Zwierzokracja – wiek 6+

18 Lut 2019

To niezwykle ważna książka. Nam uświadamia dlaczego tak ważne jest traktowanie zwierząt z szacunkiem, a naszym pociechom wprost pokazuje jak to robić.
Książka po prostu uświadamia jakie skutki niesie za sobą bezmyślne traktowanie zwierząt. Stawia pytania nad którymi często się nie zastanawiamy np. czy słodki szczeniaczek jako prezent niespodzianka dla dziecka to mądra decyzja, albo czy cyrk nadal będzie cyrkiem bez zwierzaków?
“Zwierzokracja” pokazuje naszym małym czytelnikom, że można mieć wybór. Uczy jaką rolę odgrywały i ogrywają zwierzęta w kolejnych etapach rozwoju naszej cywilizacji. Buduje poczucie odpowiedzialności za nie i pokazuje jak ważne jest, by nie pozwolić, żeby znikały z naszej planety kolejne gatunki tych niezwykłych istot.
Pomimo powagi tematu, książka jest pełna niesamowitych faktów napisanych przystępnym i niekiedy bardzo zabawnym językiem.
W książce znajdziecie również, ogłoszony w 1978 roku w Paryżu, najważniejszy na świecie dokument opisujący, jakie prawa powinny przysługiwać zwierzętom oraz dowiecie się jakie prawa zwierząt obowiązują w Polsce.
Trzeba też wspomnieć, że kupując “Zwierzokrację” wspieracie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Autor – Ola Woldańska-Płocińska
Ilustracje – Ola Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo – PAPILON
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 80
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *