Kategorie
książka wiek 5

Czy wróżka Zębuszka istnieje? – wiek 5+

Urzekła mnie ta książka przeogromnie. Niech Was nie zwiedzie jej tytuł, temat jak najbardziej poważny i oczywiście nie dosłowny.
Każdy z nas chce, żeby nasze dzieci wychować na porządnych i mądrych ludzi. Tylko zapominamy, że sami byliśmy dziećmi i zbyt czasami poważnie podchodzimy do tego zadania. Używamy wtedy magicznych sposobów, rodem z bajkolandii, aby wpoić naszym maluchom różne przydatne wartości czy zachowania. Ile razy mówicie “nie kłam Adasiu, bo Ci się nos wydłuży”? albo “jak będziesz robił głupie miny, to Ci tak zostanie”.
A przecież nikt nie jest idealny, ani mały, ani duży. Warto może czasami powiedzieć naszym pociechom, że też się robiło błędy ortograficzne, nie lubiło zupy mlecznej, albo nie akceptowało koloru swoich włosów. Takie rozmowy budują zaufanie, uczą odwagi, a przede wszystkim pokazują maluchom, że z niejednej niemiłej sytuacji można wyjść obronną ręką.
“Czy wróżka Zębuszka istenieje?” napisana jest współczesnym, pełnym humoru i mądrości językiem. Jest on na tyle uniwersalny, że z łatwością trafi do gustu 5 latka, 8 latka, czy nawet nastolatka. Gorąco polecam.

Autor – Marta H. Milewska
Ilustracje – Anna Wiklińska
Wydawnictwo – TATARAK
Rok wydania – 2019
Ilość stron – 73
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂