Kategorie
książka wiek 3

Tańcz, Córko Księżyca – wiek 3+

Wiele razy podczas różnych dyskusji z moimi dziećmi pojawiały się tematy, a jak to było, jak ja byłem mały. Jest tak, że naszym pociechom nie mieści się czasami w głowach, że też chodziliśmy w podartych spodniach, przezywaliśmy się, czy koloryzowaliśmy nasze osiągnięcia. A przecież też kiedyś byliśmy w ich wieku i zachowywaliśmy się podobnie jak oni.
“Tańcz, Córko Księżyca” to poetycka opowieść o pewnej kobiecie, która kiedyś była tancerką o wyjątkowym talencie. Jej taniec zachwycał wszystkich. Jednak teraz, gdy jest już stara i niedołężna, nie może tańczyć tak, jak dawniej. Mimo to, nadal robi wszystko, żeby taniec był ważną częścią jej życia, a ludzie pamiętali ją jako Córkę Księżyca. W opowieści przenosimy się do afrykańskiej wioski, pełnej kolorów, dźwięków i zapachów. Razem z główną bohaterką przemierzamy jej drogę życia, poznając i doświadczając ją.
“Tańcz, Córko Księżyca” kameruńskiego autora Kouamm Tawa, z pięknymi ilustracjami francuskiego rysownika Freda Socharda, to wzruszająca historia o przemijaniu, starości, szacunku i o tym, że warto mieć w życiu pasje, bo dzięki nim, możemy się czuć szczęśliwi i spełnieni, pokazując przy tym młodym ludziom, że nadaje to głębszy sens naszemu istnieniu.

Autor – Kouam Tawa
Ilustracje – Fred Sochard
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2019
Ilość stron – 44
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂