Kategorie
książka wiek 4

Plastik fantastik? – wiek 4+

Dlaczego jakoś tak się dzieje, że my ludzie, jak coś wymyślimy, odkryjemy, a potem wdrożymy w życie, to używamy tego bez opamiętania. Widzą to nasze dzieci. Nie raz usłyszałem od swoich pociech pytania typu “tato, a dlaczego jak odkryto, że można ropę wykorzystać w silnikach samochodów, to nie pomyślano od razu, jak chronić Ziemię przed spalinowymi zanieczyszczeniami? Najpierw się trujemy, a potem ratujemy”
Próbowałem wówczas tłumaczyć, że nie zawsze postęp technologiczny pozwalał na równoległe wprowadzenie właściwych zabezpieczeń, ale to moje dzieciaki nie przekonywało. Uważały, że ludzkość często idzie na łatwiznę. Hmm coś w tym jest.
“Plastik fantastik” to książka, która według mnie inaczej wpisuje się w ekologiczny nurt. Nie straszy totalną ekologiczną zagładą ale w obiektywny sposób pokazuje jak wiele pożytku mamy używając plastikowych produktów, tylko ważne jest przy tym, żeby stosować go z umiarem i rozsądkiem ale przede wszystkim pokazuje jak go segregować, żeby potem wykorzystać go ponownie.

Autor – Eun-Ju Kim
Ilustracje – Ji-Won Lee
Wydawnictwo – BABARYBA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂