Pan Samochodzik i niesamowity dwór – wiek 8+

24 Lip 2019

Pamiętam, że tę książkę przeczytałem błyskawicznie. Moje dzieciaki też pochłonęły ją prawie za jednym razem, twierdząc, że jest to, jak na razie, najlepsza część przygód Pana Samochodzika.
Co takiego jest w tej powieści, że przykuwa bez reszty uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury? To, że czar tej książki jest ponad czasowy. W zasadzie historia jest tak opowiedziana, że mogłaby się dziać w czasach współczesnych, pomimo, że została napisana w 1969 roku.
Tym razem, na polecenie Dyrektora Marczaka, Pan Samochodzik obejmuje posadę kierownika i kustosza muzeum w starym dworku. Sprawa wydawała się prosta. Jednak już pierwszej nocy, spokojny sen muzealników, pana Tomasza, Bigosa i panny Wierzchoń zakłóciły tajemnicze wypadki. Po ich zbadaniu okazało się, że dwór kryje w sobie zagadkę, którą po ponad stu latach zapomnienia, odkrył zmarły niedawno właściciel, historyk-amator.
Zbigniew Nienacki w mistrzowski sposób rozpala wyobraźnię, pozwala wczuć się w działanie bohaterów, zrozumieć ich niepokoje i niepewność. Opowieść wciąga, zaskakuje i zdecydowanie jest jedną z najlepszych przygód Pana Samochodzika z całej serii.

Autor – Zbigniew Nienacki
Wydawnictwo – LITERATURA
Rok wydania – 2015
Ilość stron – 196
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *