Kategorie
książka wiek 6

Dzień czekolady – wiek 6+

Są takie książki, które na długo zapadają nam w pamięci. To lektury dla maluchów, które poruszają bardzo istotne tematy. Takie, o których zazwyczaj nie rozmawiamy z nimi, ponieważ skoro ich nie dotyczą, to nie warto o nim mówić. Nic bardziej mylnego.
“Dzień czekolady” to opowieść o dwójce dzieciaków, które zmagają się z własnymi problemami, często przerastających ich wiek i dojrzałość. Chłopiec, Dawid mieszkał tylko z mamą, ponieważ jego tata odszedł od nich, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku zmarła jego starsza siostra. Natomiast Monika, która była bardzo wesołą i beztroską dziewczynką, mieszkała z mamą i ciocią. Ona też miała swoją tajemnicę. Martwiła się, że pewnego dnia zła wiedźma, która czasem przychodziła do ich domu, zechce ją zabrać z domu do miejsca, gdzie jest bardzo dużo innych dzieci.
“Dzień czekolady” to książka poruszająca trudne tematy, o których my dorośli często nie chcemy rozmawiać. Wybór należy oczywiście do Was drodzy rodzice, ale pewne rzeczy zdarzają się w okół nas i nie zawsze można je “przykryć” disneyowską historią czy kreską.

Autor – Anna Onichimowska
Ilustracje – Emilia Dziubak
Wydawnictwo – LITERATURA
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 56
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂