ROZRABIAJKI dla maluchów – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 do 3 lat

25 lutego 2015

Start: 25 lutego 2015 o 10:30
Koniec: 25 lutego 2015 o 12:30

Od listopada specjalnie dla Was 2 grupy: 10:30 –  11:30 oraz 11:30 –  12:30

Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. W kameralnej grupie, podczas zabawy okaże się to nie takie trudne! Słuchając muzyki, śpiewając piosenki, rysując, rozwiązując zagadki łatwiej będzie zrozumieć i zaakceptować im zasady funkcjonowania w grupie. Rodzice będą towarzyszyć dzieciom w warsztatach tylko tak długo jak dziecku będzie to potrzebne, a potem będą mogli sobie w salce przy stoliku lub na kanapie wypić kawkę patrząc jak świetnie bawią się ich maluchy i jak radzą sobie podczas kolejnych wyzwań.

Celem zajęć jest:
– Adaptacja dzieci do pracy i zabawy w grupie (samodzielne uczestnictwo w zajęciach bez rodzica następuje gdy dziecko jest na to gotowe, wcześniej zapraszamy rodziców/opiekunów do wspólnej zabawy w kole, podczas prac plastycznych )
– Dbałość o prawidłowy wszechstronny rozwój maluchów (zwiększenie sprawności fizycznej, rozwijanie zmysłów dotyku, węchu, smaku, wzroku, równowagi)
– Rozwijanie umiejętności interpersonalnych takich jak dzielenie się, słuchanie, współtworzenie oraz umiejętności intrapersonalnych takie jak
cierpliwość, odwaga, samodzielność również podczas radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach

Zajęcia ŚRODOWE prowadzi Sylwia Adamczuk- absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w kierunku wychowanie przedszkolne oraz edukacja wczesnoszkolna, certyfikowana absolwentka Kursu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6 w oparciu o Teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, wieloletnia harcerska i instruktorka. Do tej pory nauczycielka w przedszkolu, instruktorka w domu kultury, prowadząca zajęcia adaptacyjne, umuzykalniające, dykcyjne, rytmiczne a nawet taneczne… Prywatnie mama Brunka, z którym testuje wszystkie zabawy i pomysły.

……………………..……………………..……………………..……………………...
04.02.2015 TAŃCE

Znamy tańce w kole, znamy tańce w parach, podszlifujemy nowe umiejętności ruchowe i rozwiniemy tańce indywidualne. Dziś muzycznie ruchowo i bardzo, bardzo tanecznie. W końcu to karnawał!

…………………………………………………………………………………………………

11.02.2015 BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy grupy adaptacyjnej! Na zajęcia można przyjść już przebranym we własnoręcznie wykonany strój lub wspólnie z nami wykonać maskę wybranego zwierzaka. Będziemy tańczyć, skakać i rysować!

…………………………………………………………………………………………………

18.02.2015 KOLORY zielony

Cykl Kolory. Ze zmysłu wzroku nasze „Rozrabiaki” korzystają od pobudki aż po ostatnią wieczorną zabawę w kąpieli. Same barwy są dla dzieci naturalne, ale nazwy zupełnie abstrakcyjne, dlatego rozpoczynamy cykl zajęć poświęconych właśnie kolorom, szukaniu podobieństw i łączeniu z innymi zmysłami.
– zielony. Zabawy z wodą, statki, słuchanie odgłosów wody od kropelki, przez deszcz aż do wodospadu

……………………………………………………………………………………………………

25.02.2015 KOLORY niebieski

Cykl Kolory. Ze zmysłu wzroku nasze „Rozrabiaki” korzystają od pobudki aż po ostatnią wieczorną zabawę w kąpieli. Same barwy są dla dzieci naturalne, ale nazwy zupełnie abstrakcyjne, dlatego rozpoczynamy cykl zajęć poświęconych właśnie kolorom, szukaniu podobieństw i łączeniu z innymi zmysłami.
– niebieski. Powiązanie z żywiołem powietrza, wiatrem… Będą tańce na wietrze i zrobimy wspaniałe kolorowe wiatraczki

……………………..……………………..……………………..……………………...

koszt : 110zł – karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 30zł )

zapisy: kofifi@kofifi.net , tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
lub formularz na stronie:
https://kofifi.waw.pl/zajecia/zapisy-na-zajecia/

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Zajęcia odbędą się w
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa