BIEGANKI – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1 do 2 lat

11 marca 2015

Start: 11 marca 2015 o 09:30
Koniec: 11 marca 2015 o 10:15

Zajęcia adresowane są do wszystkich maluszków, które nie chcą już tylko raczkować, ale próbują swych sił fizycznych podczas chodzenia, biegania i wspinaczki (nie tylko po meblach w domu). Większość dzieci w tym wieku nie posługuje się sprawnie mową, stąd podczas naszych zajęć większy nacisk kładziemy na zabawy ruchowe i piosenki śpiewane w grupie niż indywidualne rozmowy. Zajęcia odbywają się w bardzo swobodnej atmosferze, każde z dzieci samo decyduje o swojej aktywności. Rodzice/ opiekunowie towarzyszą dzieciom w zabawie na każdym kroku, pełniąc rolę asystentów dzieci. Dla wielu maluchów jest to pierwsza okazja do interakcji z rówieśnikami podczas zorganizowanych tematycznych zabaw. Każde zajęcia mają stałą formułę, dzięki której dzieci mają poczucie stałości i bezpieczeństwa, a także jeden temat przewodni, wokół którego budujemy scenariusz zabaw. Tematy związane są z rozwojem fizycznym, zmysłami i zabawami socjalizacyjnymi. Zajęcia zawierają część umuzykalniającą opartą na Teorii Uczenia się muzyki E.E. Gordona, podczas której śpiewamy melodie bliskie nam kulturowo i te brzmiące nietypowo i dziwnie- w podstawowych tonalnościach (skalach modalnych, znanych nam nie tylko z jazzu) oraz recytujemy wierszyki i rytmiczanki w różnym metrum. Celem umuzykalnienia jest stworzenie dziecku bogatego środowiska muzycznego, by mogło się uczyć poprzez różnicowanie (melodia znana i nieznana, typowa i nietypowa, łatwa i trudna, ze słowami i bez słów).

Zajęcia ŚRODOWE prowadzi Sylwia Adamczuk- absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w kierunku wychowanie przedszkolne oraz edukacja wczesnoszkolna, certyfikowana absolwentka Kursu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6 w oparciu o Teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, wieloletnia harcerska i instruktorka. Do tej pory nauczycielka w przedszkolu, instruktorka w domu kultury, prowadząca zajęcia adaptacyjne, umuzykalniające, dykcyjne, rytmiczne a nawet taneczne… Prywatnie mama Brunka, z którym testuje wszystkie zabawy i pomysły.

……………………..……………………..……………………..……………………...

04.03.2015 Kolory – czerwony

Umawiamy się na czerwony, hej! Czerwone tulipany, czerwone wozy strażackie i co jeszcze? Poszukamy! Bieganki pełne czerwonych rekwizytów to coś nowego.
……………………..……………………..……………………..……………………..……………..

11.03.2015 Kolory – żólty

Ach ten żółty! Poznamy dziś piosenkę o słoneczku, pomaszerujemy wzdłuż żółtej ścieżki, a także rozwijać będziemy umiejętności tworzenia koła z rówieśnikami i wspólnego tańca.
……………………..……………………..……………………..……………………..………………..

18.03.2015 Tęcza

Wielki finał cyklu zajęć o kolorach. Wszystko tęczowe. Pokusimy się o wielkie zamieszanie- kolorystyczne, zabawowe i zadaniowe. Zapraszamy stęsknionych farb.
……………………..……………………..……………………..……………………..……………………

25.02.2015 Wiosna

Szanowni Państwo, zawitała nam wiosna. Bez względu na pogodę za oknem, my żegnamy dzisiaj zimę na dobre. A sio! Teraz słoneczne dni, kwiaty i ptaki! Teraz my będziemy rosnąć, biegać po kałużach i czekać na kwiaty na drzewach

……………………..……………………..……………………..……………………...

koszt : 110zł – karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 30zł )

……………………..……………………..……………………..……………………...

zapisy: kofifi@kofifi.net lub tel. (22) 839 75 60,
501 183 953

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Zajęcia odbędą się w
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa