Księga dżungli – wiek 9+

11 Sty 2019

Dzisiaj słów parę o kolejnym na naszej liście klasyku, czyli o “Księdze dżungli”. Tyle już tej książce napisano, że przypominanie Wam o treści opowiadań byłoby dla Was stratą czasu. Napiszę tylko czym “Księga Dżungli” nie jest. Dżungla z powieści Kiplinga nie jest taka, jaką znamy z bajek Disneya dla dzieci. Zwierzęta nie są pokorne, miłe i sympatyczne, a dzikie, silne, niebezpieczne i groźne. Śmierć jest tutaj czymś naturalnym i czeka praktycznie na każdym kroku – mówi się o niej wprost, bez słodzenia i owijania w bawełnę. Jednocześnie panuje tutaj ład, harmonia i porządek. Zwierzęta przestrzegają ustalonych, choć nie spisanych praw, a ich łamanie, czy sprzeciw wobec władzy są karane – nawet najwyższą ceną.

Jest to zdecydowanie lektura dla starszych dzieci i dla dorosłych. Każdy znajdzie w niej aktualne odniesienia adekwatne do swojego doświadczenia i wieku.
“Księga dżungli” znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Autor – Rudyard Kipling
Ilustracje – Józef Wilkoń
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2009
Ilość stron – 232
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *