Kategorie
książka wiek 6

Operacja wrak – wiek 6+

Po sztormie morze wyrzuciło na plażę mnóstwo wodorostów, starych desek i śmieci. Dwójka dzieci z pobliskiego miasteczka poszła na brzeg, by grzebać w wyrzuconych na ląd przedmiotach. Dzieci nie musiały długo szukać, by znaleźć coś ciekawego. Najpierw zauważyły nowy but. Zaraz potem drugi, taki sam. Nie miało to żadnego sensu. Przecież buty powinny być różne. Jeden lewy a drugi prawy. A te, które znaleźli, były na jedną nogę. Po chwili zauważyli kolejne buty oraz tabliczkę z imieniem kobiety. To właśnie ta tabliczka miała doprowadzić ich do szalonego odkrycia!
Tak zaczyna się najnowsza część serii “Operacja”, kryminałów stworzonych dla dzieci przez norweskiego pisarza Jorna Liera Horsta i ilustratora Hansa Jorgena Sandnesa.
Tym razem mali detektywi, Tiril i Oliver, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2, będzie zmierzać się z nową zagadkę zaginionego statku. Jednak sprawa nie będzie taka prosta, ponieważ nasza para śledczych, oprócz złota, będzie musiała odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za spowodowanie ekokatastrofy.

Autor – Jørn Lier Horst
Ilustracje – Hans Jørgen Sandnes
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 112
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂