Kategorie
książka wiek 8

NeverMoor przypadki Morrigan Crow cz. 1- wiek 8+

NeverMoor, dzięki wydawnictwu Media Rodzina, wreszcie zagościł na nasz rodzimy książkowy rynek. Za granicą dużo pisano o tej książce. Porównywano ją do świata Harrego Pottera, czy Czarnoksiężnika z krainy Oz. Ale to książka, która ma swoją “tożsamość” i nie potrzebuje porównań.

Morrigan Crow, to “dziwna dziewczynka o czarnych oczach”, przeklęte dziecko, oskarżane przez wszystkich o nieszczęścia jakie dotykają mieszkańców jej miasta. Przez te niefortunne zdarzenia zostaje skazana na śmierć o północy w dniu swoich 11 urodzin. Pomocną dłoń wyciąga do niej Jowisz Północy, tajemniczy dobroczyńca, który zabiera naszą bohaterkę do miasta Nevermoor. Tam Morrigan odkrywa, że ​​musi uczestniczyć wielu próbach, żeby dostać się prestiżowego stowarzyszenia, które walczy… 

“NeverMoor przypadki Morrigan Crow”, to wciągająca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, napisana pięknym i pełnym humoru językiem. Sama Morrigan przechodzi ogromną metamorfozę i to nie w sztuczny, czy na siłę sposób. Autorka potraktowała swoją opowieść poważnie i wypada w tym bardzo wiarygodnie. W opisane historie naprawdę się wierzy, ponieważ są spójne i logiczne, co nie zawsze wychodziło J.K. Rowling. Czekamy na kolejne części.

Autor – Jessica Townsend

Wydawnictwo – MEDIA RODZINA

Rok wydania – 2018

Ilość stron – 428 stron

Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂