Kategorie
książka wiek 9

Piraci Oceanu Lodowego – wiek 9+

Kolejna niesamowita książka Fridy Nilsson po “Moja mama Gorylica” i “Prezent dla Cebulki”, która wbija w fotel albo kanapę. Po raz kolejny mamy przed sobą opowieść, która nie jest tylko banalnym czytadłem przygodowym. To czterysta stron fantastycznych przygód, które kryją wiele porównań i odniesień do współczesnego świata konsumpcjonizmu, egoizmu czy postępującej znieczulicy.
Główną bohaterką “Piratów…” jest Siri dziesięciolatka, która wyrusza na pomoc porwanej przez kapitana Biała Grzywa siedmioletniej siostrze.
Ten pirat w Krainie Oceanu Lodowego owiany jest złą i ponurą legendą. Każdy mieszkaniec tego miejsca przeraźliwie się go boi, ale nic z tym nie robi, tylko udaje, że problem jego nie dotyczy. Z tym wszystkim musi się zmierzyć Siri samotnie ruszając na poszukiwanie swojej siostry.
“Piraci Oceanu Lodowego” jedna z najlepszych awanturniczych powieści dla dzieci, w której okazuje się, że determinacją i sprytem można pokonać wszelkie przeciwności, miłość zawsze zwycięża, a przyjaźń okazuje się najskuteczniejszym lekarstwem na wszystkie smutki i trudności.

Autorka – Frida Nilsson
Ilustracje – Alexander Jansson
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 364
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂