęcia adresowane są do wszystkich maluszków, które nie chcą już tylko raczkować, ale próbują swych sił fizycznych podczas chodzenia, biegania i wspinaczki (nie tylko po meblach w domu). Większość dzieci w tym wieku nie posługuje się sprawnie mową, stąd podczas naszych zajęć większy nacisk kładziemy na zabawy ruchowe i piosenki śpiewane w grupie niż indywidualne rozmowy. Zajęcia odbywają się w bardzo swobodnej atmosferze, każde z dzieci samo decyduje o swojej aktywności. Rodzice/ opiekunowie towarzyszą dzieciom w zabawie na każdym kroku, pełniąc rolę asystentów dzieci. Dla wielu maluchów jest to pierwsza okazja do interakcji z rówieśnikami podczas zorganizowanych tematycznych zabaw. Każde zajęcia mają stałą formułę, dzięki której dzieci mają poczucie stałości i bezpieczeństwa, a także jeden temat przewodni, wokół którego budujemy scenariusz zabaw. Tematy związane są z rozwojem fizycznym, zmysłami i zabawami socjalizacyjnymi. Zajęcia zawierają część umuzykalniającą opartą na Teorii Uczenia się muzyki E.E. Gordona, podczas której śpiewamy melodie bliskie nam kulturowo i te brzmiące nietypowo i dziwnie- w podstawowych tonalnościach (skalach modalnych, znanych nam nie tylko z jazzu) oraz recytujemy wierszyki i rytmiczanki w różnym metrum. Celem umuzykalnienia jest stworzenie dziecku bogatego środowiska muzycznego, by mogło się uczyć poprzez różnicowanie (melodia znana i nieznana, typowa i nietypowa, łatwa i trudna, ze słowami i bez słów).

Zajęcia ŚRODOWE prowadzi Sylwia Adamczuk- absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w kierunku wychowanie przedszkolne oraz edukacja wczesnoszkolna, certyfikowana absolwentka Kursu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6 w oparciu o Teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, wieloletnia harcerska i instruktorka. Do tej pory nauczycielka w przedszkolu, instruktorka w domu kultury, prowadząca zajęcia adaptacyjne, umuzykalniające, dykcyjne, rytmiczne a nawet taneczne… Prywatnie mama Brunka, z którym testuje wszystkie zabawy i pomysły.

……………………………………………………………………………………………
07.01.2015 IDZIE ZIMA

Idzie zima, idzie mróz! Rękawiczki, czapkę szybko włóż- znana piosenka rozpoczyna zimowy cykl zajęć w Kofifi. Jak na Bieganki przystało trochę pobiegamy, w kole potańczymy, może podania rąk w kole się nauczymy
……………………..……………………..……………………..……………………..……………………....

14.01.2015 DWA BAŁWANKI

Spotkały się dwa bałwanki i poszły z dziećmi na sanki! Nowa piosenka i nowe wyzwanie- dziś podajemy ręce w parach! Oczywiście jak zawsze w asyście opiekunów.
……………………..……………………..……………………..……………………..……………………...

21.01.2015 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś zabawy w kole i w rozsypce razem z piosenkami o Babci i Dziadku. Poza śpiewem i dobrą zabawą, dziś będziemy uczyć się klaskać wspólnie do rytmu od spontanicznych reakcji do współpracy. Brzmi jak trudne zadanie ale co do dla naszych mistrzów!
……………………..……………………..……………………..……………………..……………………....

28.01.2015 PADA ŚNIEG

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań… kto nie chciałby otulić się białym puchem… My dziś zamienimy nasza salę w zimowy świat. Zaśpiewamy i zagramy a… dzwoneczkach oczywiście!

……………………………………………………………………………………………………………………

koszt : 110zł – karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 30zł )

……………………………………………………………………………………………

zapisy: kofifi@kofifi.net lub tel. (22) 839 75 60,
501 183 953

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Zajęcia odbędą się w
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa