Sznurówka, ptak i ja – wiek 6+

27 Lut 2019

Mądra książka o prawdziwym życiu. Każdy ma w sobie wewnętrznego krytyka i różnie sobie z nim radzimy. Inaczej dorośli, a inaczej dzieci. “Sznurówka, ptak i ja” to historia, która w subtelny sposób pokazuję jak Wasze pociechy mogą okiełznać tego wewnętrznego zwierzaka, który blokuje ich poczucie wartości, pewności siebie i odwagę.
Selma, bohaterka książki, spędza wakacje na wyspie razem ze swoimi dziadkami. We wrześniu ma iść do nowej klasy, ponieważ w poprzedniej nie radziła sobie w relacjach z kolegami i koleżankami. Mówiąc wprost, ona nikogo nie lubiła i jej nikt nie lubił.
Na początku wszystko się dobrze układa, Selma robi co chce, spędza czas na własnych warunkach, czyli przeważnie w samotności, ale… Wewnętrzny ptak – krytyk zaczyna dziobać coraz mocniej, przypominając dziewczynce o zbliżającym się końcu wakacji i zmianie szkoły. Na szczęście Selma poznaje Sznurówkę, odważną, otwartą i pełną energii dziewczynkę, która, jak się domyślacie, zmienia naszej bohaterce życie. Razem przepędzają ptaka i……

Książka otrzymała w 2013 roku Nagrodę Augusta, czyli najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.

Autor – Ellen Karlsson
Ilustracje – Eva Lindström
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 120
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *