Bodzio i Pulpet – wiek 6+

23 Wrz 2018
Bodzio i Pulpet Kofifi

Wyobraźnia dzieci nie zna granic. My dorośli czasami, mimo szczerych intencji, mocno ją ograniczamy. Kupujemy zabawki “gotowce”, a potem się dziwimy, że leżą one w kącie. A przecież nam wystarczały kiedyś zwykły sznurek, pudełko po butach i była super zabawa. Ruszyliśmy tylko naszą wyobraźnię i był dom, labirynt, jaskinia, samochód, rakieta czy kask motocyklisty.

“Bodzio i Pulpet” to książka o cudownej dziecięcej wyobraźni. Nasi bohaterowie widzą np. w paprotce kosmitów, pomagają im odrobić pracę domową na temat nauki poruszania się po ziemskim mieście, albo ratują ich kiedy zaparkowali na środku drogi swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Dla Bodzia i Pulpeta nie ma rzeczy niemożliwych, rozgrają nawet mecz piłkarski z kosmitami kałużami.

Książka składa się z piętnastu zabawnych opowiadań o przygodach pomysłowych chłopców. To ciepła i pełna opowieść, która została wspaniale zilustrowana przez Daniela de Latour. Oczywiście Grzegorz Kasdepke nie byłby sobą, gdyby nie przemyciłby w treści rzeczy ważnych. Jest o dobrym zachowaniu, tolerancji, trosce czy opiece. Gorąco polecam!

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Daniel de Latour
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 96 stron
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *