O konsekwencji inaczej – warsztat dla rodziców 29.03

14 Mar 2019

O KONSEKWENCJI INACZEJ

Zapraszamy na warsztat dla rodziców nt. konsekwencji, który odbędzie się u nas 29 marca 2019 od godz. 17 do 20.

Cena: 80 zł (w cenę wliczone są materiały oraz słodka przekąska).
Zapisy: do 20 marca poprzez e-mail coach@malgorzatagumowska.pl oraz w KOFIFI – warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto.
Nr konta bankowego: 95 1090 1506 0000 0001 3715 0454
OPŁATA ZA WARSZTAT NAJPÓŹNIEJ DO 22 MARCA

Dla pierwszych trzech osób – bezpłatna konsultacja rodzicielska (poprzez video komunikator).

Liczba miejsc: 20 (jeżeli zbierze się zbyt mała grupa, warsztaty mogą być odwołane).

W czasie warsztatu:
POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI W KONTEKŚCIE POTRZEB DZIECKA I RODZICA. Konsekwencja – słowo, które niektórych „wstrząsa”, nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, pozwala rodzicowi zadbać o siebie samego, jak i o dziecko i jego potrzeby. Bez tak rozumianej konsekwencji trudno niektórych sytuacjach zachować spokój, nie mówiąc o rodzicielskiej radości. Szczęśliwy rodzić wychowuje szczęśliwe dzieci.

POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI WOBEC WARTOŚCI w odniesieniu do koncepcji wychowania opartego na wartościach. Jakie wartości są potrzebna i czy w ogóle są potrzebne? Od czego zależy system wartości i w jakich sytuacjach jest potrzeby – rodzicowi i dziecku. Po co konsekwencja, gdy chodzi o wartości?

POROZMAWIAMY O SPOSOBACH BYCIA KONSEKWENTNYM RODZICEM. Często postępujemy intuicyjnie. Nie ma w tym niczego złego, jednak wciąż poszerzająca się wiedza o procesach wychowawczych daje nam różne narzędzia, z których możemy skorzystać☺ Ta wiedza posłuży Tobie, Drogi Rodzicu, jednak w konsekwencji (SIC☺!) również Twojemu dziecku.

Nikt z nas nie rodzi się rodzicem, co oznacza, że do tej najważniejszej życiowej roli nie jesteśmy przygotowani. Wkraczamy w nią wraz z narodzinami naszego dziecka i z tej roli nikt nas już nigdy nie zwolni. Ta rola zakłada wiele zmiennych i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Nie jest łatwa, ale potrafi być bardzo satysfakcjonująca i uszczęśliwiająca. Tej roli można się uczyć☺

Prowadząca Małgosia Gumowska – szczęśliwa mama dwóch wspaniałych dorosłych córek ☺ wciąż ucząca się swojej roli ☺ Coach, mentor, pedagog, nauczyciel od lat wspierający rodziców i… młodzież.


Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *