Kategorie
zajęcia dla dzieci

Gordonki – 0/4 lata

ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE

W okresie pandemii, dopóki mamy ładną pogodę, zajęcia prowadzone są na świeżym powietrzu w Parku Żeromskiego. W takim przypadku nie obowiązują zapisy. Spotykamy się chwilę wcześniej w Kofifi. Należy wziąć ze sobą kocyk dla siebie i dziecka. W czwartki rano, sprawdzamy pogodę i  (ok. 9.30) zamieszczamy informację na Facebooku, czy zajęcia się odbędą.

W deszczowe dni zajęcia przenoszone są do sali zabaw. W zajęciach uczestniczą tylko dzieci wraz z 1 opiekunem, które wcześniej zapisały się do grupy.
Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odpręża ludzką psychikę, uwrażliwia i pobudza do wszechstronnego rozwoju. Dzięki uniwersalnemu językowi muzyka łączy ludzi, a najmłodsi mogą jej doświadczać, zanim zaczną mówić. Dziecko słyszy muzykę już w łonie matki, a kontakt z muzyką od najmłodszych lat rozwija kompetencje słuchowe, umiejętności czytania, łatwość przyswajania języków. Wychowując się przez muzykę dziecko ma możliwość poznania świata wartości społecznych i moralnych. Poprzez wyrażanie siebie w trakcie ekspresji ruchowych wspomaga swój rozwój emocjonalny i uwrażliwia się na potrzeby innych. Sposób, w jaki dziecko, już od najmłodszych lat, zostanie zachęcane do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia swoich melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, warunkować będzie jego rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.
Zajęcia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. E. Gordona, polegające na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich nadrzędnym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumienia i tworzenia muzyki, a dzięki improwizacji rozwijają swoją kreatywność. Dziecko uczy się także harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

Czwartki

W każdy czwartek ok. godziny 9.30 sprawdzamy pogodę i podajemy informację na FB, czy zajęcia ostatecznie się odbędą.

Spotykamy się ok. 10.50 w Kofifi.

Prosimy o przynoszenie koca dla dziecka i opiekuna.

godz. 11:00– 11:45

Koszt zajęć:
Koszt jednorazowych zajęć – 42 zł
Karnet – 140 zł (4 wejścia)

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂