MUSICAL BABIES

03 października 2015
MUSICAL BABIES

Start: 03 października 2015 o 10:00
Koniec: 03 października 2015 o 10:40

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty nauki języka angielskiego metodą MUSICAL BABIES oraz MUSICAL ENGLISH. Najmłodsze dzieci (od 6 mies. do 3,5 lat) osłuchują się z językiem angielskim poprzez piosenki, rymowanki i zabawy językowe (program MUSICAL BABIES), natomiast starsze dzieci (od 3,5 lat – 6 lat) aktywnie uczą się języka angielskiego w oparciu o program MUSICAL ENGLISH, wykorzystujący dodatkowe ćwiczenia językowe, autorskie pomoce dydaktyczne, płyty CD do codziennego słuchania w domu oraz Karty Pracy do wykonania na zajęciach i w domu.
CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ
Programy Musical English oraz Musical Babies zostały stworzone w 2003 roku przez Annę Rattenbury i aktualnie prowadzone są na zasadzie franczyzy w 52 ośrodkach w Polsce i w jednym w Hiszpanii. Zajęcia prowadzone są w wielu placówkach przedszkolnych prywatnych i państwowych, w żłobkach, oraz dla grup z rodzicami.

Podczas zajęć dzieci:
poznają słowa i zwroty angielskie za pomocą rymowanek i piosenek angielskich, przedstawianych im za pomocą wielorakich pomocy dydaktycznych, stopniowo włączają się w śpiewanie samych piosenek i mówienie rymowanek wraz z pokazywaniem określonych czynności,
osłuchują się z naturalnym językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka, mają okazję do obcowania z prawidłowymi wzorcami wymowy angielskiej, wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy językowo-ruchowe, usprawniając inteligencję językową i ruchową nabywają niezastąpioną umiejętność słuchania, kojarzenia wizualno -słuchowego, oraz rozwijają sprawność manualną.
Celem zajęć jest nauka języka angielskiego z wykorzystaniem piosenek i rymowanek angielskich, oraz gier i zabaw ruchowych ściśle związanych tematycznie z wprowadzanym materiałem. Dzieci poznają słownictwo i kulturę brytyjską poprzez naukę tańców narodowych (angielskich, szkockich, irlandzkich), aranżację popularnych świąt brytyjskich, a także degustację tradycyjnych potraw. Dzieci ucząc się piosenek i rymowanek poznają słownictwo i całe zwroty angielskie w sposób trwały, a tym samym o wiele bardziej efektywny od innych metod. Uczą się nie zdając sobie z tego sprawy, przez „kontrolowaną” i twórczą zabawę. Każde zajęcia mają określone składowe i przebiegają według określonego, lecz – jeśli zachodzi taka potrzeba – elastycznego schematu, który staje się z czasem bliski dzieciom i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Procesowi poznawczemu zawsze towarzyszy bardzo dużo ruchu i muzyki. Na każdych zajęciach wykorzystywana jest bogata i zróżnicowana gama autorskich materiałów dydaktycznych, tj. plansze, karty obrazkowe, domina, puzzle, maty edukacyjne, plansze z opowiadaniami itp. Dodatkowe Karty Pracy, jakie dzieci otrzymują do wykonania w domu, rozwijają inne zdolności niezwiązane stricte z nauką języka, tj. wycinanie, rysowanie po śladzie, przyporządkowywanie elementów do zbioru, itp. Wszystkie materiały dydaktyczne zostały stworzone przez autorkę programu, Annę Rattenbury i tym samym nie naruszają niczyich praw autorskich.

Zajęcia odbywać się będą w soboty  o godz. 10:00

Konieczne zapisy:

kofifi@kofifi.net

tel. 501183953

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Zajęcia odbędą się w
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa