Mała Kultura – blog

Witamy Was serdeczne

Po blisko kilkunastu latach pracy w różnych korporacjach postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Nasza przygoda z Kofifi rozpoczęła się w połowie grudnia 2017 r. Dzięki Wam, nasi Mali i Duzi goście, jest to nasze miejsce na Ziemi, które inspiruje nas i daje nam mnóstwo satysfakcji.

Chodź czasami jesteśmy niebotycznie zmęczeni, wpadają nam do głowy kolejne pomysły, które jak się potem okazuje, bardzo Wam się podobają. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Was do naszego autorskiego bloga „Mała Kultura”, gdzie znajdziecie informacje o szerokorozumianej kulturze przeznaczonej dla najmłodszych i rodzin. Będzie o książkach, sztuce, sprawach małych i trochę większych, miejscach i ludziach.

Zapraszamy

Gosia i RadekWYDARZENIAWydarzenia kulturalne


 • Strojenie pierników przy kolędach – 15 grudnia godz. 16:00

  Kochani,
  w sobotę, 15 grudnia, mija rok odkąd rozpoczęliśmy naszą przygodę w Kofifi. W tym czasie poznaliśmy wiele wspaniałych rodzin, z niektórymi z Was zdążyliśmy się zaprzyjaźnić ❤️ Ilość ciepłych słów, które usłyszeliśmy przerosła nasze oczekiwania i sprawiła, że w gorszych chwilach nie mieliśmy ani na moment wątpliwości, że to co robimy ma sens.
  Dziękujemy Wam za to wszystko😃❤️ Dziękujemy również za Wasze uwagi i sugestie co możemy zrobić lepiej. Z naszej strony obiecujemy, że dalej będziemy wkładać w Kofifi tyle serca co dotychczas.
  Zanim jednak przyjdzie kolejny rok, chcielibyśmy na chwilę zatrzymać się w miejscu i wspólnie z Wami nacieszyć się zbliżającymi Świętami🎄
  Specjalnie na tę okazję upiekliśmy górę pierników do przystrojenia, które będą mogły stać się słodkim prezentem dla najbliższych. Mamy nadzieję, że wspólnie pośpiewamy także kolędy, a kto lubi grać na instrumentach niech koniecznie weźmie je ze sobą.
  Czekamy na Was w sobotę od 16.00 😃
  Małgosia i Radek

  P.s. Oczywiście wstęp wolny

 • Świąteczna Zbiórka dla Najmłodszych

  Kochani, grudzień to miesiąc, w którym szczególnie otwierają się serca. Nasze, w tym roku, mocniej zabiło dla wcześniaczków i ich rodzin, którzy pierwsze wspólne Święta spędzą na Oddziałach Neontologii.
  W tych trudnych chwilach trzymamy za nich kciuki i dołączamy do akcji „ZBIÓRKA DLA NAJMŁODSZYCH”.
  Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć maluszki, przygotowaliśmy kolorowe pudełko (przy wejściu do Kofifi), w którym można zostawić podarki.
  Liczymy na Wasze wsparcie!
  Akcja potrwa do 14 grudnia.

  Szpitale, które objęte zostały akcją:
  – Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka
  – Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie – Oddział Neonatologii
  – Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach – Oddział Neonatologii
  – Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie – Oddział Neonatologii

 • Zaproszenia na wystawę „W POLSCE KRÓLA MACIUSIA, 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

  Drodzy Mali i Duzi, mamy dla Was do rozdania zaproszenia na wystawę „W POLSCE KRÓLA MACIUSIA, 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.
  Jest to okazja do „wejścia w buty” małego króla, który musi objąć tron i na nowo zarządzić krajem, przeżywając przy tym różne perypetie. Na odwiedzających wystawę czeka też pełna atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – dzieci poznają trud rządzenia krajem.

  Aby stać się szczęśliwym posiadaczem zaproszenia (upoważniającego do odbioru biletu rodzinnego w kasie muzeum) wystarczy przyjść do Kofifi powiedzieć hasło: KRÓL MACIUŚ.
  Zabawa potrwa do wyczerpania zaproszeń (mamy 9 sztuk).

  #kofifiwarszawa #muzeumpolin #wystawadladzieci #warsaw #dladzieci #rodzinnie #krolmacius #januszkorczak

 • Kofifi w TOP 10 kawiarni i bawialni dla dzieci i rodziców

  Kochani, miło nam poinformować Was, że znaleźliśmy się w TOP 10 kawiarni i bawialni dla najmłodszych!

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24201566,gdzie-sie-schowac-przed-smogiem-polecamy-kawiarnie-do-ktorych.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza&fbclid=IwAR1S1Pt15AmOWUiUy75eNshPbDLVdjnKNdZFYH2GBrWAjf1iwma2zGxRqj0

 • Harfa i tańczący skrzat – bajkowy koncert w Kofifi

  W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na niecodzienne spotkanie „HARFA i TAŃCZĄCY SKRZAT”. Będzie to okazja do poznania, poprzez zabawę, jednego z najstarszych instrumentów oraz wysłuchanie bajki osadzonej w elficko-celtyckiej magii, poruszającej temat pomagania sobie oraz bezinteresownej dobroci.
  Spotkanie poprowadzi Kasia Kolbowska – – harfistka związana z zespołami „Libelid” oraz „Lady Aarp”. Szczęśliwa mama Adriany i Mikołaja.
  Serdecznie zapraszamy!

  Wstęp 30 zł.
  Bilety do nabycia w Kofifi.
  Rezerwacje tel. 501 183 953

 • Kicia Kocia w Kofifi 24 – 25 listopada

  Najbliższy weekend Kicia Kocia powraca do Kofifi.

  Wszystkie dzieciaki, które chciałyby uścisnąć jej łapkę, przybić piątkę, przytulić się czy zrobić pamiątkowe zdjęcie, zapraszamy w sobotę i niedzielę w godzinach 16.00 17.30

 • MAŁY SPUTNIK w Kofifi – pokaz animacji Jurija Norsztejna

  „MAŁY SPUTNIK” w Kofifi
  Już jutro, w niedzielę, zapraszamy Małych i Dużych na pokaz animacji Jurija Norsztejna. Wśród wyświetlanych filmów – „Jeżyk we mgle” uważany za animację wszech czasów!!! Nie ukrywamy, że są to filmy ambitne w odbiorze dla pokolenia wychowanych na disneyowskiej kresce, ale towarzyszący im magiczny nastrój, filozoficzna głębia i prostota sprawiły, że pokochały je miliony ludzi na całym świecie. Sam Jeżyk doczekał się nawet swojego pomnika w Kijowie.
  Plan projekcji:
  📽‪16-16.30 – „Lisica i Zając”, „Czapla i Żuraw”‬
  📽17.00 – 17.30 – „Jeżyk we mgle”, Bitwa nad Kierżeńcem”‬

  WSTĘP WOLNY!

  Lisica i Zając
  Film z 1973 rok. Fabuła została oparta na motywach starej rosyjskiej baśni ludowej w interpretacji Władimira Dala. Stylistyka nawiązuje do wzorów ręcznie wyszywanych makatek ludowych.
  Pierwsza nagroda na II Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Zagrzebiu.
  Pierwsza nagroda na VII Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Baku.

  Czapla i Żuraw
  Film z 1974 roku na podstawie bajki Władimira Dala.
  Żuraw i czapla chcą się pobrać, ale w związku z tym, że każde z nich miewa huśtawkę nastrojów i oboje są nieznośnymi ptakami, nie udaje im się stworzyć rodziny.
  Pierwsza nagroda na X Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy
  Pierwsza nagroda na III Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Nowym Jorku.

  Jeżyk we mgle
  Film z 1975 roku. Wieczorami Jeżyk ma zwyczaj odwiedzać swojego przyjaciela Niedźwiedzia. Pewnego razu idąc do niego, gubi się w gęstej mgle i zaczyna odczuwać świat innymi zmysłami. Wyobraźnia zaczyna działać…
  III nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Chicago
  Grand Prix XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Teheranie
  Pierwsza nagroda za najlepszy film animowany w Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Funze

  Bitwa nad Kierżeńcem
  Film z 1971 roku na motywach starej legendy i poematu symfonicznego rosyjskiego kompozytora Nikołaja Rimskiego-Kossakowa. Historia opowiada o niewidzialnym grodzie Kierżeńcu, który zniknął pod powierzchnią jeziora, aby uniknąć ataku najeźdźców tatarskich.
  Nagroda dla najlepszego filmu animowanego na VII Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach
  Grand Prix I Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Zagrzebiu
  Nagroda dla najlepszego filmu animowanego na V Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Tbilisi

  #kofifiwarszawa #sputnikfestiwal #laczynasmiloscdokina #filmfest #dladzieci #rodzinnie #ksiegarniadladzieci #warsaw #warszawa

 • MAŁY SPUTNIK” w Kofifi – interaktywne czytanki o Maszy i Niedźwiedziu

  MAŁY SPUTNIK” w Kofifi
  Miłośników „Maszy i Niedźwiedzia” zapraszamy, dziś w sobotę o 16.30, na interaktywne czytanki nowych przygód tych przesympatycznych bohaterów.
  Wspólne czytanie będzie też pretekstem do wykonania ilustracji do poznanych bajek.
  Dla najbardziej zaangażowanych małych artystów mamy nagrody, które uroczyście wręczymy 18 listopada na festynie „Maszy i Niedźwiedzia”.
  Zapraszamy.
  WESTĘP WOLNY !

 • Mały Sputnik w Kofifi

  Dziś startuje 12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

  Kofifi jest Partnerem sekcji dziecięcej „Mały Sputnik”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieciaków atrakcje w naszej kawiarni:

  Sobota, 10 listopada godz. 16.30 – interaktywne czytanki nowych przygód „Maszy i Niedźwiedzia

  Niedziela, 11 listopada godz. 16.00 – pokaz animacji dla dzieci Jurija Norsztejna

  Niedziela, 18 listopada godz. 16.00 – festyn „Maszy i Niedźwiedzia”

 • Mały Sputnik ROZDANIE!!!

  Za chwilę na warszawskim niebie na dobre zagości Sputnik, czyli festiwal filmów rosyjskich. Z tej okazji mamy dla Was ROZDANIE!!!
  8 BILETÓW otwartych na Mały Sputnik i 2 BILETY na „Duży” Sputnik.
  Wystarczy tylko zapisać się na nasz newsletter na stronie www.kofifi.waw.pl i przynieść do Kofifi zrobiony w dowolnej technice obrazek do bajki „Masza i Niedźwiedź” Liczy się kolejność wykonania wszystkich zadań.

  Bilet otwarty „Mały Sputnik” upoważnia do odebrania darmowego biletu dla 2 dzieci i 1 dorosłą osobę na dowolnie wybrany seans z repertuaru „Mały Sputnik”
  Bilet otwarty Sputnik upoważnia do odebrania 1 darmowego biletu na dowolnie wybrany seans z repertuaru festiwalu „Sputnik nad Polską”.

   

 • Kochani, zostaliśmy Partnerem sekcji dziecięcej „Mały Sputnik” Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”!

  Mały Sputnik 2

  Filmy rosyjskich twórców zostaną wyświetlone na warszawskich ekranach w dniach 8-18 listopada.
  W Kofifi, z tej okazji, przygotujemy dla Was kilka niespodzianek!
  Już niedługo będziecie mogli wygrać bilety otwarte na filmy dla dzieci w ramach Festiwalu. Bądźcie czujni i obserwujcie nas uważnie.

  Mały Sputnik 1

 • Kochani rozpoczęliśmy współpracę z Komitetem Ochrony Praw Dziecka

  KODP Kofifi

  „Dobryj dien, Dobryj dien, tu Twoje radio, Hello!” 

  Śpiewająco chcielibyśmy Wam donieść, że rozpoczęliśmy współpracę z Komitetem Ochrony Praw Dziecka! Dla nas, w Kofifi, szczęście dzieciaków jest najważniejsze. Będzie się działo!!! I to dużo dobrego! Na początek chcielibyśmy Was zaprosić na KONCERT CHARYTATYWNY ENEJ.

  14 października godz. 19.00 – Hulakula (ul. Jagiellońska 82b).

  Bilety w cenie 29-39 zł
  www.bilety24.plKSIĄŻKIKsiążki

Wszystkie prezentowane pozycje, można zakupić w naszej księgarni


 • Piraci Oceanu Lodowego – wiek 9+

  Kolejna niesamowita książka Fridy Nilsson po “Moja mama Gorylica” i “Prezent dla Cebulki”, która wbija w fotel albo kanapę. Po raz kolejny mamy przed sobą opowieść, która nie jest tylko banalnym czytadłem przygodowym. To czterysta stron fantastycznych przygód, które kryją wiele porównań i odniesień do ...
  czytaj więcej...
 • Odkrywca – wiek 8+

  Tato, ja bym sobie poradził w dżungli – powiedział któregoś dnia mój syn Janek.Jesteś pewien, tak sam bez niczyjej pomocy? To nie jest takie łatwe – odpowiedziałem.Jakby był jeszcze Tomek i Zuzia, na pewno dalibyśmy radę. Zresztą bylibyśmy jak bohaterowie “Odkrywcy”, którą właśnie przeczytałem – ...
  czytaj więcej...
 • Zwierzokracja – wiek 6+

  To niezwykle ważna książka. Nam uświadamia dlaczego tak ważne jest traktowanie zwierząt z szacunkiem, a naszym pociechom wprost pokazuje jak to robić.Książka po prostu uświadamia jakie skutki niesie za sobą bezmyślne traktowanie zwierząt. Stawia pytania nad którymi często się nie zastanawiamy np. czy słodki szczeniaczek ...
  czytaj więcej...
 • Najgorsze dzieci świata – wiek 5+

  Najgorsze Dzieci Świata to kolejna książka Davida Walliams wydana w Polsce. Ten tytuł nie jest przewrotny, one są naprawdę najgorsze. Gdyby ktoś szukał jednak drugiego dna w historiach, gdzie dzieci lepią ogromne kule z glutów, zarządzają własnymi wszami „na zgubę” miasta, ślinią się tak, że potrafią ...
  czytaj więcej...
 • Babcocha – wiek 7+

  Pewnego dnia wiatr od niżu wiejący przywiał do pewnej wsi Babcochę – czarownicę. Babcocha miała mały kok, wielki nochal z jeszcze większą brodawką i walizkę z mazidłami. Potrafiła wszystko! Justyna Bednarek, autorka między innymi nominowanego w konkursie Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY „Pana Kardana i ...
  czytaj więcej...
 • Moja mała myszka – wiek 1+

  “Moja mała myszka” to przesympatyczna historia jednego dnia z życia małego gryzonia. Nasza bohaterka budząc się rano postanawia zwiedzić łąkę na której mieszka. Beztrosko spędzając czas, podziwia kolorowe kwiaty, zaprzyjaźnia się jeżem i ptaszkiem, a kiedy zapada zmierzch wraca do swojego domku, żeby położyć się ...
  czytaj więcej...
 • Mały pokój z książkami – wiek 6+

  To zbiór 27 pięknych opowiadań, które swoim klimatem przypominają klasyczne baśnie. Nie znajdziecie tam jednak krasnoludków, smoków czy elfów, ale historie dzieci, które na co dzień zmagają się z różnymi przeciwnościami. Opowiadania pełne są mądrości i refleksji, co powoduje, że po przeczytaniu każdego, “zatrzymujemy” się ...
  czytaj więcej...
 • Pelikan. Opowieść z miasta – wiek 9+

  “Pelikan. Opowieść z miasta” to historia przyjaźni kilkunastoletniego Emila i pelikana, który postanowił zostać człowiekiem. Jest to niełatwa znajomość. Oboje nie mają łatwego życia, chłopiec przeżywa rozstanie rodziców, natomiast pelikan każdego dnia spotyka się z brakiem tolerancji i zrozumienia ze strony ludzi, choć… jest uważany ...
  czytaj więcej...
 • Alfabet niepodległości – wiek 10+

  To książka-leksykon dla dziesięcio-dwunastolatków, czyli dla tych dzieci, które jeszcze nie poznały w szkole zbyt wiele historii współczesnej. Napisana prostym i zrozumiałym językiem, zapewnia podstawę wiedzy o procesach odzyskiwania niepodległości i powstawania nowego państwa polskiego. Każde hasło jest odrębną całością, jednak wszystkie razem tworzą obraz, ...
  czytaj więcej...
 • Pan Pikulik i nieporozumienie w ZOO – wiek 4+

  “Pan Pikulik i nieporozumienie w zoo” Kevina Waldrona to książka o tym jak nasze humory i ciągle narzekanie wpływa na otoczenie. Pokazuje jak łatwo jest przekroczyć granicę za która można stracić kontrolę i popaść w ogromny pesymizm. Głównym bohaterem jest pan Pikulik, który jest dyrektorem ...
  czytaj więcej...
 • Bardzo głodna gąsienica – wiek 1+

  Tym razem o kolejnym dziecięcym klasyku, czyli “Bardzo głodnej gąsienicy”. Ta książeczka to skarbnica wiedzy i dobrej zabawy. Niby niepozorne ilustracje, a główny motyw, to przemiana gąsienicy w motyla ale to nie wszystko. Mamy pory dnia, liczby, dni tygodnia, poznamy owoce, co to znaczy zdrowo ...
  czytaj więcej...
 • 12 miesięcy – wiek 3+

  Cały rok w jednej książce. Dwanaście pięknych wierszyków na każdy miesiąc, opatrzonych kolorowymi ilustracjami autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło. Całość stanowi bardzo ciepłą i przyjemną lekturę dla dzieci do poczytania do snu i nie tylko. Autor – Brykczyński MarcinIlustracje – Ewa Poklewska-Koziełło.Wydawnictwo – LITERATURARok wydania – 2015Ilość stron ...
  czytaj więcej...
 • D.O.M.E.K – wiek 5+

  Jeżeli chcecie przekonać się jak fascynujący i ciekawy jest świat ludzkich domów, zapraszam Wasze pociechy do lektury “D.O.M.K.U” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Czytając tę książkę wciągniecie się w odrywanie nowych budowli i poznacie cuda architektoniczne. Przekonacie się, że można mieszkać w domku – ...
  czytaj więcej...
 • Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? – wiek 4+

  Profesor Leszek Kołakowski napisał tę opowieść dla swej córki w 1966 roku. Oczywiście z z powodu cenzury w tamtych czasach, bajka nie została wydana. Wiadomo poglądy filozofa nie były po drodze ówczesnym władzom. Na rynku książeczka, dzięki wydawnictwu Muchomor, pojawiła się w 2006 roku. To ...
  czytaj więcej...
 • Alfabet Polski – wiek 7+

  Bardzo ciekawa pozycja. Znajdziecie tu 54 hasła luźno związane z naszym krajem. Bez nadęcia z lekką dozą humoru. Mamy tu oczywiście informacje o Hymnie i Hejnale mariackim, ale też przeczytamy o Gosi Baczyńskiej albo limerykach Wisławy Szymborskiej. Dowiemy się także, co łączy Polskę z serią ...
  czytaj więcej...
 • Sprawdźcie sami… Pociągi – wiek 4+

  Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha… Prawie wszyscy znają wiersz Juliana Tuwima “Lokomotywa”, ale nie o wierszu tym razem, tylko o lokomotywach i pociągach będzie:) “Sprawdźcie sami… ...
  czytaj więcej...
 • Księga ryków – wiek 1+

  Każdy rodzic bawi się ze swoimi pociechami w naśladowanie dźwięków różnych zwierząt. Zanim dziecko na dobre zacznie składać pierwsze zdania, świetnie przecież potrafi odpowiedzieć, jak robi konik, krówka czy piesek. Ale przecież zwierząt wokół nas jest zdecydowanie więcej, a każde z nich wydaje jakieś ...
  czytaj więcej...
 • Dorastanie – wiek 4+

  To piękna książka o etapach życia. Pokazuje młodym czytelnikom czym jest dorastanie, od narodzin, aż do śmierci. Sami wiemy, że czasami nie jest to łatwy temat do dyskusji z naszymi dziećmi. Oczywiście najwięcej emocji budzą wówczas etapy starości i śmierci. Dla maluchów jest to abstrakcja. ...
  czytaj więcej...
 • Jak zwierzęta śpią? – wiek 3+

  “Jak zwierzęta śpią?” to książka gdzie ilustracje i tekst stanowią kompletną całość. Rewelacyjna szata graficzna i krótkie wypełnione ciekawostkami notki o śpiących zwierzętach tryskające mądrym dowcipem i świetnie przemawiają do wyobraźni małych i większych czytelników. Na stronach znajdziemy śpiące flamingi i pelikany, foki i wydry, ...
  czytaj więcej...
 • Archistoria. Opowieść o architekturze – wiek 8+

  “Archistoria” to książka nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Nie oznacza to, że napisana jest ona trudnym, technicznym językiem, wręcz przeciwnie. Jeśli chcecie się dowiedzieć co łączy operę w Sydney z Koloseumjak , jak stara elektrownia w Londynie zmieniła się w nowoczesną galerię, co to ...
  czytaj więcej...
 • Księga dżungli – wiek 9+

  Dzisiaj słów parę o kolejnym na naszej liście klasyku, czyli o “Księdze dżungli”. Tyle już tej książce napisano, że przypominanie Wam o treści opowiadań byłoby dla Was stratą czasu. Napiszę tylko czym “Księga Dżungli” nie jest. Dżungla z powieści Kiplinga nie jest taka, jaką znamy z ...
  czytaj więcej...
 • Okropny rysunek – wiek 3+

  Mamy trójkę dzieci i rywalizacja, czasami zazdrość, czy naśladownictwo to dla nas chleb powszedni. Ma to swoje dobre strony ale czasami bywa trudno. “Okropny rysunek” to właśnie książeczka o takich relacjach młodszego rodzeństwa ze starszym. Inka nasza bohaterka ma starszego brata i bardzo chce być taka ...
  czytaj więcej...
 • Opowiem Ci Mamo “Co robią dinozaury” – wiek 3+

  Każdy rodzic wie, że przychodzi taki moment w życiu dziecka, kiedy w jego świecie rządzą dinozaury. Wtedy na długi czas wszystko musi być “dinozaurowe”, ubranka, jedzenie, filmy, książki, zabawki itd. Oczywiście wiedza rodzinna na temat tych stworzeń staje się wręcz akademicka. Mamy trójkę pociech i ...
  czytaj więcej...
 • Rok w przedszkolu – wiek 2+

  Jest to książeczka rozkładówka i dla tych pociech, które niedługo zaczną chodzić do przedszkola, jak i dla tych, które już tam uczęszczają. Ci pierwsi będą mogli zobaczyć jak to jest być przedszkolakiem, a ich rodzice otrzymają szansę oswoić się z tematem (nie ukrywajmy, że dla niektórych to ...
  czytaj więcej...
 • Mysi Domek “W porcie” – wiek 4+

  To już piąta część przygód Sama i Julii. Tym razem nasi bohaterowie odwiedzają swojego dziadka marynarza pracującego w porcie. Tam zaczynają się właśnie wyścigi łódek i nasze rezolutne myszki chcą w nim koniecznie wziąć udział. Razem z wujkiem Janem rozpoczynają budować swoją łódź, ale nie ...
  czytaj więcej...
 • Ucieszki Cieszka – wiek 5+

  Najfajniejszy optymista świata. Boguszek, czyli Cieszko, ze wszystkiego się cieszy. Ale nie tak chorobliwie, tylko naprawdę spontanicznie, radośnie i zdecydowanie autentycznie. Gdy poparzą go pokrzywy, to obserwuje z radością i ciekawością jak mu bąbelki wyskakują, gdy przytrzaśnie kciuk, to zastanawia się dlaczego jego paznokieć robi ...
  czytaj więcej...
 • Pazurzak – wiek 5+

  “Straszna” książka dla dzieci. Jest naprawdę ponuro, tytułowy Pazurzak to czarodziej, który odprawia czary używając języków ropuszych, łapek komarzych, smarków pajęczych i pożera czasami dzieci. Boicie się? Nie ma czego, to piękna książka o przyjaźni i inności. Kolejna opowieść o tym, jak często stereotypy i negatywne przyzwyczajenia ...
  czytaj więcej...
 • Dziadek do orzechów i Król Myszy – wiek 8+

  “Dziadek do Orzechów i Król Myszy”, podobnie jak “Opowieść wigilijna” to chyb najbardziej znane klasyki bożonarodzeniowe. Baśń została wydana na Boże Narodzenie w 1816 roku i niesamowite jest to, że do dnia dzisiejszego zachwyca i młodszego i starszego czytelnika.To historia z pogranicza snu i jawy, ...
  czytaj więcej...
 • Ernest i tajemniczy list – wiek 8+

  Tę książkę najpierw zaczęła czytać moja żona z Tomkiem i natychmiast się w niej zakochali. Potem sięgnęła po nią reszta rodziny, która też ją pokochała. “Ernest i tajemniczy list” to piękna opowieść, mądra, pouczająca i z dużą dawką humoru. Ernest, dziesięciolatek wiedzie baaaaaardzooooo nudne życie. Wraz ...
  czytaj więcej...
 • Tu jesteśmy – wiek 6+

  Wujku przygotowałem quiz o kosmosie, zagrasz ze mną? – zapytał mnie któregoś dnia mój przybrany syn Tomek.Oczywiście – odpowiedziałem. Coś tam o kosmosie wiem, więc wstydu nie będzie pomyślałem.Zaczniemy od łatwiejszych pytań – zaczął Tomek wygodnie rozsiadając się na kanapie. – w jakiej galaktyce mieszkamy?Oczywiście ...
  czytaj więcej...
 • Kropka z Błędem – wiek 5+

  Cudowna książka o przyjaźni, determinacji i … ortografii. Główna bohaterka, Kropka, mieszka w zeszycie w trzy linie razem z rodzicami i starszą siostrą. Pewnego dnia w życiu Kropki pojawia się Błąd. Błąd to przybłęda i jest cały czarny z małym ogonkiem. Od razu się zaprzyjaźniają, ale któregoś ...
  czytaj więcej...
 • Niezłe ziółko – wiek 6+

  “Niezłe ziółko” to książka, która w mądry sposób pokazuje najmłodszym, jak poradzić sobie ze zmianami, kiedy odchodzą ich ukochani dziadkowie. Pomimo poważnego tematu Barbara Kosmowska, autorka książki, w mistrzowski sposób oswaja czytelników z niełatwą historią. Książka jest opowiedziana w ciepłej, pełnej aromatycznych ziół tonacji. Jest też w niej sporo nadziei, ...
  czytaj więcej...
 • Drzewo życzeń – wiek 7+

  “Drzewo życzeń” to książka o stereotypach, dwulicowości, uprzedzeniach, samotności i o pragnieniu przynależności. To piękna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szczęście i akceptację, bez względu na narodowość, czy religię jaką wyznaje. To wyjątkowa książka, która w mądry sposób pokazuje, jak często krzywdzimy “innych” bezmyślnie ...
  czytaj więcej...
 • Odpowiedz mi – wiek 10+

  Rozmowy z naszymi pociechami o seksie, to dla niektórych trudny temat. Dlaczego? Co jest w tym takiego strasznego? To nadal jest strefa tabu, zupełnie niepotrzebnie. My rodzice niby zadajemy sobie sprawę z tego, że unikanie tego “niewygodnego” tematu i spławianie dzieci, które zadają trudne dla nas ...
  czytaj więcej...
 • Jak mama została Indianką – wiek 4+

  Ulf Stark w książce “Jak mama została Indianką” opowiada mądrą, ciepłą i zabawną. To opowieść, która może spotkać każdą mamę i każe dziecko. Jeżeli dotąd nasze pociechy “nie widziały” swoich mam dbających o dom i rodzinę, bo to przecież takie oczywiste, to po przeczytaniu tej ...
  czytaj więcej...
 • Prezent dla Cebulki – wiek 6+

  Czas przedświąteczny to m.in. czas szukania (niejednokrotnie na ostatnią chwilę) prezentów. Często pozbywamy się oszczędności tylko po to, żeby w domu pojawił się kolejny lepszy tablet, laptop czy telefon. Oczywiście nie jest to regułą, ale czasami warto zastanowić się przez chwilę, czy to, co chcemy pod choinkę ...
  czytaj więcej...
 • Lubię Leosia – wiek 1+

  “Lubię Leosia” to opowieść o dziecięcej zazdrości, nieśmiałości i nieprzewidywalności. To pouczająca i przystępna książka zarówno w treści jak i formie. Dzięki niej mały czytelnik razem z rodzicami dowiedzą się, jak unikać zazdrości i jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na placach zabaw. Przemyca też, w ...
  czytaj więcej...
 • Śnieżne marzenie – wiek 1+

  Każdy ma marzenia, nawet Święty Mikołaj i zdarza się, że się spełniają. “Śnieżne marzenia” to książeczka właśnie o tym. Eric Carle nie byłby sobą, gdyby w tej prostej historii nie przemycił dużo pomysłów wspierających rozwój maluchów. Mamy otwierane okienka, liczenie, pory dnia (może nawet pory ...
  czytaj więcej...
 • Jak tata się z nami bawił – wiek 3+

  Drodzy tatusiowie, ile razy dziennie słyszycie “tato pobawisz się ze mną”? Jeżeli nie czujecie się na siłach podjąć wyzwania, to “Jak tata się  z nami bawił” Ulfa Starka jest zdecydowanie dla Was. Oczywiście żartuję, to nie jest poradnik (chociaż, możną na tę pozycję i tak ...
  czytaj więcej...
 • Przyszywany dziadek – wiek 6+

  „Przyszywany dziadek” Stanisławy Domagalskiej, porusza jedno z trudniejszych doświadczeń w życiu dziecka, rozwód rodziców. To książka, która pozwala choć trochę pomóc oswoić ten, często traktowany jak tabu, temat. Opowiada o przyjaźni Grzesia z sąsiadem, starszym panem z trzynastego piętra, który przypadkiem w dniu ósmych urodzin chłopca ...
  czytaj więcej...
 • Kapelusz za 100 tysięcy – wiek 9+

  Od czasu do czasu podrzucam naszym dzieciakom książki z mojego dzieciństwa, żeby sprawdzić, czy nie są to już archaizmy odstające treścią i językiem od ich świata. Tym razem padło na “Kapelusz za 100 tysięcy” Adama Bahdaja. Zuzka była zachwycona. Przeczytała ją w jeden dzień i ...
  czytaj więcej...
 • Baśnie Andersena – wiek 5+

  Pamiętam te miłe wieczory, kiedy razem z dziećmi czytaliśmy Baśnie Andersena. Pod ciepłym kocykiem, wszyscy przytuleni z wypiekami na twarzy przeżywaliśmy historie Małej Syrenki, Dzielnego cynowego żołnierzyka czy Calineczki.  To przecież są baśnie, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. Nikomu nie ...
  czytaj więcej...
 • Koniberki – wiek 4+

  Kiedyś zapytano Weronikę Szelęgiewicz, autorkę „Koniberków, co sadzi o swojej książce”, wówczas pisarka odpowiedziała: „Uważam, że książka dla tak małych dzieci musi mieć charakter dydaktyczny (i jednocześnie powinna unikać natrętnego moralizatorstwa), dlatego opowiedziane przeze mnie historie mogą innym dzieciom pomóc uporać się z problemami i konfliktami, ...
  czytaj więcej...
 • Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur – wiek 4+

  “Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to nie tylko bajka o przygodach dwóch sympatycznych chłopców, ale przede wszystkim ciekawa lekcja o naszej rodzimej kulturze. Dzięki przygodom bohaterów, nasi mali czytelnicy poznają różnorodność, barwność naszych tradycji. Dowiedzą się, że każdy region naszego kraju posiada własne, ...
  czytaj więcej...
 • Złota księga bajek – Masza i Niedźwiedź – wiek 5+

  Masza Ta mała dziewczynka tylko wygląda na aniołka! W rzeczywistości to postrach leśnych zwierząt i psotnica jakich mało. Biada temu, kto stanie na jej drodze. Niedźwiedź dawno temu, czyli zanim do jego chatki zawitała Masza, Niedźwiedź prowadził ciche i spokojne życie byłego cyrkowca. A później? No cóż, wszystko ...
  czytaj więcej...
 • A moja ciotka – wiek 4+

  “A moja ciotka”, to jedenaście przezabawnych i zaskakujących historyjek, w sam raz do poczytania przed snem. Nasza bohaterka, to niezwykła ciotka, pełna zwariowanych pomysłów i z kosmiczną wręcz wyobraźnią. Z książeczki dowiecie się o tym, dlaczego wezwano ślusarza do żurawi, jak ciotka poradziła sobie z rolą multimilionerki, ...
  czytaj więcej...
 • Ciocia Jadzia w Transylwanii – wiek 4+

  Kolejna najnowsza (październik 2018) część przygód niesamowitej Cioci Jadzi. Tym razem nasza bohaterka wraz ze swoją bratanicą wyrusza na podbój zamku Draculi do Transylwanii. Tam oczywiście spotyka ich wiele przygód, wręcz detektywistycznych. Kim jest faktycznie tajemniczy majordomus Vlad IV, dlaczego Nikolau, pies prababci Brunhildy, która ...
  czytaj więcej...
 • Mała Księżniczka – wiek 7+

  Dziś zapraszam do klasyki gatunku, książki Frances Hodgson Burnett “Mała Księżniczka”. Ta angielska autorka (1894-1924) znana jest m.in z takich pozycji jak “Tajemniczy ogród”, “Mały lord”, czy ” Kraina błękitnych kwiatów”. Pisarka po raz kolejny, wprowadza nas w piękny i mądry świat, gdzie zawsze zwycięża dobro. To książka ...
  czytaj więcej...
 • Pewnego razu w Londynie – wiek 3+

  Dzięki wydawnictwu Literówka mam przyjemność napisać kilka słów o książce Gregorego Rogersa pt. “Pewnego razu w Londynie”. Historia zaczyna się, kiedy pewien chłopiec (Marek, Alan, Tomek, Janek, każdy może nadać mu własne imię, przecież to książka do opowiadania) w wyniku niefortunnych zdarzeń spowodowanych jego ciekawością świata, ...
  czytaj więcej...
 • Pax – wiek 7+

  “Pax” to pięknie napisana opowieść o dorastaniu, stracie, przyjaźni, wolności i wojnie. Książka została porównania do wybitnego dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego ” Mały Książe” i naprawdę na to zasługuje. Stwierdzenie „stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” to mądrość, która swoją oczywistością zapada głęboko w duszę. Peter, dwunastolatek opiekuję ...
  czytaj więcej...
 • Miś Uszatek – wiek 3+

  Na dobranoc – dobry wieczór miś pluszowy śpiewa Wam. Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam.   Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś. Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!   Autor tekstu: Janusz ...
  czytaj więcej...
 • Krasnoludki – wiek 3+

  Tato wierzysz w krasnoludki? – zapytała mnie kiedyś nasza 4 letnia córka. Oczywiście – odpowiedziałem bez zastanowienia. E tam, tylko tak mówisz, bo jestem dzieckiem. Dorośli kiedy przestają wierzyć w krasnoludki, to one znikają – powiedziała poważnie Zuza i wybiegła do swojego pokoju. No ładnie, coś w tym chyba ...
  czytaj więcej...
 • Drzewo do samego nieba – wiek 4+

  „Drzewo do samego nieba” to opowieść w poetycki sposób przekazująca, czym są moralność, wytrwałość, konsekwencja, empatia i zrozumienie. Tytułowe drzewo, to symbol dorastania, samodzielności, radości, siły i tęsknoty. Dzieci bawiące się na drzewie poznają życie sąsiadów, zaprzyjaźniają się z nimi, uczą wrażliwości, dostrzegają ich zwykłe, ludzkie cierpienia i ...
  czytaj więcej...
 • Jesień na ulicy Czereśniowej – wiek 3+

  Za oknami piękna jesień, która zachęca do spacerów, zabawy na świeżym powietrzu i korzystania z ciepłego słoneczka. Nic tylko wyjść i używać na całego, a kiedy już miło spędzicie dzień, przysiądźcie wieczorem całą rodziną do książeczki “Jesień na ulicy Czereśniowej” i zobaczcie, jak mieszkańcy tej ulicy świętują jesienny ...
  czytaj więcej...
 • Dinozaurium – wiek 7+

  Dinozaury, każdego z nas fascynują niezależnie od wieku. Pojawiły się w triasie, około 237 milionów lat temu i do niedawna uważano je za wymarłe. Jak się okazało, pewne prace wykopaliskowe wskazały, że ptaki, nazywane dziś w języku angielskim avian dinosaurs („ptasie dinozaury”), są współczesnymi potomkami opierzonych dinozaurów. Wyewoluowały one ze swych teropodzich ...
  czytaj więcej...
 • Co kryje ciało? – wiek 4+

  Zawsze przychodzi taki etap u dzieciaków, że bardzo ich interesuję, co takiego ludzie mają w środku i jak to działa. Pojawia się tysiąc pytań, a dlaczego serce bije, ile mamy kości, skąd się bierze krew, gdzie są nerki, a jak wyglądają mięśnie itp. Co wtedy robić z ...
  czytaj więcej...
 • Będę strażakiem – wiek 2+

  Prawie każdy chłopiec, i pewnie też niektóre dziewczynki, w dzieciństwie chcieli zostać strażakami. Dlaczego? Wiadomo, strój, hełm, wóz strażacki, niebezpieczne akcje. Jednak przede wszystkim, za tym kryje się chęć zmierzenia się przez młodego człowieka, czym są odwaga, poświęcenie i chęć niesienia pomocy. O tym jest właśnie ,,Będę strażakiem”. ...
  czytaj więcej...
 • NeverMoor przypadki Morrigan Crow cz. 1- wiek 8+

  NeverMoor, dzięki wydawnictwu Media Rodzina, wreszcie zagościł na nasz rodzimy książkowy rynek. Za granicą dużo pisano o tej książce. Porównywano ją do świata Harrego Pottera, czy Czarnoksiężnika z krainy Oz. Ale to książka, która ma swoją “tożsamość” i nie potrzebuje porównań. Morrigan Crow, to “dziwna dziewczynka ...
  czytaj więcej...
 • Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich – wiek 5+

  Gdybyście spytali waszej mamy, czy wiedziała o istnieniu Piotrusia Pana, kiedy była małą dziewczynką odpowiedziałaby z pewnością: “Oczywiście, że tak kochanie”, a gdybyście zapytali ją, czy w tamtych czasach Piotruś jeździł na kozie, odpowiedziałaby: “Co za śmieszne pytanie! No pewnie, że jeździł!”. Kto nie zna przygód Piotrusia ...
  czytaj więcej...
 • Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia – wiek 4+

  Kochani rodzice swoich pociech, koniecznie musicie mieć w sobie coś z Piaskowego Wilka! Jeżeli jeszcze nie macie albo zgubiliście, natychmiast trzeba to zmienić. Tak jak on, łączcie duszę filozofa, psychologa i przyjaciela.  Nie pomijajcie trudnych tematów, nie uciekajcie w wieczne “za chwilę” albo “teraz nie mam czasu”. Rozmawiajcie  ...
  czytaj więcej...
 • Wiersze ulubione – wiek 2+

  Któregoś dnia przyszła do naszej księgarni mama, która koniecznie chciała kupić książeczkę z wierszykami dla swojej córeczki. Kiedy zobaczyła “Ulubione wiersze” Wandy Chotomskiej od razu pokochała tę książkę. Kto nie zna wierszy Wandy Chotomskiej. Każdy słyszał o pliszce, która swój ogonek chwali, albo o chłopaku ...
  czytaj więcej...
 • Przedpremierowo – Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina – wiek +2

  Dzięki Media Rodzinie mamy przyjemność przedstawić Wam nową książeczkę z przygodami Kici Koci i Nunusia – “Bardzo fajna rodzina”. To już druga pozycja, po “Gdzie jest szczurek”, z otwieranymi okienkami. Tym razem nasi bohaterowie wybierają się z wizytą do pani Kwiatek, która ma urodziny, ale ...
  czytaj więcej...
 • Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych – wiek +5

  “Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych” to osiem zakręconych i wywróconych do góry nogami bajek. Historyjki są krótkie i naprawdę bardzo śmieszne. Śmieszne, w stylu Andrusowym, z jego specyficznym poczuciem humoru, grą słowną i przyśpiewkami, które zjednały mu dziesiątki fanów.  Zresztą autor przeszedł sam siebie, tworząc ...
  czytaj więcej...
 • Pan Motorek – wiek +4

  Tato, co to znaczy mitrężyć? – zapytał mnie któregoś dnia Janek. To znaczy tracić czas – odpowiedziałem. Acha, a co to są rogatki? – zapytał ponownie. To niewielki budynek na granicy miasta, gdzie dawniej mieścił się posterunek miejski i gdzie pobierano opłaty wjazdowe albo zapora drogowa – uśmiechnąłem się. A ...
  czytaj więcej...
 • Najmniejszy słoń świata – wiek +6

  Kiedy tę książkę czytał nasz syn Janek (miał wtedy siedem lat) miałem lekkie obawy. Historia słonika, który ucieka z Zoo, hmm… a jak sam wpadnie na podobny pomysł? Oczywiście wyszło wówczas ze mnie współczesne, stereotypowe myślenie. Jankowi opowieść się bardzo podobała i miał zupełnie inne ...
  czytaj więcej...
 • Bodzio i Pulpet – wiek +6

  Bodzio i Pulpet Kofifi
  Wyobraźnia dzieci nie zna granic. My dorośli czasami, mimo szczerych intencji, mocno ją ograniczamy. Kupujemy zabawki “gotowce”, a potem się dziwimy, że leżą one w kącie. A przecież nam wystarczały kiedyś zwykły sznurek, pudełko po butach i była super zabawa. Ruszyliśmy tylko naszą wyobraźnię i ...
  czytaj więcej...
 • Kot Kocisław i jego ludzie – wiek +4

  Kot Kocisław Kofifi
  Historia  Kota Kocisława zaczyna zaraz po przeprowadzce całej rodziny sześcioletniej Karolci z miasta na wieś. Kocisław, jak przystało na przedstawiciela swojego gatunku, leniwy, lubiący spać i za bardzo nie przemęczać się, bardzo jednak przejmuje się tym, że Karolcia czuje się samotna. Od razu bierze się do roboty ...
  czytaj więcej...
 • Malina cud dziewczyna, Malina szał dziewczyna, Malina miód dziewczyna – wiek +7

  Malina Kofifi
  Jak dla mnie seria “perełka”. Książki są przezabawne, mądre, zaskakujące, wciągające i sprawiające ogromną radość czytania. Czytając je ma się poczucie w duszy wyjątkowego połączenia lekkości, odprężenia i refleksji. To nie tylko historie do czytania, ale też książki do uzupełniania. Każdy może stać się współautorem ...
  czytaj więcej...
 • Eri i smok – wiek +8

  Eri i Smok Kofifi
  Tym razem nie będę rozpisywał się o książce baaardzo edukacyjnej i baaardzo głębokiej w treści. Nie oznacza to jednak, że “Eri i smok” jest mało wartościową pozycją. To bardzo dobra książka przygodowa dla dzieciaków od 7, 8 roku życia. Tytułowa bohaterka dostaje wyjątkowo ważną i ...
  czytaj więcej...
 • Uczucia – wiek +3

  Uczucia Kofifi
  Jak często rozmawiacie ze swoimi pociechami o uczuciach? Bycie blisko własnych emocji i umiejętność ich nazywania wymaga ćwiczeń. Dlatego najlepiej uczyć tej sztuki już od kołyski. Dlaczego? Ponieważ zdolność do refleksji nad własnymi stanami emocjonalnymi powoduje rozwój obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za nasze radzenie sobie ...
  czytaj więcej...
 • Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio uczy się mówić, Pucio i ćwiczenia z mówienia, Pucio na wakacjach – wiek +3

  Pucio Kofifi
  Mamy trójkę dzieci i pamiętam ich pierwsze słowa. Ile to było radości, zabawy ale też wysiłku, żeby zrozumieć czasami nieporadne zdania wypowiadane przez nasze pociechy. Zapraszam do świata Pucia i jego niesamowitej rodzinki. Razem z nimi przeżyjecie ciekawe przygody, a przy okazji poćwiczycie mowę, artykulację i sprawdzicie, czy Wasze ...
  czytaj więcej...
 • Hej, Jędrek – kłopoty z dziewczynami – wiek +8

  Hej Jędrek - kłopoty z dziewczynami Kofifi
  Uwaga Amor zaczyna siać spustoszenie w szkole, nikt nie może czuć się bezpiecznie!!! Wydawałoby się, że Jędrek i jego przyjaciele, są odporni na tego typu klimaty, mają swoje kłopoty, ale rzeczywistość szybko weryfikuje pewne postanowienia. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy okazuje się, że tuż przed zabawą karnawałową, szkoła ...
  czytaj więcej...
 • Kicia Kocia i Nunuś – Pa, pa smoczku! (nowość wrzesień 2018) – wiek +1

  Kicia Kocia Pa, pa smoczku Kofifi
  Ćmok, ociek, mimi, cium, monio, to pseudonimy najlepszego przyjaciela naszych pociech… smoczka. Z jednej strony, to największy pomocnik rodziców, czasami “ratujący życie” w trudnych sytuacjach, ale też to ich zmora, kiedy czasami w nieskończoność walczą, aby dziecko pożegnało wreszcie gumowego przyjaciela. “Kicia Kocia i Nunuś – Pa, pa smoczku!” może ...
  czytaj więcej...
 • Wyspa skarbów – wiek +10

  Wyspa skarbów Kofifi
  Ile razy słyszałem od moich dzieci, że zostaną piratami (ale takimi dobrymi, jak Janosik). Sprawa oczywista, bo przecież wszystkie pociechy świata marzą o awanturniczych, pełnych zapierających dech w piersiach przygodach. “Wyspa skarbów”, to historia chłopca Jima Hawkinsa i piratów poszukujących ukrytego skarbu. To jedna z najbardziej ...
  czytaj więcej...
 • Matematyka ze sznurka i guzika – wiek +4

  Matemetyka ze sznurka i guzika Kofifi
  Obaj moi chłopcy lubią matematykę, z Zuzą bywa różnie – humanistka:) I Tomek i Janek lubią liczyć, porównywać, przeliczać, sprawdzać i naprawdę ich to ciekawi. Matematykę trzeba ćwiczyć, dlatego gorąco polecam książkę “Matematyka ze sznurka i guzika”. Czego nauczą się dzieci z tej książki? Przede wszystkim myślenia ...
  czytaj więcej...
 • TA-DA – wiek +2

  TADA Kofifi
  O dziecięcej wyobraźni napisano już niezliczone tomy książek i wszyscy wiemy, jaka ona jest ważna w ich rozwoju.  Z pewnością nie raz wysłuchiwaliście w swoich domach nadzwyczajnych opowieści, czasami wręcz absurdalnych i zachodziliście w głowę, czy aby na pewno zdarzyło się coś podobnego. TA-DA, to książeczko-zabawka, ...
  czytaj więcej...
 • Gdzie jest szczurek? – wiek +2

  Gdzie jest szczurek Kofifi
  Nunuś wszędzie szuka. Gdzie jest szczurek? Nie ma szczurka. Ile razy zdarzyło się nam, wybierając się na spacer, że nasze pociechy koniecznie muszą ze sobą zabrać ukochaną zabawkę, a tu jak na złość nie możemy jej znaleźć? W “Kici Koci i Nunusiu. Gdzie jest szczurek?” pomagamy szukać zaginionego szczurka, ...
  czytaj więcej...
 • Cześć Wilki – wiek +8

  Cześć Wilki Kofifi
  Zapracowani rodzice, wiecznie nie mający czasu dla dzieci, goniący za pieniędzmi, za nowym dużym telewizorem, nowym samochodem, najlepiej jeszcze takim, jakiego nie mają sąsiedzi, większym domem, kłócący się i nerwowi, to obraz z niejednego współczesnego domu. “Cześć Wilki”, to książka, która opowiada o chłopcu Filipie z ...
  czytaj więcej...
 • Ludzie – wiek +6

  Ludzie Kofifi
  Tolerancja – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. Słowo oznacza w tym kontekście „poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych” (źródło Wikipedia). “Ludzie”, to książka jak dla mnie właśnie o tym. W dzisiejszych czasach rozumienie różnorodności nas ludzi, czasami nie wystarcza, jeżeli nie ...
  czytaj więcej...
 • Mama – wiek +3

  Mama Kofifi
  Nie jestem mamą, jestem tatą, ale mam mamę i moje dzieci też mają mamę. Codziennie widzę ich relacje, to piękny i różnorodny widok. Czasami zapominamy w codziennym życiu, o wyjątkowości więzi między nami, a naszymi mamami. Warto na chwilę zatrzymać się i poczuć magię słowa MAMA. Nie ...
  czytaj więcej...
 • Zbyt późno – wiek +3

  Zbyt późno Kofifi
  Zastanówmy się czy: zbyt często poprawiamy swoje dzieci, zbyt często pomagamy im, zbyt często robimy coś za nie, albo zbyt często wiemy od nich lepiej. I jak moi mili? To książka właśnie o tym. Riccardo, bohater książki, chciałby robić wiele interesujących go rzeczy, ale nie może, bo ...
  czytaj więcej...
 • Basałtyk i Psotka idą do pracy cz. 1 – wiek +5

  Basałtyk i Psotka idą do pracy Kofifi
  To książka o tym, jak to jest być dorosłym w pracy. Basałtyk i Psotka, nasi bohaterowie, będąc z dziadkami na wyjeździe, zaczynają bawić się w różne zawody, próbując poznać ich specyfikę i wyjątkowość. Mamy tu lekarza, strażaka, fryzjerki, a nawet pracownika korporacji. Małgorzata Żółtaszek, autorka książki, zadała sobie wiele trudu, by każdy z wymienionych ...
  czytaj więcej...
 • Niebieska Kapturka – wiek +5

  Niebieska Kapturka Kofifi
  Idziemy dziś na tą dżamprezkę. Będzie cool. Krejzolskie klimaty będą, beka na maksa. Taka akcja będzie, że hej, totalny czad. Co to za język? Ale zaraz przypomniałem sobie, jak moi rodzice nie raz prosili mnie, żebym wytłumaczył, o co mi chodzi, bo używam słów, których nie rozumieją. ...
  czytaj więcej...
 • Ale patent – wiek +5

  Ale patent Kofifi
  Tato, w przyszłości zostanę architektem. Wymyślę, takie budynki, że każdy będzie chciał w nich mieszkać – powiedział którego dnia nasz ośmioletni syn. Super, a co będzie w nich takiego wyjątkowego? – zapytałem. Ja lubię przyrodę, więc ludzie, którzy będą w nich mieszkać, poczują się jak na łące ...
  czytaj więcej...
 • Fajnie mieć rodzeństwo – wiek +5

  Fajnie mieć rodzeństwo Kofifi
  Ja chcę mieć brata albo siostrę – pewnie nie raz słyszeliśmy w naszych domach takie prośby. Fajnie mieć rodzeństwo! To fakt niepodważalny. Rodzeństwo to skarb. Wspólne zabawy, tajemnice, rozrabianie, przygody, pomoc, czasami kłótnie, tego nic nie zastąpi (sam mam dwie cudowne siostry, a żona super brata). Jednak pojawienie ...
  czytaj więcej...
 • Horror! Czyli skąd się biorą dzieci – wiek +5

  Horror, czyli skąd się biorą dzieci Kofifi
  Dorośli rozbierają się, mocno do siebie przytulają i jest im bardzo miło – opowiadał bez emocji Bodzio. – A siusiak taty rośnie i robi się na tyle duży, że tata może go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania. – Blee… – Skrzywił się Grześ. – ...
  czytaj więcej...
 • Narodziny – wiek +5

  Narodziny Kofifi
  Przyjście na świat dzidziusia, to dla rodziców ogromna radość.  Pojawienie się nowego członka rodziny niesie ze sobą wielkie radości, ale też rozterki i niepokoje. Rodzice są pierwszymi, najważniejszymi nauczycielami i opiekunami. Tak jest w świecie ludzi. A jak jest w świecie zwierząt? “Narodziny”, to książka o ...
  czytaj więcej...
 • Tato, zdobądź dla mnie Księżyc (nowość – sierpień 2018) – wiek +2

  Tato zdobadz dla mnie ksiezyc Kofifi
  Dzieci zawsze będą nas pytały i prosiły o różne rzeczy, niezależnie od wieku. Z tą różnicą, że z wiekiem niezauważenie będziemy przechodzić ze świata fantazji i baśni, do świata realnego. To piękne i wzruszające, ale czasami bywa trudne. “Tato, zdobądź dla mnie Księżyc”, to książka o ojcowskiej ...
  czytaj więcej...
 • Piaskowy Wilk – wiek +4

  Piaskowy Wilk Kofifi
  Tato pobawisz się ze mną? – zapytał mnie wczoraj nasz syn Janek. Teraz nie mogę, muszę poukładać te książki – odpowiedziałem. Dobrze, tylko pamiętaj, żeby nie było tak jak w “Piaskowym Wilku” – przypomniał mi. Jasne, masz racje. Za 15 minut będę w Twoim pokoju – uśmiechnąłem się ...
  czytaj więcej...
 • Ocean to pikuś – wiek +5

  Ocean to pikuś Kofifi
  Nie raz z naszymi dziećmi rozmawialiśmy o wytrwałości, konsekwencji i pewnej dyscyplinie, jeżeli chcą osiągnąć sukces, nie ważne czy duży, czy mały. Wiele razy słyszeliśmy od naszych pociech, że czegoś im się nie chce, mimo, że na koniec chciałyby czuć się dumne z wykonanej pracy.  Taka nasza ...
  czytaj więcej...
 • Papiernik – wiek +5

  Papiernik Kofifi
  Skąd się biorą opowieści? Za wszystkim stoi niejaki Papiernik. To ON opiekuje się papierem i jego historiami. Codziennie rano wypuszcza papierowego ptaka, a potem kiedy on wraca, wyłapuje go i słucha opowieści, które mu przynosi. Książka zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest stworzona do wspólnego rodzinnego ...
  czytaj więcej...
 • Mój przyjaciel niedźwiedź – wiek +5

  Moj przyjaciel niedźwiedź Kofifi
  W tej książce tekstu jest niewiele, ale nie on jest tu najważniejszy. Ascetyczność artystyczna tej opowieści o Felce i Felku zachwyca i w zdecydowany sposób pokazuje, że chłopcy i dziewczynki z jednej strony bardzo się od siebie różnią, a z drugiej całkiem sporo ich łączy. Każdy z ...
  czytaj więcej...
 • Historie zamiecione pod dywan – wiek +6

  Historie zamiecione pod dywan Kofifi
  Wujku dlaczego wszystko muszę robić tak jak inni? – zapytał mnie któregoś dnia mój przybrany syn Tomek. A skąd Ci to przyszło do głowy Tomeczku? – zdziwiłem się. Bo wczoraj powiedziałem chłopakom, że “Hobbit”, wiesz ten film, mi się tak bardzo nie podobał jak im, a oni się ...
  czytaj więcej...
 • Pippi zawsze sobie poradzi, Pippi się wprowadza – wiek +4

  Pippi Kofifi
  Przygody z Pippi Pończoszanką znamy z filmu i książek, teraz zapraszam do komiksu. Ta wszędobylska mieszkanka Willi Śmiesznotki cieszy swoją obecnością już kilka pokoleń. Humor, dystans, zabawa, wciągające przygody, to uniwersalny miks gwarantujący ponadczasowość opisanych historii tej rudej łobuziarki. Wyraźny druk w komiksowych obrazkach pozwala, aby mały czytelnik sam ...
  czytaj więcej...
 • Kotek, który merdał ogonem – wiek +3

  Kotek, który merdał ogonem Kofifi
  “Kotek, który merdał ogonem”, to opowieść refleksyjna, ilustrująca, na przykładzie zwierząt, ludzkie uprzedzenia, nietolerancję, a nawet namawianie do nienawiści. Czytając tę książkę wspólnie z dziećmi, oswajamy je z trudnymi i często bolesnymi sytuacjami ludzkimi w naszym świecie.  To książka, która prowokuje do dyskusji, dlaczego nie należy przechodzić obojętnie obok cudzego nieszczęścia. Przecież nas też to ...
  czytaj więcej...
 • Drzewa – wiek +6

  Drzewa Kofifi
  Tato, ale super jest ta książka – powiedział nasz syn Janek. Siedział na fotelu w naszej księgarni i przeglądał z zaciekawieniem “Drzewa” Wojciecha Grajkowskiego. Tyle ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Wiesz tato, że można zrobić most z korzeni figowca sprężystego? – zapytał mnie z uśmiechem. Naprawdę? – też ...
  czytaj więcej...
 • Jaś i Janeczka – wiek +4

  Jaś i Janeczka Kofifi
  Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Zebrane później w 5-tomową serię książkową, doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ. Jaś i Janeczka to pięciolatki mieszkające obok siebie. Dzieci spędzają ze sobą czas, bawiąc ...
  czytaj więcej...
 • Pociągiem. Historia bez słów – wiek +3

  Historia bez słów Kofifi
  To książeczka, która ma nieskończoną liczbę zakończeń, wszystko zależy od wyobraźni i zaangażowania. Na każdej stronie pojawiają się nowi bohaterowie, których mija pociąg i nowi pasażerowie, którzy wsiadają do wagonu. W Książce naprawdę dużo się dzieje, więc jest o czym opowiadać. “Pociągiem. Historia bez słów” rozwija wyobraźnię i ...
  czytaj więcej...
 • Mysi Domek Sam i Julia Mysi domek Sam i Julia w teatrze Mysi domek Sam i Julia w cyrku Mysi domek Sam i Julia w lunaparku – wiek +3

  Mysi domek Kofifi
  Sam i Julia, to przyjaciele mieszkający w ogromnym domu, gdzie jest wiele przejść, tajnych pokoi, zakamarków i skrytek. To myszki, które mają wiele przygód, lubią muzykę, czytają wiele książek i bawią się na całego. Oczywiście mają też swoje obowiązki i chętnie pomagają innym. “Mysi Domek” z ...
  czytaj więcej...
 • E2RD – wiek +5

  E2ard Kofifi
  Kiedy sięgałem po tę książkę, miałem mieszane uczucia. Dziewięciu pisarzy piszących książkę dla dzieci, może być różnie. E2RD szybko rozwiał moje wątpliwości, to mądra, wciągająca i pełna humoru książka. Tytułowy E2RD, to narysowany na ścianie chłopiec, który nagle trafia do naszego świata i wraz z Markiem, ...
  czytaj więcej...