ROZRABIAJKI – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 do 3 lat

11 czerwca 2015

Start: 11 czerwca 2015 o 11:00
Koniec: 11 czerwca 2015 o 12:00

Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. W kameralnej grupie, podczas zabawy okaże się to nie takie trudne! Słuchając muzyki, śpiewając piosenki, rysując, rozwiązując zagadki łatwiej będzie zrozumieć i zaakceptować im zasady funkcjonowania w grupie. Rodzice będą towarzyszyć dzieciom w warsztatach tylko tak długo jak dziecku będzie to potrzebne, a potem będą mogli sobie w salce przy stoliku lub na kanapie wypić kawkę patrząc jak świetnie bawią się ich maluchy i jak radzą sobie podczas kolejnych wyzwań.

Celem zajęć jest:
– Adaptacja dzieci do pracy i zabawy w grupie (samodzielne uczestnictwo w zajęciach bez rodzica następuje gdy dziecko jest na to gotowe, wcześniej zapraszamy rodziców/opiekunów do wspólnej zabawy w kole, podczas prac plastycznych )
– Dbałość o prawidłowy wszechstronny rozwój maluchów (zwiększenie sprawności fizycznej, rozwijanie zmysłów dotyku, węchu, smaku, wzroku, równowagi)
– Rozwijanie umiejętności interpersonalnych takich jak dzielenie się, słuchanie, współtworzenie oraz umiejętności intrapersonalnych takie jak
cierpliwość, odwaga, samodzielność również podczas radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach

Zajęcia poprowadzi: Katarzyna Joanna Mazurek – 1981, aktorka, absolwentka szkoły teatralnej Studium Aktorskie w Olsztynie. Studiowała pedagogike ogólną oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnych chwilach malarka, rzeźbiarka, projektantka zgodnie z zasadą “Zrób to sam, a będzie pięknie” i najważniejsze: mama dwu i półrocznej Alicji, z którą na nowo poznaje i odkrywa świat. A co znalazły pokaże na zajęciach: w zastępstwie Alicji Arnold Skarpetka Wszechwiedzący, czyli skarpetkowa pacynka.

……………………………………………………………………………………………

 

koszt : 110zł – karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 30zł )
zapisy: kofifi@kofifi.net lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat.

Zajęcia odbędą się w
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa