Kategorie
książka wiek 1

Moja mała myszka – wiek 1+

“Moja mała myszka” to przesympatyczna historia jednego dnia z życia małego gryzonia. Nasza bohaterka budząc się rano postanawia zwiedzić łąkę na której mieszka. Beztrosko spędzając czas, podziwia kolorowe kwiaty, zaprzyjaźnia się jeżem i ptaszkiem, a kiedy zapada zmierzch wraca do swojego domku, żeby położyć się spać. Ot cała historia.
Ja widać, jest to kolejna miła książeczka do poczytania i pooglądania z maluchem przed snem, w parku, czy w deszczowy dzień. Ale najważniejsze jest jednak to, że ta niepozorna pozycja prowokuje do bardzo ważnej dyskusji – dlaczego trzeba dbać o środowisko w którym żyjemy.
“Moja mała myszka” podobnie jak “Moja mała kaczuszka”, wykonane są na kartonie w 100% z recykling i drukowane ekologicznymi farbami.
Na koniec konieczne trzeba wspomnieć o Brittcie Teckentrup, wielokrotnie nagradzanej ilustratorce, autorce i artystce, która napisała i zilustrowała ponad 100 książek obrazkowych dla dzieci. Wiele z nich uzyskało status bestsellerów i zostało przetłumaczonych na języki obce, a jej prace były prezentowane w galeriach oraz na targach sztuki na całym świecie.

Autor – Teckentrup Britta
Ilustracje – Teckentrup Britta
Wydawnictwo – NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2019
Ilość stron – 14
Wiek – 1+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂