Uczucia – wiek 3+

23 Wrz 2018
Uczucia Kofifi

Jak często rozmawiacie ze swoimi pociechami o uczuciach? Bycie blisko własnych emocji i umiejętność ich nazywania wymaga ćwiczeń. Dlatego najlepiej uczyć tej sztuki już od kołyski. Dlaczego? Ponieważ zdolność do refleksji nad własnymi stanami emocjonalnymi powoduje rozwój obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za nasze radzenie sobie z emocjami, a im bardziej rozwinięte będziemy mieli nasze płaty przedczołowe, bo o nich tutaj mowa, tym lepiej będziemy potrafili zarządzać naszymi emocjami. 

“Uczucia”, to wyjątkowo mądre “narzędzie” dla rodziców, którzy chcą zmierzyć się, niełatwym czasami, zadaniem tłumaczenia i pokazywania świata emocji. Libby Walden i Richard Jones podjęli próbę objaśnienia uczuć dziecięcym językiem, mądrymi wierszowanymi tekstami i przede wszystkim, pełnym skojarzeń i odniesień obrazem. 

Bohaterem książki jest chłopczyk, który jest narratorem i opowiada o uczuciach jakie się w nim pojawiają w różnych sytuacjach.  Na kolejnych ilustracjach wszystko wokół niego się zmienia, pojawiają się kolejne emocje, które próbuje wyjaśnić nasz bohater.

Autor – Walden Libby
Ilustracje – Richard Jones
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 32 stron
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *