Kategorie
książka wiek 12

Opowieści o pilocie Pirxie – wiek 12+

Bohaterem dziesięciu opowiadań jest astronauta Pirx. Początkowo kadet, później pilot, nawigator, a następnie komandor. Każda historia, to kolejny etap jego dojrzewania jako człowieka, pilota i dowódcy. Pirx musi dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i cybernetycznego myślenia. Historie naszego bohatera to pretekst, by zwrócić uwagę na problemy jakie występują w komunikacji między współegzystującymi cywilizacjami maszyn i ludzi. Dotykają problemów psychologii oraz filozofii społeczeństw i jednostek, zarówno ludzkich, jak i tych obdarzonych sztuczna inteligencją, nie zawsze potrafiących poradzić sobie z błyskawicznie zmieniającym się światem.
“Opowieści o pilocie Pirxie” to książka dla starszych i najstarszych czytelników. Pomimo, że akcja każdego opowiadania wciąga błyskawicznie, to tematy tam poruszane, “zakopane” czasami w drugiej, trzeciej, a nawet piątej warstwie tekstu, wymagają pewnego wysiłku i dojrzałości intelektualnej.
Stanisław Lem to najbardziej znany na świecie polski pisarz SF. Znać jego dzieła wypada. Lem pisał pięknie, pisał imponująco i potrafił, tworząc swoje futurystyczne wizje, celnie zdefiniować aktualne jak i przyszłe problemy współczesnego świata.

Autor – Stanisław Lem
Wydawnictwo – LITERACKIE
Rok wydania – 2012
Ilość stron – 520
Wiek – 12+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂