Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki z Kofifi

Uwaga Mali i Duzi czytelnicy!
Do końca weekendu trwa w Warszawie Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki 👨‍👩‍👧‍👦📚
Celem imprezy jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Z tej okazji zapraszamy Was na „Espresso Literackie” ☕️ Apetyczny, literacki dodatek do kawy czeka na Was w naszej kawiarni. Do wygrania nagrody!
Zachęcamy Was również do zapoznania się z programem festiwalu
https://festiwalliteraturydzieciecej.pl

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Zapraszamy do współpracy z Kofifi

Kofifi to nie tylko kawiarnia, księgarniami i sklep, to również plan zdjęciowy. W tym tygodniu po raz kolejny gościliśmy u siebie twórców programu „ Moda na rodzinę”
Jeżeli chcielibyście u nas zrealizować swoje projekty zapraszamy do współpracy.

Zajęcia i eventy dla dzieci z Ukrainy

Kochani!
Podpytujecie się, czy przewidujemy zajęcia, eventy dla dzieci z Ukrainy.
Tak, jak najbardziej.
Dysponujemy salką zabaw. Mamy trochę zapasów materiałów plastycznych, instrumenty, chusty animacyjne i inne przydatne rzeczy. Obecnie szukamy wolontariuszy, którzy podjęliby się zadania poprowadzenia takich zajęć. Rozesłaliśmy wici po naszych znajomych. A może Wy kogoś znacie? Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w tym temacie.
Tel. 533 342 860
manager@kofifi.pl

Autorka kolażu Instagram Aleksandra Morawiak

Spotkanie autorskie z Moniką Kamińską

Mili zapraszamy na spotkanie online z Moniką Kamińską autorką książek dla dzieci. Znacie ją z przygód KuKu, Niedźwiadka, który szukał przyjaciela, czy z historii o Niebieskich drzwiach.
Spotkanie zaplanowane jest na 16 czerwca 2021r. od 17 na profilu FB autorki.
Gorąco polecamy 🖥😃📚
Link do spotkania

“Świeć Gwiazdeczko” – nasza piosenka w prezencie dla Was

Kochani nasi Mali i Duzi przyjaciele Kofifi życzymy Wam Wszystkiego Najpiękniejszego. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą, pomimo obecnych przeciwności, wiele radości, ciepła i miłości.
Z tej okazji mamy dla Was prezent pod choinkę. Napisaliśmy i skomponowaliśmy, a dzięki super znawcom świata dźwięków Andrzejowi i Krzyśkowi z mixownia.pl i Legend Art Studio, nagraliśmy piosenkę świąteczną pt. “Świeć Gwiazdeczko”.
Miłego słuchania i oglądania, tęsknimy za Wami.

“Świeć Gwiazdeczko” -> piosenka jest na dole strony głównej
muzyka: Radek
słowa: Gosia i Radek
aranżacja: Andrzej “Dżeju”
mix: Krzysiek

Rasizm i nietolerancja NIE! – wiek 4+

“Rasizm i nietolerancja NIE!” Florence Dutheil to książka, która prowokuje do bardzo ważnej i niezwykle potrzebnej rozmowy. Bycie tolerancyjnym w dzisiejszych czasach paradoksalnie jest jakoś dla części społeczeństwa trudne. W XXI wieku, gdzie cenimy sobie takie wartości jak wolność, swobodę czy szacunek, często nie potrafimy sobie poradzić z tolerancją. Niby wiemy, że tolerancja polega na uszanowaniu obcej narodowości i związanych z nią różnic kulturowych, ale z wyrozumiałością dla odmienności jest już znacznie gorzej.
Florence Dutheil pokazuje w swojej książce, że świat może być piękny, a ludzie szczęśliwi jeżeli każdy może być sobą, tolerując i szanując się wzajemnie. Autorka pomaga rozpoznać nietolerancję i jak na nią reagować. Opisuje sześć różnych sytuacji, które mogą dotyczyć każdego z nas i podaje sposoby ich rozwiązywania. Pokazuje, że inność może nas dziwić i zaskakiwać budząc skrajne emocje, ale powinniśmy umieć sobie z nimi poradzić, wystarczy być bardziej empatycznym, nie oceniać i wyciągać pochopnych wniosków.
Polecam tę książkę do czytania razem z dziećmi, będziecie mieli okazję do wspólnego podyskutowania czym jest tolerancja i jak reagować na sytuacje, które budzą niesmak i uprzedzenia.

Autor – Florence Dutheil
Ilustracje – Henri Fellner
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Kino Dzieci – mądre filmy online i nie tylko

Kochani Rodzice,
Kino Dzieci podesłało nam ofertę dla Waszych dzieciaków. Spojrzeliśmy i wydaje nam się bardzo interesująca.
W jednym miejscu: https://kinodzieci.pl/filmy-kino-dzieci-on-line/ zamieszczono:

🚀 propozycje ponad 20 tytułów dla młodych widzów, które łączą dobrą zabawę z mądrością przekazu i bezpieczeństwem treści i formy (m.in. brak agresywnego montażu). Pod opisami filmów znajdziecie linki do platform, gdzie za drobną opłatą można legalnie zobaczyć filmy,
🚀 zestaw bezpłatnych tutoriali do zabaw plastycznych dla dzieci do obejrzenia i powtórzenia w domu,
🚀 a także dostęp do materiałów, które pomogą w rozmowie o wrażeniach dzieci po seansie, ich emocjach, odczuciach, osądach.

Wielka Zbiórka Książek

Ruszyła Wielka Zbiórka Książek organizowana przez fundację Zaczytani.
W zeszłym roku zebraliśmy ponad 1300 pozycji, które trafiły do szpitalnych bibliotek. Czy w tym roku uda nam się pobić ten rekord? Mali i Duzi pacjencji liczą na Wasze wsparcie.


Jak skutecznie działać na Żoliborzu? “Stwórzmy pole dla pomysłów”

Trwa cykl spotkań “Pole dla pomysłów”, które mają zachęcić mieszkańców, działaczy społecznych i przedsiębiorców Żoliborza do dzielenia się pomysłami na wspólne inicjatywy. Pojawia się też wiele pytań: dlaczego jedne projekty odnoszą spektakularny sukces, podczas gdy inne na każdym kroku napotykają trudności. Kofifi oczywiście bierze udział w tym przedsięwzięciu.

Zachęcamy do przeczytania artykułu – https://gazetazoliborza.pl/2018/12/jak-skutecznie-dzialac-na-zoliborzu/

Mały Sputnik w Kofifi

Dziś startuje 12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

Kofifi jest Partnerem sekcji dziecięcej „Mały Sputnik”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieciaków atrakcje w naszej kawiarni:

Sobota, 10 listopada godz. 16.30 – interaktywne czytanki nowych przygód „Maszy i Niedźwiedzia

Niedziela, 11 listopada godz. 16.00 – pokaz animacji dla dzieci Jurija Norsztejna

Niedziela, 18 listopada godz. 16.00 – festyn „Maszy i Niedźwiedzia”