Mała Kultura – blog

Witamy Was serdeczne

Po blisko kilkunastu latach pracy w różnych korporacjach postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Nasza przygoda z Kofifi rozpoczęła się w połowie grudnia 2017 r. Dzięki Wam, nasi Mali i Duzi goście, jest to nasze miejsce na Ziemi, które inspiruje nas i daje nam mnóstwo satysfakcji.

Chodź czasami jesteśmy niebotycznie zmęczeni, wpadają nam do głowy kolejne pomysły, które jak się potem okazuje, bardzo Wam się podobają. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Was do naszego autorskiego bloga „Mała Kultura”, gdzie znajdziecie informacje o szerokorozumianej kulturze przeznaczonej dla najmłodszych i rodzin. Będzie o książkach, sztuce, sprawach małych i trochę większych, miejscach i ludziach.

Zapraszamy

Gosia i RadekWYDARZENIAWydarzenia kulturalne


 • Premiera książek z serii Uniwersytet Malucha

  21 września o 11.00 zapraszamy, wspólnie z Wydawnictwem Media Rodzina, wszystkie maluchy głodne wiedzy na Wielką Premierę książek z serii Uniwersytet Malucha.
  Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w Polsce: „Chemia organiczna”, „Fizyka kwantowa” i „Teoria względności” dla dzieci już od 1 roku życia!!!!
  Autorem książek jest nagradzany fizyk, ojciec czwórki przyszłych naukowców – Chris Ferrie.
  Jego zdaniem, żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki. Wystarczy iskra, by rozpalić umysł dziecka! Więcej o książkach poczytajcie na naszym blogu.

  Z okazji premiery szykujemy dla Wa naukowe warsztaty, na których będziecie się mogli przekonać, że świat „poważnej” nauki wcale nie jest taki straszny i zarezerwowany tylko dla dorosłych. Gwarantujemy super zabawę oraz solidną dawkę wiedzy.

  Wstęp wolny
  Telefoniczna rezerwacja miejsc na warsztaty tel. +48 22 839 75 60

  kom. +48 501 183 953

 • Spotkanie autorskie z Moniką Kamińską w Kofifi – 15 września

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Monika Kamińską autorka książki “Kuku i historia pępka” – wydawnictwo Mamania.
  15 września o godz. 17.00 w Kofifi będziecie mogli dostać dedykację książki i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez autorkę.
  Telefoniczna rezerwacja miejsc na warsztaty tel. +48 22 839 75 60
  kom. +48 501 183 953


  Monika Kamińska jest pisarką książek dla dzieci. Jej pierwsza książka „Kuku i historia pępka”  spotkała się z ciepłym przyjęciem małych czytelników i zebrała bardzo dobre recenzje.
  Jak sama pisze o sobie, pasję do książek i tworzenia historii miała od małego. Swoją pierwszą „książkę” napisała w wieku siedmiu lat, zachęcona przez wychowawczynię. W przeszłości pisała głównie opowiadania fantasy lub z elementami realizmu magicznego, ale od kiedy spróbowała pisać opowieści dla dzieci okryła, że to zdecydowanie jej świat.

 • Rodzinny weekend z Kinem Dzieci w Kofifi – 14 września

  14 września (sobota) o godz. 10.00 – 11.30, na tydzień przed 6 Międzynarodowym Festiwalem Filmowy Kino Dzieci, zapraszamy na Rodzinny weekend z Kinem Dzieci, czyli pokazy filmowe i warsztaty plastyczne.
  W tym roku mali widzowie zbliżą się do świata przyrody i będą mogli obejrzeć „Zestaw filmów krótkich: natura z bliska” (4+), składający się z pięciu filmów i podejmujący zagadnienia związane z różnorodnością natury i dbaniem o środowisko. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Pan Szymon (Szymon Gotowski).
  Podczas warsztatów będziemy tworzyć drewniane eko-drabinki, które będą małymi stacjami pogody wraz ze zwierzęcymi pomocnikami.
  Podczas warsztatów będziemy korzystać z naturalnych materiałów takich jak: plastry drewna, patyki, sznurki, papier, a dzieci wykonają małe stacje pogody w formie drabinek (na każdym szczeblu drabiny będzie inny stan pogody).

  WSTĘP BEZPŁATNY
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!
  Tel. 501 183 953

 • Gra miejska “Spacer z Aliną”

  „Spacer z Aliną” to propozycja Kofifi i Agi Pietrzykowskiej  na  wspólne spędzenie czasu z dzieciakami. Jest to również pretekst do odkrycia uroków Starego Żoliborza i poznania ciekawych miejsc nie zawsze opisanych w tradycyjnych przewodnikach.
  Patronką naszej zabawy jest Alina (oficjalny symbol Żoliborza).

  Zasady gry:
  – Zabawa polega na pokonaniu całej trasy, odwiedzając kolejne punkty na mapie (karta startowa).
  – W każdym miejscu należy odgadnąć zagadkę, której rozwiązaniem jest cyfra.
  – Wszystkie cyfry tworzą tajemny szyfr, który pozwala na końcu gry otworzyć  Sekretną Skrzynkę.
  – W Sekretnej Skrzynce znajduje się  pieczęć, której przystawienie w odpowiednim miejscu na karcie startowej potwierdza prawidłowe rozwiązanie wszystkich zagadek.

  Grać można przez cały czas, zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

 • Miejsce Przyjazne Dziecku Kofifi

  17 maja mieliśmy ogromną przyjemność odebrać wyróżnienie na Gali XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Jeszcze raz dziękujemy Komitetowi Ochrony Praw Dziecka, Kapitule Konkursu oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki 😃😘

 • Akademia Rodzica w Kofifi

  Rozpoczynamy w Kofifi cykl zajęć dla Dużych w Akademii Rodzica.
  Raz na miesiąc lub dwa, w Kofifi odbywać się będą spotkania – warsztaty dla rodziców, które poświęcone będą różnym ważnym z perspektywy rodzica tematom.
  Zajęcia prowadzi założycielka Akademii Małgosia Gumowska szczęśliwa mama dwóch wspaniałych dorosłych córek, coach, mentor, doradca rozwoju osobistego i pedagog.

  Akademia Rodzica powstała w odpowiedzi na potrzeby rodziców, z którymi spotykała się Małgosia jako pedagog i nauczyciel. Wielokrotnie rodzice wskazywali wówczas, że wychowanie dziecka to doświadczenie nieustannej zmiany, gdzie czasami trudno zachować równowagę pomiędzy planami i wyzwaniami, a problemami rodzicielstwa.
  Oczywiście bycie rodzicem przynosi wiele emocji, konfliktów, trudności komunikacyjnych, ale zawsze ma jeden cel – dobro i szczęście dziecka.
  Małgosia pracując w Akademii Rodzica metodami aktywnymi, przyczynia się do rozwijania na warsztatach kompetencji rodzicielskich, które rodzice mogą zweryfikować później w praktyce.

  Harmonogram zajęć


  7 czerwca 2019 r. godz. 17.00 (zapisy – coach@malgorzatagumowska.pl)

 • Wielka Zbiórka Książek

  Ruszyła Wielka Zbiórka Książek organizowana przez fundację Zaczytani.
  W zeszłym roku zebraliśmy ponad 1300 pozycji, które trafiły do szpitalnych bibliotek. Czy w tym roku uda nam się pobić ten rekord? Mali i Duzi pacjencji liczą na Wasze wsparcie.


 • Spotkanie z Kicią Kocią – 30 i 31 marca

  Kochani, czy stęskniliście się za Kicią Kocią? My bardzo😃
  Mamy dla Was dobrą nowinę!
  Nasza bohaterka odwiedzi nas niebawem🐱
  Zapraszamy po autografy, na rozmowy o przyjaciołach Kici i wspólne zdjęcia:
  30 marca od 16.30 do 17.30
  31 marca od 11.00 do 12.00

 • O konsekwencji inaczej – warsztat dla rodziców 29.03

  O KONSEKWENCJI INACZEJ

  Zapraszamy na warsztat dla rodziców nt. konsekwencji, który odbędzie się u nas 29 marca 2019 od godz. 17 do 20.

  Cena: 80 zł (w cenę wliczone są materiały oraz słodka przekąska).
  Zapisy: do 20 marca poprzez e-mail coach@malgorzatagumowska.pl oraz w KOFIFI – warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto.
  Nr konta bankowego: 95 1090 1506 0000 0001 3715 0454
  OPŁATA ZA WARSZTAT NAJPÓŹNIEJ DO 22 MARCA

  Dla pierwszych trzech osób – bezpłatna konsultacja rodzicielska (poprzez video komunikator).

  Liczba miejsc: 20 (jeżeli zbierze się zbyt mała grupa, warsztaty mogą być odwołane).

  W czasie warsztatu:
  POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI W KONTEKŚCIE POTRZEB DZIECKA I RODZICA. Konsekwencja – słowo, które niektórych „wstrząsa”, nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, pozwala rodzicowi zadbać o siebie samego, jak i o dziecko i jego potrzeby. Bez tak rozumianej konsekwencji trudno niektórych sytuacjach zachować spokój, nie mówiąc o rodzicielskiej radości. Szczęśliwy rodzić wychowuje szczęśliwe dzieci.

  POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI WOBEC WARTOŚCI w odniesieniu do koncepcji wychowania opartego na wartościach. Jakie wartości są potrzebna i czy w ogóle są potrzebne? Od czego zależy system wartości i w jakich sytuacjach jest potrzeby – rodzicowi i dziecku. Po co konsekwencja, gdy chodzi o wartości?

  POROZMAWIAMY O SPOSOBACH BYCIA KONSEKWENTNYM RODZICEM. Często postępujemy intuicyjnie. Nie ma w tym niczego złego, jednak wciąż poszerzająca się wiedza o procesach wychowawczych daje nam różne narzędzia, z których możemy skorzystać☺ Ta wiedza posłuży Tobie, Drogi Rodzicu, jednak w konsekwencji (SIC☺!) również Twojemu dziecku.

  Nikt z nas nie rodzi się rodzicem, co oznacza, że do tej najważniejszej życiowej roli nie jesteśmy przygotowani. Wkraczamy w nią wraz z narodzinami naszego dziecka i z tej roli nikt nas już nigdy nie zwolni. Ta rola zakłada wiele zmiennych i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Nie jest łatwa, ale potrafi być bardzo satysfakcjonująca i uszczęśliwiająca. Tej roli można się uczyć☺

  Prowadząca Małgosia Gumowska – szczęśliwa mama dwóch wspaniałych dorosłych córek ☺ wciąż ucząca się swojej roli ☺ Coach, mentor, pedagog, nauczyciel od lat wspierający rodziców i… młodzież.


 • Razem rozkodujmy afazję – spotkanie 16.03

  Kochani, już w najbliższą sobotę 16.03 o 14.00 mamy otwarte spotkanie grupy wsparcia dla rodziców, którzy zaniepokojeni są rozwojem mowy swoich pociech.

  Czym jest afazja rozwojowa? To specyficzne zaburzenia mowy. Dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. W praktyce dzieci te mają problemy m.in. z wyrażaniem myśli słowami, mówią powoli, składanie słów i zdań odbywa się z wysiłkiem. Ponad to nie opanowują w sposób naturalny systemu gramatycznego i składni języka, często nie rozumieją sensu słów lub całości wypowiedzi.

  Spotkanie prowadzą założyciele stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję.

 • Miejsce Przyjazne Dziecku

  Kochani, miło nam poinformować Was, że zostaliśmy laureatami konkursu “Świat Przyjazny Dziecku” w kategorii “Miejsce Przyjazne Dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
  Dziękujemy szacownemu jury, ale również Wam, naszym Małym i Dużym gościom. Bez Was Kofifi nie byłoby jakie jest:)

 • Strojenie pierników przy kolędach – 15 grudnia godz. 16:00

  Kochani,
  w sobotę, 15 grudnia, mija rok odkąd rozpoczęliśmy naszą przygodę w Kofifi. W tym czasie poznaliśmy wiele wspaniałych rodzin, z niektórymi z Was zdążyliśmy się zaprzyjaźnić ❤️ Ilość ciepłych słów, które usłyszeliśmy przerosła nasze oczekiwania i sprawiła, że w gorszych chwilach nie mieliśmy ani na moment wątpliwości, że to co robimy ma sens.
  Dziękujemy Wam za to wszystko😃❤️ Dziękujemy również za Wasze uwagi i sugestie co możemy zrobić lepiej. Z naszej strony obiecujemy, że dalej będziemy wkładać w Kofifi tyle serca co dotychczas.
  Zanim jednak przyjdzie kolejny rok, chcielibyśmy na chwilę zatrzymać się w miejscu i wspólnie z Wami nacieszyć się zbliżającymi Świętami🎄
  Specjalnie na tę okazję upiekliśmy górę pierników do przystrojenia, które będą mogły stać się słodkim prezentem dla najbliższych. Mamy nadzieję, że wspólnie pośpiewamy także kolędy, a kto lubi grać na instrumentach niech koniecznie weźmie je ze sobą.
  Czekamy na Was w sobotę od 16.00 😃
  Małgosia i Radek

  P.s. Oczywiście wstęp wolny

 • Świąteczna Zbiórka dla Najmłodszych

  Kochani, grudzień to miesiąc, w którym szczególnie otwierają się serca. Nasze, w tym roku, mocniej zabiło dla wcześniaczków i ich rodzin, którzy pierwsze wspólne Święta spędzą na Oddziałach Neontologii.
  W tych trudnych chwilach trzymamy za nich kciuki i dołączamy do akcji „ZBIÓRKA DLA NAJMŁODSZYCH”.
  Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć maluszki, przygotowaliśmy kolorowe pudełko (przy wejściu do Kofifi), w którym można zostawić podarki.
  Liczymy na Wasze wsparcie!
  Akcja potrwa do 14 grudnia.

  Szpitale, które objęte zostały akcją:
  – Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka
  – Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie – Oddział Neonatologii
  – Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach – Oddział Neonatologii
  – Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie – Oddział Neonatologii

 • Zaproszenia na wystawę „W POLSCE KRÓLA MACIUSIA, 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

  Drodzy Mali i Duzi, mamy dla Was do rozdania zaproszenia na wystawę „W POLSCE KRÓLA MACIUSIA, 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.
  Jest to okazja do „wejścia w buty” małego króla, który musi objąć tron i na nowo zarządzić krajem, przeżywając przy tym różne perypetie. Na odwiedzających wystawę czeka też pełna atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – dzieci poznają trud rządzenia krajem.

  Aby stać się szczęśliwym posiadaczem zaproszenia (upoważniającego do odbioru biletu rodzinnego w kasie muzeum) wystarczy przyjść do Kofifi powiedzieć hasło: KRÓL MACIUŚ.
  Zabawa potrwa do wyczerpania zaproszeń (mamy 9 sztuk).

  #kofifiwarszawa #muzeumpolin #wystawadladzieci #warsaw #dladzieci #rodzinnie #krolmacius #januszkorczak

 • Kofifi w TOP 10 kawiarni i bawialni dla dzieci i rodziców

  Kochani, miło nam poinformować Was, że znaleźliśmy się w TOP 10 kawiarni i bawialni dla najmłodszych!

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24201566,gdzie-sie-schowac-przed-smogiem-polecamy-kawiarnie-do-ktorych.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza&fbclid=IwAR1S1Pt15AmOWUiUy75eNshPbDLVdjnKNdZFYH2GBrWAjf1iwma2zGxRqj0

 • Harfa i tańczący skrzat – bajkowy koncert w Kofifi

  W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na niecodzienne spotkanie „HARFA i TAŃCZĄCY SKRZAT”. Będzie to okazja do poznania, poprzez zabawę, jednego z najstarszych instrumentów oraz wysłuchanie bajki osadzonej w elficko-celtyckiej magii, poruszającej temat pomagania sobie oraz bezinteresownej dobroci.
  Spotkanie poprowadzi Kasia Kolbowska – – harfistka związana z zespołami „Libelid” oraz „Lady Aarp”. Szczęśliwa mama Adriany i Mikołaja.
  Serdecznie zapraszamy!

  Wstęp 30 zł.
  Bilety do nabycia w Kofifi.
  Rezerwacje tel. 501 183 953

 • Kicia Kocia w Kofifi 24 – 25 listopada

  Najbliższy weekend Kicia Kocia powraca do Kofifi.

  Wszystkie dzieciaki, które chciałyby uścisnąć jej łapkę, przybić piątkę, przytulić się czy zrobić pamiątkowe zdjęcie, zapraszamy w sobotę i niedzielę w godzinach 16.00 17.30

 • MAŁY SPUTNIK w Kofifi – pokaz animacji Jurija Norsztejna

  „MAŁY SPUTNIK” w Kofifi
  Już jutro, w niedzielę, zapraszamy Małych i Dużych na pokaz animacji Jurija Norsztejna. Wśród wyświetlanych filmów – „Jeżyk we mgle” uważany za animację wszech czasów!!! Nie ukrywamy, że są to filmy ambitne w odbiorze dla pokolenia wychowanych na disneyowskiej kresce, ale towarzyszący im magiczny nastrój, filozoficzna głębia i prostota sprawiły, że pokochały je miliony ludzi na całym świecie. Sam Jeżyk doczekał się nawet swojego pomnika w Kijowie.
  Plan projekcji:
  📽‪16-16.30 – „Lisica i Zając”, „Czapla i Żuraw”‬
  📽17.00 – 17.30 – „Jeżyk we mgle”, Bitwa nad Kierżeńcem”‬

  WSTĘP WOLNY!

  Lisica i Zając
  Film z 1973 rok. Fabuła została oparta na motywach starej rosyjskiej baśni ludowej w interpretacji Władimira Dala. Stylistyka nawiązuje do wzorów ręcznie wyszywanych makatek ludowych.
  Pierwsza nagroda na II Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Zagrzebiu.
  Pierwsza nagroda na VII Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Baku.

  Czapla i Żuraw
  Film z 1974 roku na podstawie bajki Władimira Dala.
  Żuraw i czapla chcą się pobrać, ale w związku z tym, że każde z nich miewa huśtawkę nastrojów i oboje są nieznośnymi ptakami, nie udaje im się stworzyć rodziny.
  Pierwsza nagroda na X Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy
  Pierwsza nagroda na III Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Nowym Jorku.

  Jeżyk we mgle
  Film z 1975 roku. Wieczorami Jeżyk ma zwyczaj odwiedzać swojego przyjaciela Niedźwiedzia. Pewnego razu idąc do niego, gubi się w gęstej mgle i zaczyna odczuwać świat innymi zmysłami. Wyobraźnia zaczyna działać…
  III nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Chicago
  Grand Prix XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Teheranie
  Pierwsza nagroda za najlepszy film animowany w Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Funze

  Bitwa nad Kierżeńcem
  Film z 1971 roku na motywach starej legendy i poematu symfonicznego rosyjskiego kompozytora Nikołaja Rimskiego-Kossakowa. Historia opowiada o niewidzialnym grodzie Kierżeńcu, który zniknął pod powierzchnią jeziora, aby uniknąć ataku najeźdźców tatarskich.
  Nagroda dla najlepszego filmu animowanego na VII Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach
  Grand Prix I Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Zagrzebiu
  Nagroda dla najlepszego filmu animowanego na V Wszechzwiązkowym Festiwalu Filmowym w Tbilisi

  #kofifiwarszawa #sputnikfestiwal #laczynasmiloscdokina #filmfest #dladzieci #rodzinnie #ksiegarniadladzieci #warsaw #warszawa

 • MAŁY SPUTNIK” w Kofifi – interaktywne czytanki o Maszy i Niedźwiedziu

  MAŁY SPUTNIK” w Kofifi
  Miłośników „Maszy i Niedźwiedzia” zapraszamy, dziś w sobotę o 16.30, na interaktywne czytanki nowych przygód tych przesympatycznych bohaterów.
  Wspólne czytanie będzie też pretekstem do wykonania ilustracji do poznanych bajek.
  Dla najbardziej zaangażowanych małych artystów mamy nagrody, które uroczyście wręczymy 18 listopada na festynie „Maszy i Niedźwiedzia”.
  Zapraszamy.
  WESTĘP WOLNY !

 • Mały Sputnik w Kofifi

  Dziś startuje 12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

  Kofifi jest Partnerem sekcji dziecięcej „Mały Sputnik”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieciaków atrakcje w naszej kawiarni:

  Sobota, 10 listopada godz. 16.30 – interaktywne czytanki nowych przygód „Maszy i Niedźwiedzia

  Niedziela, 11 listopada godz. 16.00 – pokaz animacji dla dzieci Jurija Norsztejna

  Niedziela, 18 listopada godz. 16.00 – festyn „Maszy i Niedźwiedzia”

 • Mały Sputnik ROZDANIE!!!

  Za chwilę na warszawskim niebie na dobre zagości Sputnik, czyli festiwal filmów rosyjskich. Z tej okazji mamy dla Was ROZDANIE!!!
  8 BILETÓW otwartych na Mały Sputnik i 2 BILETY na „Duży” Sputnik.
  Wystarczy tylko zapisać się na nasz newsletter na stronie www.kofifi.waw.pl i przynieść do Kofifi zrobiony w dowolnej technice obrazek do bajki „Masza i Niedźwiedź” Liczy się kolejność wykonania wszystkich zadań.

  Bilet otwarty „Mały Sputnik” upoważnia do odebrania darmowego biletu dla 2 dzieci i 1 dorosłą osobę na dowolnie wybrany seans z repertuaru „Mały Sputnik”
  Bilet otwarty Sputnik upoważnia do odebrania 1 darmowego biletu na dowolnie wybrany seans z repertuaru festiwalu „Sputnik nad Polską”.

   

 • Kochani, zostaliśmy Partnerem sekcji dziecięcej „Mały Sputnik” Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”!

  Mały Sputnik 2

  Filmy rosyjskich twórców zostaną wyświetlone na warszawskich ekranach w dniach 8-18 listopada.
  W Kofifi, z tej okazji, przygotujemy dla Was kilka niespodzianek!
  Już niedługo będziecie mogli wygrać bilety otwarte na filmy dla dzieci w ramach Festiwalu. Bądźcie czujni i obserwujcie nas uważnie.

  Mały Sputnik 1

 • Kochani rozpoczęliśmy współpracę z Komitetem Ochrony Praw Dziecka

  KODP Kofifi

  „Dobryj dien, Dobryj dien, tu Twoje radio, Hello!” 

  Śpiewająco chcielibyśmy Wam donieść, że rozpoczęliśmy współpracę z Komitetem Ochrony Praw Dziecka! Dla nas, w Kofifi, szczęście dzieciaków jest najważniejsze. Będzie się działo!!! I to dużo dobrego! Na początek chcielibyśmy Was zaprosić na KONCERT CHARYTATYWNY ENEJ.

  14 października godz. 19.00 – Hulakula (ul. Jagiellońska 82b).

  Bilety w cenie 29-39 zł
  www.bilety24.plKSIĄŻKIKsiążki

Wszystkie prezentowane pozycje, można zakupić w naszej księgarni


 • Drzewo – wiek 3+

  Drzewo - wiek 3+
  ,,Drzewo” to przepiękny picturebook Patrici Hegarty z ilustracjami Britty Teckentrup oraz wycinanymi elementami. Na każdej stronie mamy właściwie to samo miejsce oraz to samo drzewo. Na kolejnych kartkach możemy śledzić, jak zmienia się otoczenie w miarę mijającego czasu i zmieniających się pór roku. Książka jest ...
  czytaj więcej...
 • Pułapka czasu – wiek 9+

  Pułapka czasu - wiek 9+
  “Pułapka czasu” to bestselerowa powieść, która na całym świecie stała się kultową książka graficzną dla młodzieży. Autorka Hope Larson otrzymała za nią Eisner Award, jedną z najważniejszych nagród dla twórców komiksów. Ta niesamowita książka splata ze sobą elementy fantastyczne z nauką, porusza ważny ...
  czytaj więcej...
 • Operacja wrak – wiek 6+

  Operacja wrak - wiek 6+
  Po sztormie morze wyrzuciło na plażę mnóstwo wodorostów, starych desek i śmieci. Dwójka dzieci z pobliskiego miasteczka poszła na brzeg, by grzebać w wyrzuconych na ląd przedmiotach. Dzieci nie musiały długo szukać, by znaleźć coś ciekawego. Najpierw zauważyły nowy but. Zaraz potem drugi, taki ...
  czytaj więcej...
 • Czy mogę się przytulić? – wiek 3+

  Czy mogę się przytulić? - wiek 3+
  “Czy mogę się przytulić” Eoina McLaughlina to świetna książka o uczeniu tolerancji dla najmłodszych. Opowieść ma dwóch bohaterów, żółwia i jeża, którzy bardzo pragną, żeby je ktoś przytulił. Niestety żadne napotkane zwierzątko nie chce spełnić tej prośby wymyślając na poczekaniu jakąś wymówkę. Każde z nich ...
  czytaj więcej...
 • Czyje jest morze? -wiek 2 +

  Czyje jest morze? -wiek 2 +
  Druga, nowa książka Canizalesa na naszym rynku, opisuje i pokazuje morski świat. Na stronach książeczki dzieciaki zobaczą kształty przypominające puszkę po gazowanym napoju, plastikowy widelec, czy kapsel, a kiedy odwrócą stronę okazuje się, że ten śmieć truje morski świat żółwia, kalmara czy konika morskiego.To książeczka, ...
  czytaj więcej...
 • Plusk! – wiek 2+

  Plusk! - wiek 2+
  Na rynku pojawiły się dwie nowe książeczki Canizalesa. Dziś będzie o “Plusku!”.To kolejna książeczka zabawka, gdzie przygoda toczy się podczas kąpieli w wannie. Maluch razem z tata opowiadają sobie jakie morskie stwory można napotkać w głębinach oceanów. “Plusk!” to książka, która, jak u Canizalesa, ma ...
  czytaj więcej...
 • Fizyka kwantowa dla maluchów – wiek 1+

  Fizyka kwantowa dla maluchów - wiek 1+
  Wyobraźcie sobie, że już roczniaki mogą zacząć “zagłębiać” wiedzę z zakresu fizyki kwantowej? Chris Ferrie wie jak to zrobić. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Media Rodzina mamy okazję przedpremierowo zaprezentować drugą książeczkę z serii Uniwersytet Malucha. Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza! „Fizyka kwantowa dla maluchów” ...
  czytaj więcej...
 • Chemia organiczna dla maluchów – 1+

  Chemia organiczna dla maluchów - 1+
  Wyobraźcie sobie, że już roczniaki mogą zacząć poznawać chemię organiczną? Chris Ferrie wie jak to zrobić. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Media Rodzina mamy okazję przedpremierowo zaprezentować pierwszą książeczkę z serii Uniwersytet Malucha.Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza! „Chemia organiczna dla maluchów” to kolorowe i przystępne ...
  czytaj więcej...
 • Pucio umie opowiadać – wiek 3+

  Pucio umie opowiadać - wiek 3+
  Wraz z kolejną częścią Pucio robi się coraz starszy. Tym razem piąta odsłona przygód naszego bohatera jest dla dzieci, które już dobrze mówią i uczą się opowiadać. Umiejętność ta, jak pewnie wiecie, nie należny do łatwych czynności. Trzeba operować czasem, rozumieć ciąg przyczynowo skutkowy, więc ...
  czytaj więcej...
 • Co kryje morze? – wiek 4+

  Co kryje morze? - wiek 4+
  “Co kryje morze” to ekscytująca podróż po morskich głębinach, gdzie dzięki stereoskopii Wasza pociecha przeżyje mnóstwo przygód. Przy pomocy trzech różnokolorowych filtrów odkryją podwodny świat ucząc się, jakie bogactwa skrywa morska fauna i flora. Świetna zabawa, która zachęca do zadawania pytań i zanurzania ...
  czytaj więcej...
 • Magiczny słoik – wiek 5+

  Magiczny słoik - wiek 5+
  Jak dostosować się do nowego miejsca? Co zrobić kiedy, świat w okół wydaje się obcy i nieprzyjazny?Magiczny słoik Lary Williamson w piękny, mądry i wzruszający sposób opisuje historię Maćka, który czując się samotny w nowej szkole i po ogromnej zmianie w swojej rodzinie, zamyka ...
  czytaj więcej...
 • Plastusiowy pamiętnik – wiek 6+

  Plastusiowy pamiętnik - wiek 6+
  Pamiętam jak Janek, kiedy przeczytał “Plastusiowy pamiętnik”, przybiegł do mnie i oznajmił, że on też będzie miał takiego plastelinowego ludka.Od razu przypomniało mi się, że jak ja byłem mały, też mieszkał mnie w piórniku ten pocieszny stworek. Coś jest w tej opowieści magicznego, co powoduje, ...
  czytaj więcej...
 • Niedźwiedź pianino – wiek 3+

  Niedźwiedź pianino - wiek 3+
  Niedźwiedź i pianino Davida Litchfielda to piękna historia o przyjaźni, miłości, ambicji i życiowych wyborach. To historia misia, który w środku lasu znajduje pianino. Oczywiście nie wie, czym jest ów dziwny przedmiot. Kiedy dotyka jego klawiszy i zaczynają płynąć z niego dźwięki, nasz niedźwiadek ...
  czytaj więcej...
 • Leśne wędrówki – wiek 3+

  Leśne wędrówki - wiek 3+
  Obserwowanie przyrody uwrażliwia, wymaga cierpliwości i skupienia, co nierzadko jest wyzwaniem dla współczesnych dzieci. W dobie internetu, telewizji i gier komputerowych, zaplanowanie wycieczki do lasu staje się czasami nie lada wyzwaniem. Często nasze pociechy nie rozumieją, co takiego atrakcyjnego może być w wyprawie, gdzie ...
  czytaj więcej...
 • Uśmiech dla żabki – wiek 3+

  Uśmiech dla żabki - wiek 3+
  Książka „Uśmiech dla Żabki” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to magiczna opowieść o sile uśmiechu i jego mocy sprawczej. To historia o tym ile znaczy zwyczajny uśmiech i jakie potrafi czynić cuda, kiedy jesteśmy smutni. Ta wyjątkowa opowieść potrafi wzruszyć i dorosłego i ...
  czytaj więcej...
 • Kameleon – wiek 2+

  Kameleon - wiek 2+
  Kolejna książeczka Erica Carla dla maluchów na naszym rynku. Jak zwykle sporo w niej się dzieje. Nasz bohater Kameleon, który potrafi zmieniać kolory w zależności od pogody, otoczenia czy stanu ducha, trafia do Zoo.Tam poznaje mnóstwo zwierząt i wszystkie mu bardzo imponują. Próbował być słoniem, ...
  czytaj więcej...
 • Pan Samochodzik i niesamowity dwór – wiek 8+

  Pan Samochodzik i niesamowity dwór - wiek 8+
  Pamiętam, że tę książkę przeczytałem błyskawicznie. Moje dzieciaki też pochłonęły ją prawie za jednym razem, twierdząc, że jest to, jak na razie, najlepsza część przygód Pana Samochodzika. Co takiego jest w tej powieści, że przykuwa bez reszty uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury? ...
  czytaj więcej...
 • Małe sówki – wiek 3+

  Małe sówki - wiek 3+
  Każde małe dziecko czuje niepokój i strach, kiedy okazuje się, że w pobliżu nie ma któregoś z rodziców. Pamiętacie pewnie albo teraz doświadczacie takich sytuacji z Waszymi pociechami. Ważne jest wtedy, żeby zapewnić malucha, że niedługo wrócimy i żeby się nie martwił.“Małe sówki” Martina Waddella ...
  czytaj więcej...
 • Mój tato jest niedźwiedziem – wiek 2+

  Mój tato jest niedźwiedziem - wiek 2+
  To książeczka o tym jak dziecko postrzega swojego tatę. Nie ważne, czy przez świat zwierząt, czy ludzi, zawsze chodzi o to samo. Przychodzi taki czas, kiedy nasze pociechy wpatrzone są w nas jak w obrazek, jesteśmy idolami, bohaterami i osobami do naśladowania. Mały Karol podziwia ...
  czytaj więcej...
 • Nie chcę być mały – wiek 3+

  Nie chcę być mały - wiek 3+
  To druga książka Laury Ellen po “Nie chcę mieć kręconych włosów“, która porusza temat akceptacji siebie takim jakim się jest.Dzieci mogą mieć czasami trudności w zaakceptowaniu siebie. Nie potrafią wtedy polubić się z całym dorobkiem inwentarza, z zaletami, ale i wadami, z sukcesami, ale ...
  czytaj więcej...
 • Zupełnie nowe przygody. Bolek i Lolek – wiek 4+

  Zupełnie nowe przygody. Bolek i Lolek - wiek 4+
  Pewnie każdy zna Bolka i Lolka. Swój debiut nasi bohaterowie mieli w 1962 roku za sprawą polskiej telewizji. Wszyscy ich od razu pokochali. Nic w tym dziwnego, nareszcie najmłodsi mogli w końcu zobaczyć na ekranie bohaterów, z którymi mogli się utożsamiać. “Zupełnie nowe przygody” przenoszą ...
  czytaj więcej...
 • Na dworze – wiek 8+

  Na dworze - wiek 8+
  Jest wiele książek – encyklopedii, które opisują świat w okół nas. W zasadzie można zadać pytanie, po co kolejna pozycja podająca definicje gatunków roślin, zwierząt, czy opisująca znane zjawiska zachodzące w przyrodzie?Wydawnictwo Dwie Siostry przyzwyczaiło nas, że trzymają się z daleka od banału. “Na dworze” ...
  czytaj więcej...
 • Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia – wiek 4+

  Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia - wiek 4+
  Dziś o trochę starszej książce czyli “Kosmicznych odkrywcach. Franiu i jego babci” Grażyny Bąkiewicz.Któregoś dnia, kiedy Franio został w domu sam ze swoją babcią, wpadł na pomysł zbudowania rakiety kosmicznej, którą chciał wyruszyć w międzygalaktyczną podróż. Miała ona kształt kota i posiadała napęd na cztery ...
  czytaj więcej...
 • Moja młodsza siostra – wiek 3+

  Moja młodsza siostra - wiek 3+
  Po sporym sukcesie książek “Miłość”, “Co tata powiedział” i “Przyjaźń”, Astrid Desbordes i Pauline Martin postanowiły postanowiły wziąć na warsztat temat powiększającej się rodziny. Po raz kolejny autorki stanęły na wysokości zadania. Nasz mały bohater staje przed nowym wyzwaniem, będzie starszym bratem.Moment, kiedy ...
  czytaj więcej...
 • Jestem artystą – wiek 3+

  Jestem artystą - wiek 3+
  Czy, żeby być artystą trzeba perfekcyjnie malować, rzeźbić, pisać? Nie, bycie artystą, to umiejętność postrzegania świata, nazywania go w taki sposób, że innym “szczęka opada”. Tak mniej więcej brzmi definicja bycia artystą według mojej córki Zuzi. “Jestem artystą” Marty Altés to książka o tym, jak trudno ...
  czytaj więcej...
 • Dziewczynka, która zgubiła uśmiech – wiek 9+

  Dziewczynka, która zgubiła uśmiech - wiek 9+
  Można zgubić zegarek, portfel, książkę czy telefon i jakoś poradzimy sobie z tym, ale co by było, gdybyśmy zgubili uśmiech? Wyobrażacie sobie taką sytuację? Świat bez żartów, radości, szczęścia, to byłby niewątpliwie koszmar.A właśnie Chloe Long zgubiła swój uśmiech. Nie pomogły dokładne poszukiwania, zapadł się ...
  czytaj więcej...
 • Akademia Pana Kleksa – wiek 7+

  Akademia Pana Kleksa - wiek 7+
  Za każdym razem jak nasze dzieci były po lekturze Akademii mówiły, że J.K. Rowlig wzorowała się na niej pisząc książki o Harrym Potterze. Prawdę mówiąc coś w tym jest. „Akademia pana Kleksa” zaprasza najmłodszych do zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni i fantazji. Pan Kleks to ...
  czytaj więcej...
 • Co robisz z problemem? – wiek 5+

  Co robisz z problemem? - wiek 5+
  Znam wielu ludzi, którzy zamiatają sprawy pod dywan i unikają rozwiązywania problemów, a potem okazuję się, że wracają one ze zdwojoną siłą. Najgorsze jest jeszcze to, jak te osoby w takich sytuacjach wciągają resztę, oczekując nawet zdjęcia odpowiedzialności za konsekwencję nie podjętych działań.“Co robisz z ...
  czytaj więcej...
 • Nie chcę mieć kręconych włosów – wiek 3+

  Nie chcę mieć kręconych włosów - wiek 3+
  Wiele razy, mając trójkę dzieci, słyszałem od nich, że czego nie akceptują w swoim wyglądzie, albo zazdroszczą innym, że wyglądają lepiej niż one. Można powiedzieć, chleb powszechni bycia rodzicem, ale sami dobrze wiecie, że czasami niezłą pracę trzeba wykonać, żeby nasze pociechy poczuły wartość posiadania ...
  czytaj więcej...
 • Księga urwisów – wiek 8+

  Księga urwisów - wiek 8+
  Bohaterami “Księgi urwisów” są zwyczajni chłopcy, uwielbiający psocić, urządzać bójki, uciekać na wagary. Taka szkolna rzeczywistość. Szóstoklasiści z Wilczkowa bardzo chcą przeżyć fantastyczną przygodę. Marzą o tym, by w ich miasteczku działy się wydarzenia jak ze szpiegowskiego filmu. I tak też się staje, ...
  czytaj więcej...
 • Babcia przejmuje telewizję – wiek 3+

  Babcia przejmuje telewizję - wiek 3+
  Wyobrażacie sobie świat bez telewizji? A czy Wasze pociechy dałyby radę bez niej przez chwilę żyć?W wiosce którą nazwano Ofoase nie ma telewizji, bo nie ma tam prądu, ale za to jest babcia. Co wieczór wszystkie dzieci zbierają się w okół Babci (która przeżyła ...
  czytaj więcej...
 • Myszka Hania – wiek 3+

  Myszka Hania - wiek 3+
  Myszka Hania jak każdy trzylatek jest czasami radosna, czasami smutna, zdarza jej się złościć, czy marudzić przy jedzeniu, uwielbia bawić się i poznawać świat. “Myszka Hania” to książka pełna ciepła i serdeczności, nawiązująca do wielu dziecięcych emocji. Dzieci czytając z Wami opowieści o ...
  czytaj więcej...
 • Lato u babci – wiek 3+

  Lato u babci - wiek 3+
  To kolejna, trzecia część, po “Cudownej wyspie dziadka” i “Moim wielorybie” przygód małego chłopca o imieniu Noi. Tym razem nasz bohater spędza wakacje u swojej babci, która samotnie mieszka na skalistej wyspie. Od początku chłopiec nie może odnaleźć się w świecie starowinki. Dziwnie pachnąca i ...
  czytaj więcej...
 • Trzy kropki – wiek 3+

  Trzy kropki - wiek 3+
  „Trzy kropki” Joanny Olejarczyk to książka, która podobnie jak kultowe już pozycje Herve Tulleta, zaprasza dzieci, by naciskały, potrząsały, podrzucały, pocierały strony i dały się porwać przygodom trzech kropek.Kropek, Kropka i Kropuś, zapraszają najmłodszych czytelników do wspólnej szalonej zabawy. Na jednej stronie liczymy, na drugiej ...
  czytaj więcej...
 • Rodzina ze 141 ulicy – wiek 9+

  Rodzina ze 141 ulicy - wiek 9+
  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Beiderman, właściciel kamienicy, informuje rodzinę Vanderbeekerów, że nie przedłuży im umowy wynajmu ich mieszkania. To spada na nich jak grom z jasnego nieba. Jak to w takich historiach bywa, wszyscy bohaterowie powinni zmobilizować swoje siły, by nie dopuścić do eksmisji. ...
  czytaj więcej...
 • Historia kobiet – wiek 6+

  Historia kobiet - wiek 6+
  Historia to też historia kobiet, choć ze szkolnych podręczników się tego za bardzo nie dowiemy. Ta książka przybliży młodszym życie niezwykłych, mądrych, zdeterminowanych, pełnych pasji kobiet, które miały odwagę zmieniać świat. Ta książka to opowieści o przywódczyniach, utalentowanych artystkach, zaangażowanych mentorkach, opiekuńczych uzdrowicielkach i nieprzeciętnych myślicielkach. ...
  czytaj więcej...
 • Mama Mu na zjeżdżalni – wiek 3+

  Mama Mu na zjeżdżalni - wiek 3+
  To już ósma część o Mamie Mu i Panu Wronie, nie licząc komiksu oraz dwóch zbiorów opowiadań. Wszyscy, którzy znają Mamę Mu (ci co nie znają, sporo tracą) wiedzą, że nasza bohaterka czerpie garściami inspiracje do zabaw obserwując, co robią dzieciaki. Często więc, Mama Mu ...
  czytaj więcej...
 • Żoliborz. Przewodnik kreatywny – wiek 1+

  Żoliborz. Przewodnik kreatywny - wiek 1+
  Dziś występuję w podwójnej roli, rekomendującego książkę i zapraszającego do gry miejskiej. Ale po kolei…“Żoliborz. Przewodni kreatywny” to przede wszystkim wciągającą zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Znajdziecie tu propozycje trzech inspirujących tras spacerowych:1 – “Poznajemy Żoliborz”, gdzie odkryjecie najważniejsze miejsca tej dzielnicy Warszawy.2 ...
  czytaj więcej...
 • Wundermistrz – wiek 8+

  Wundermistrz - wiek 8+
  W dwunaste urodziny Morrigan Crow budzi się przed bramą Katowu. Tej nocy dziewiątka utalentowanych młodych ludzi spotyka się i staje Jednostką 919, która rozpoczyna swoją naukę. Morrigan i jej przyjaciel Hawthorne stają się członkami Towarzystwa Wunderowego. Morrigan Crow odkrywa, że posiada pewien niespotykany i ...
  czytaj więcej...
 • Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie ? – wiek 3+

  Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie ? - wiek 3+
  To już trzecia część przygód Kici Koci i Nunusia w książce z otwieranymi okienkami. Rodzeństwo idąc przez las do miejsca gdzie mają urządzić sobie piknik, spotyka po drodze wielu mieszkańców lesistej krainy i zagląda w jej ciekawe zakamarki.47 otwieranych okienek zapewni Waszym pociechom sporo zabawy ...
  czytaj więcej...
 • Czy umiesz gwizdać Joanno? – wiek 6+

  Czy umiesz gwizdać Joanno? - wiek 6+
  Ulf Stark napisał mądrą i piękną historię o przyjaźni, przywiązaniu i rozstaniu. „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” to opowieść napisana prosto i bez wielkich słów, za to z wielką siłą, która wzrusza, ale także rozbawia subtelnym humorem, dzięki czemu zamiast pozostawiać w smutku, zmusza do ...
  czytaj więcej...
 • Biuro zaginionych zabawek – wiek 4+

  Biuro zaginionych zabawek - wiek 4+
  Chciałbym Wam przedstawić, może już trochę zapomnianą, książkę Iwony Czarkowskiej pt. “Biuro zaginionych zabawek”. To piękna, trochę baśniowa opowieść o tym, że mimo przeciwności można zmienić swój i czyjś los. Bohaterem jest pan Hipolit Miotełka, który z myślą o zasmuconych dzieciach, które zgubiły swoje ...
  czytaj więcej...
 • Rok w którym nauczyłam się kłamać – 12 +

  Rok w którym nauczyłam się kłamać - 12 +
  „Rok, w którym nauczyłam się kłamać” to powieść o konfrontacji człowieka ze złem. Annabelle, dwunastolatka, zaczyna dostrzegać różnorodność świata w którym żyje, gdzie powoli zatracając naiwność dziecięcą zdaje sobie sprawę, że istnieje też ciemniejsza strona życia. Nagle w idealnym i spokojnym świecie naszej bohaterki ...
  czytaj więcej...
 • W czasie deszczu dzieci się nudzą – wiek 8+

  W czasie deszczu dzieci się nudzą - wiek 8+
  „W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz” tak śpiewał Kabaret Starszych Panów. Czy naprawdę, kiedy pada deszcz i dzieci zostają w domu, muszą się nudzić? Może jednak nie?Rodzina Walków w tym roku postanawia spędzić wakacje, w wynajętej od kolegi taty z ...
  czytaj więcej...
 • Banda Czarnej Frotte – wiek 4+

  Banda Czarnej Frotte - wiek 4+
  Czas na trzeci tom przygód skarpetek nieziemskiego tandemu Justyny Bednarek i ilustratora Daniela de Latoura. Główna bohaterka, Czarna Frotte, ucieka z domu małej Be, by odnaleźć swoją bliźniaczkę, która zaginęła dawno temu w czasie biwaku. Przygody jakie ją napotkały od razu wciągnęły i trzymały ...
  czytaj więcej...
 • Nowe przygody Skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – wiek 4+

  Nowe przygody Skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) - wiek 4+
  Druga część skarpetkowego świata Justyny Bednarek i Daniela de Latoura, to trzynaście nowych, niesamowitych przygód, kochających wolność, skarpet. I tym razem będziecie zachwyceni. Przeżyjcie historię skarpetki, która wyruszyła w kosmos, białej, która została duchem albo czerwonej frotte, która postanowiła być pomocnikiem Świętego Mikołaja. Skarpetki dzięki ...
  czytaj więcej...
 • Einstein na wiązce światła – wiek 4+

  Einstein na wiązce światła - wiek 4+
  Jeżeli jesteście ciekawi w jaki sposób Albert Einstein patrzył na świat i jaki to miało wpływ na jego odkrycia, musicie sięgnąć po książkę Jennifer Berne “Einstein na wiązce światła”. I Wy i Wasi podopieczni dowiecie się z niej, jak mały Albercik stał się wielkim Albertem. ...
  czytaj więcej...
 • Mapy, których nie masz – wiek 4+

  Mapy, których nie masz - wiek 4+
  „Mapy, których nie masz” Aleksandry i Daniela Mizielińskich to dodatek do podstawowego wydania książki (tego niebieskiego). Zawiera on 24 mapy krajów dołączonych do atlasu w wydaniach rozszerzonych. Gwarantuje, że Wasze dziecko “zanurzy” w tę książkę na długie godziny. Będzie dociekliwie studiować obrazki, przyswajać ...
  czytaj więcej...
 • Tyczka w krainie szczęścia – wiek 5+

  Tyczka w krainie szczęścia - wiek 5+
  Zapewne kojarzycie Martina Widmarka z serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Starsze przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych znają ją świetnie, ale tym razem autor “Tyczki…” zaprasza młodszych czytelników. Historia zaczyna się kiedy Daniel, którym pod nieobecność pracujących w szpitalu rodziców, zajmuje się pani Julia, ...
  czytaj więcej...
 • Luneta czasu i Konstytucja 3 Maja – wiek 5+

  Luneta czasu i Konstytucja 3 Maja - wiek 5+
  Tak dla przypomnienia, konstytucja 3 maja, uchwalona została 3 maja 1791 roku jako ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.“Luneta czasu ...
  czytaj więcej...
 • Rany Julek – wiek 6+

  Rany Julek - wiek 6+
  W 1894 roku na świat przyszedł Julek, a kiedy dorósł został poetą Julianem, którego pokochały wszystkie dzieci. Jednak zanim to nastąpiło, Julek był niezłym urwisem. Wszędzie było go pełno i nie źle dawał popalić rodzicom i nauczycielom.Historia łódzkiego rozrabiaki rozpoczyna w chwili jego urodzenia, ...
  czytaj więcej...
 • Odwagi zajączku – wiek 2+

  Odwagi zajączku - wiek 2+
  Wspieranie dzieci, żeby były odważne, ciekawe świata i otwarte na innych, to podstawa. Każdy rodzic stara się, żeby jego dziecko było pogodne, nie miało trudności z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, nie bało się wyrażać swojego zdania etc. A jak nam wychodzi? Bywa różnie, odnoszę nawet ...
  czytaj więcej...
 • Gerda. Historia wieloryba – wiek 4+

  Gerda. Historia wieloryba - wiek 4+
  To przepięknie ilustrowana książka o Gerdzie, małej wielorybnicy, która nagle gubi się i zostaje całkiem sama. Przerażona postanawia wyruszyć na poszukiwania swojej rodziny. Podczas swojej podróży Gerda poznaje wiele morskich stworzeń od których uczy się czegoś nowego. Np. orki poradziły jej, aby zawsze była ...
  czytaj więcej...
 • Małgosia contra Małgosia – wiek 9+

  Małgosia contra Małgosia - wiek 9+
  O tej książce miałem Wam już dawno napisać. Przeczytałem ją dzięki mojej córce, która była nią zachwycona. Zuza wciągnęła mnie w świat Małgosi natychmiast. Tytułowa bohaterka, nastolatka, nieoczekiwanie przenosi się z Polski współczesnej do Polski szlacheckiej, pełnej konwenansów i starych zwyczajów. Tu Małgosia, ...
  czytaj więcej...
 • Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku – wiek 8+

  Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku - wiek 8+
  Mikołaj Kopernik, człowiek renesansu, był biegły w dziedzinie astronomii, medycyny czy matematyki. Był też kanonikiem, autorem prac z zakresu ekonomii, a nawet dowodził obroną Olsztyna przed Krzyżakami. Oczywiście znany jest przede wszystkim jako twórca teorii heliocentrycznej, która jak wiemy zrewolucjonizowała świat astronomii.“Droga do gwiazd” opowiada ...
  czytaj więcej...
 • Opowieści o pilocie Pirxie – wiek 12+

  Opowieści o pilocie Pirxie - wiek 12+
  Bohaterem dziesięciu opowiadań jest astronauta Pirx. Początkowo kadet, później pilot, nawigator, a następnie komandor. Każda historia, to kolejny etap jego dojrzewania jako człowieka, pilota i dowódcy. Pirx musi dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i cybernetycznego myślenia. Historie naszego bohatera to pretekst, ...
  czytaj więcej...
 • Czy wróżka Zębuszka istnieje? – wiek 5+

  Czy wróżka Zębuszka istnieje? - wiek 5+
  Urzekła mnie ta książka przeogromnie. Niech Was nie zwiedzie jej tytuł, temat jak najbardziej poważny i oczywiście nie dosłowny.Każdy z nas chce, żeby nasze dzieci wychować na porządnych i mądrych ludzi. Tylko zapominamy, że sami byliśmy dziećmi i zbyt czasami poważnie podchodzimy do tego zadania. ...
  czytaj więcej...
 • Dzień czekolady – wiek 6+

  Dzień czekolady - wiek 6+
  Są takie książki, które na długo zapadają nam w pamięci. To lektury dla maluchów, które poruszają bardzo istotne tematy. Takie, o których zazwyczaj nie rozmawiamy z nimi, ponieważ skoro ich nie dotyczą, to nie warto o nim mówić. Nic bardziej mylnego.“Dzień czekolady” to opowieść o ...
  czytaj więcej...
 • Wakacje z duchami – wiek 7+

  Wakacje z duchami - wiek 7+
  “Wakacje z duchami” Adama Bahdaja, to kolejna książka przygodówka, która wciąga od pierwszych stron młodych czytelników. Po raz pierwszy ukazała się w 1961 roku, natomiast w 1970 roku nakręcono mini serial pod tym samym tytułem.To historia trzech chłopców: Perełki, Paragona i Mandżara, którzy spędzają ...
  czytaj więcej...
 • Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historie – wiek 5+

  Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historie - wiek 5+
  Doczekaliśmy się kontynuacji książki “Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”. Tym razem mamy opowieści o niezwykłych kobietach z całego świata, z różnych epok historycznych, które dokonały wielkich czynów w dziejach ludzkości.To książka skierowana do najmłodszych czytelników. Dzięki kolorowym ilustracjom, które wręcz zapraszają do zabawy i ...
  czytaj więcej...
 • Podróż za jeden uśmiech – wiek 9+

  Podróż za jeden uśmiech - wiek 9+
  Na Wasze życzenie dziś o kolejnym klasyku literatury dziecięcej, czyli o “Podróży za jeden uśmiech” Adama Bahdaja.Tę książkę powinien znać każdy w naszym wieku (40+:)), bo nawet jeśli jej nigdy nie czytał, to na pewno widział serial wyreżyserowany w 1972 r. przez Stanisława Jędrykę. Wielu ...
  czytaj więcej...
 • A ja nie chcę być księżniczką – wiek 4+

  A ja nie chcę być księżniczką - wiek 4+
  Czy zawsze musimy podążać ścieżką, którą wytyczają nam inni? Czy każda dziewczynka musi być pielęgniarką i bawić się lalkami, a wszyscy chłopcy powinni zostać strażakami i znać wszystkie marki samochodów? Co z tą indywidualnością?“A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke z ilustracjami Emilii Dziubak ...
  czytaj więcej...
 • Tańcz, Córko Księżyca – wiek 3+

  Tańcz, Córko Księżyca - wiek 3+
  Wiele razy podczas różnych dyskusji z moimi dziećmi pojawiały się tematy, a jak to było, jak ja byłem mały. Jest tak, że naszym pociechom nie mieści się czasami w głowach, że też chodziliśmy w podartych spodniach, przezywaliśmy się, czy koloryzowaliśmy nasze osiągnięcia. A przecież też ...
  czytaj więcej...
 • Różowa walizka – wiek 7+

  Różowa walizka - wiek 7+
  Czy jesteśmy tolerancyjni? Czy uczymy nasze dzieci tolerancji? Jestem przekonany, że na oba pytania odpowiedź brzmi TAK. Szkopuł w tym, że w praktyce z tą tolerancją bywa różnie. Nie macie czasami wrażenia, że jest ona obwarowana tyloma “ale”, że gdzieś samej tolerancji w tolerancji jest ...
  czytaj więcej...
 • Wielki dzień Małej Króliczki – wiek 5+

  Wielki dzień Małej Króliczki - wiek 5+
  Tym razem o empatii. Mówi i słyszy się o niej wiele, a jak to naprawdę z nią jest? Czym jest i kiedy się przydaje? Czy się z nią rodzimy, a może można się jej nauczyć? Nie ma prostej odpowiedzi na te pytania. Niezależnie od ...
  czytaj więcej...
 • Awantura w bajkach – wiek 6+

  Awantura w bajkach - wiek 6+
  Kto słyszał, żeby Baba Jaga, Śnieżka i inni znani bohaterowie ruszali na ratunek postaciom z nigdy niedokończonych opowieści? No właśnie, a Agnieszka Olejnik w swojej “Awanturze w bajkach” słyszała.Książka opowiada o Wyspie Bajek, którą zamieszkuje wielu bohaterów znanych między innymi z tekstów braci Grimm, Charles’a ...
  czytaj więcej...
 • Na pewno sobie poradzisz – wiek 6+

  Na pewno sobie poradzisz - wiek 6+
  Dziś o dość nietypowej pozycji książkowej, którą nazwałbym raczej broszurą. Jest to opowieść napisana przez mojego przyjaciela Przemka Jakóbczyka pt. “Na pewno sobie poradzisz”. Zaliczyłbym ją do gatunku survivalowej przygody z lekką nutą dreszczyku. Główna bohaterka nastolatka Zuzia, notabene wzorowana na dziewięcioletniej córce Przemka, w wyniku ...
  czytaj więcej...
 • Pan Samochodzik i Templariusze – wiek 8+

  Pan Samochodzik i Templariusze - wiek 8+
  Nie wiem jak Wy, ale jak byłem mały chciałem być taki jak Tomasz i rozwiązywać historyczne zagadki, przeżywając przy tym niesamowite przygody.“Pan Samochodzik i Templariusze” to chyba najbardziej znana część przygód Pana Tomasza, chociażby też za sprawą nagranego w 1971 roku serialu, gdzie w rolę ...
  czytaj więcej...
 • Do góry nogami – wiek 2+

  Do góry nogami - wiek 2+
  Kolejna książeczka po “Mniam” i “Ta-Da” Canizalesa, która zaprasza maluchy do świata pełnego iluzji i zaskoczeń. To książeczka i zabawka w jednym. Tyma razem autor zaprasza najmłodszych pożeraczy książek, żeby spojrzały na świat do góry nogami (swoją drogą dla nich to normalne, że tak patrzą ...
  czytaj więcej...
 • Bajczary i Czarbaje – wiek 5+

  Bajczary i Czarbaje - wiek 5+
  “Bajczary i Czarbaje” to 12 baśni zebranych przez Joannę Papuzińską i jej syna Antoniego Beksiaka. To historie zasłyszane od rodzimych bajarzy z całego kraju. Można tu znaleźć bajki spod Tatr, z nad Wisły, czy Pomorza. Wiele z nich to opowieści mało znane, co dodaje im ...
  czytaj więcej...
 • Dobranoc gorylku – wiek 2+

  Dobranoc gorylku - wiek 2+
  “Dobranoc, gorylku” to międzynarodowy bestseller wśród książeczek obrazkowych autorstwa Peggy Rathmann, amerykańskiej psycholog, laureatki Medalu Caldecotta, najbardziej prestiżowej amerykańskiej nagrody dla twórców książek obrazkowych. Sama książeczka w 2014 roku otrzymała drugie miejsce w Phoenix Picture Book Award, przyznaną przez Children’s Literature Association. “Dobranoc, ...
  czytaj więcej...
 • Tajemnicza moneta – wiek 9+

  Tajemnicza moneta - wiek 9+
  “Tajemnicza moneta” to książka, która wciągnie w swoją fabułę wszystkich tych młodych czytelników, którzy kochają, kiedy świat magiczny przeplata się ze światem realnym. Gdzie historia toczy się szybko, jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, gdzie trzeba odkryć głęboko skrywane tajemnice, a po zakończeniu książki z ciekawością ...
  czytaj więcej...
 • Gustaw niestraszny duch – wiek 4+

  Gustaw niestraszny duch - wiek 4+
  To nie jest książka o tym, jak nie bać duchów, czy potworów czyhających w kątach lub pod łóżkami naszych dzieci. “Gustaw niestraszny duch” to historia o tym, że warto być indywidualistą, a nie ślepo podążać za tłumem. Pokazuje, że czasami warto jest żyć w zgodzie ...
  czytaj więcej...
 • Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek – wiek 7+

  Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek - wiek 7+
  Dzisiaj klasyk mojego dzieciństwa, czyli “Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” Hanny Ożogowskiej. Dawno, dawno temu żyło sobie rodzeństwo…..Żartuje, aż tak stary nie jestem, a książka jest ponad czasowa. Napisana dowcipnym językiem i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nasi bohaterowie Tomek i Tosia, to ...
  czytaj więcej...
 • Planetarium – wiek 7+

  Planetarium - wiek 7+
  “Planetarium” to zbiór informacji o kosmosie napisany przez prof. Ramana Prinja z University College London, a zilustrowany ręką Chrisa Wormwella. To kolejna pozycja wydawnictwa Dwie Siostry, która dołącza do atlasów “Animalium”, “Botanicum” i “Dinozaurium”. Tym razem wybieramy się na wizytę do “Muzeum Kosmosu”. Od “progu” ...
  czytaj więcej...
 • Co robisz z pomysłem – wiek 5+

  Co robisz z pomysłem - wiek 5+
  Tato mam pomysł na firmę – powiedział którego dnia mój syn Janek.Tak, a co to będzie za firma? – zapytałem.Będziemy budować samoloty z papieru i je sprzedawać – odpowiedział Janek.Interesujące. A powiesz coś więcej? – byłem ciekawy, jak ośmiolatek wyobraża sobie prowadzenie firmy.Pewnie. Ja i ...
  czytaj więcej...
 • 100 głupich pytań dla bystrzaków – wiek 6+

  100 głupich pytań dla bystrzaków - wiek 6+
  Ciekawość i dociekliwość dzieci połączona z natychmiastowym zadawaniem przez nie pytań, to cudowny etap w ich rozwoju i nie wolno go zbagatelizować. Wszyscy o tym wiemy, ale czasami brak nam wiedzy, nie mówiąc o braku cierpliwości.“100 głupich pytań dla bystrzaków” to książka, która na pewno ...
  czytaj więcej...
 • Kiedy dorosnę – wiek 3+

  Kiedy dorosnę - wiek 3+
  Jakoś tak jest, że najmłodsi, tak mniej więcej do 5-6 roku życia, doskonale wiedzą kim chcą zostać w przyszłości. Wówczas roztaczają piękne wizje bycia strażakiem, policjantką, architektem, które są pełne emocji, podziwu i chęci naśladowania. Później, kiedy stają się starsze, wkraczają na ścieżkę pragmatyzmu i ...
  czytaj więcej...
 • I Ty możesz zmienić świat – wiek – 7+

  I Ty możesz zmienić świat - wiek - 7+
  Każde dziecko marzy, żeby być kimś ważnym i pomagać innym. Nie raz snują plany, że jak będą dorosłe, to zmienia świat.Ale czy trzeba czekać, aż będzie się dorosłym?Książeczka “I Ty możesz zmienić świat” to 42 inspirujące historie dzieci, które miały wpływ na losy świata. Są ...
  czytaj więcej...
 • Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki – wiek 3+

  Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki - wiek 3+
  Bajki Brzechwy, cudowne wydane przez Naszą Księgarnię, w pierwszym z czterech, pięknie ilustrowanym tomie. Wszystkie jakie napisał! Czytając ją powróciłem do dzieciństwa, jego zapachów i wspomnień.  Uwielbiałem jak mama czytała mi Pana Soczewkę na księżycu, Baśń o stalowym jeżu czy Pchłę Szachrajkę. Jeżeli jeszcze nie ...
  czytaj więcej...
 • Spacer z psem – wiek 3+

  Spacer z psem - wiek 3+
  Książka do opowiadania dla maluchów, ale za to jaka! To picturebook Svena Nordqvista, którego zapewne znacie dzięki książkom ze staruszkiem Pettsonem oraz jego kotem Findusem. Piękne i wciągające ilustracje, pełne szczegółów i kolorów.Historia niby prosta, pewien chłopiec postanawia pomóc swojej cioci wyprowadzając jej dużego psa, ...
  czytaj więcej...
 • Pyszna środa – wiek 5+

  Pyszna środa - wiek 5+
  Iva Procházková zaprasza do ciepłego, pełnego radości świata Hesi, która zaraża wszystkich nieograniczonym optymizmem. “Pyszna środa” to historia o tym, jak znaleźć równowagę pomiędzy sztywnymi zasadami i regułami, a spontanicznością i niekiełzaną wyobraźnią. To książka, która przypomina nam, jak niewiele trzeba zrobić, żeby być szczęśliwym ...
  czytaj więcej...
 • Sznurówka, ptak i ja – wiek 6+

  Sznurówka, ptak i ja - wiek 6+
  Mądra książka o prawdziwym życiu. Każdy ma w sobie wewnętrznego krytyka i różnie sobie z nim radzimy. Inaczej dorośli, a inaczej dzieci. “Sznurówka, ptak i ja” to historia, która w subtelny sposób pokazuję jak Wasze pociechy mogą okiełznać tego wewnętrznego zwierzaka, który blokuje ich poczucie ...
  czytaj więcej...
 • Mirabelka – wiek 9+

  Mirabelka - wiek 9+
  Jest to książka, która wzbudziła we mnie ogromne emocje, którą pamięta się całe życie. Inspiruje ona do ważnych rozmów o: wojnie, patriotyzmie, tolerancji, niepodległości, miłości, dramacie ludzkim, odwadze, a przede wszystkim o wrażliwości i akceptacji. Tytułowa Mirabelka, to drzewko, które rośnie na Muranowskim podwórku. Historia ...
  czytaj więcej...
 • Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) – wiek 4+

  Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) - wiek 4+
  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” to w ostatnich latach najlepsza przygodówka dla najmłodszych. Jest w niej wszystko, radość, śmiech, niesamowite przygody, ponad to pobudza wyobraźnię i zmusza do zastanowienia. W książce mamy dziesięć przygód, a każda z nich dotyczy innej skarpetki. Jedne znikną ...
  czytaj więcej...
 • Piraci Oceanu Lodowego – wiek 9+

  Piraci Oceanu Lodowego - wiek 9+
  Kolejna niesamowita książka Fridy Nilsson po “Moja mama Gorylica” i “Prezent dla Cebulki”, która wbija w fotel albo kanapę. Po raz kolejny mamy przed sobą opowieść, która nie jest tylko banalnym czytadłem przygodowym. To czterysta stron fantastycznych przygód, które kryją wiele porównań i odniesień do ...
  czytaj więcej...
 • Odkrywca – wiek 8+

  Odkrywca - wiek 8+
  Tato, ja bym sobie poradził w dżungli – powiedział któregoś dnia mój syn Janek.Jesteś pewien, tak sam bez niczyjej pomocy? To nie jest takie łatwe – odpowiedziałem.Jakby był jeszcze Tomek i Zuzia, na pewno dalibyśmy radę. Zresztą bylibyśmy jak bohaterowie “Odkrywcy”, którą właśnie przeczytałem – ...
  czytaj więcej...
 • Zwierzokracja – wiek 6+

  Zwierzokracja - wiek 6+
  To niezwykle ważna książka. Nam uświadamia dlaczego tak ważne jest traktowanie zwierząt z szacunkiem, a naszym pociechom wprost pokazuje jak to robić.Książka po prostu uświadamia jakie skutki niesie za sobą bezmyślne traktowanie zwierząt. Stawia pytania nad którymi często się nie zastanawiamy np. czy słodki szczeniaczek ...
  czytaj więcej...
 • Najgorsze dzieci świata – wiek 5+

  Najgorsze dzieci świata - wiek 5+
  Najgorsze Dzieci Świata to kolejna książka Davida Walliams wydana w Polsce. Ten tytuł nie jest przewrotny, one są naprawdę najgorsze. Gdyby ktoś szukał jednak drugiego dna w historiach, gdzie dzieci lepią ogromne kule z glutów, zarządzają własnymi wszami „na zgubę” miasta, ślinią się tak, że potrafią ...
  czytaj więcej...
 • Babcocha – wiek 7+

  Babcocha - wiek 7+
  Pewnego dnia wiatr od niżu wiejący przywiał do pewnej wsi Babcochę – czarownicę. Babcocha miała mały kok, wielki nochal z jeszcze większą brodawką i walizkę z mazidłami. Potrafiła wszystko! Justyna Bednarek, autorka między innymi nominowanego w konkursie Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY „Pana Kardana i ...
  czytaj więcej...
 • Moja mała myszka – wiek 1+

  Moja mała myszka - wiek 1+
  “Moja mała myszka” to przesympatyczna historia jednego dnia z życia małego gryzonia. Nasza bohaterka budząc się rano postanawia zwiedzić łąkę na której mieszka. Beztrosko spędzając czas, podziwia kolorowe kwiaty, zaprzyjaźnia się jeżem i ptaszkiem, a kiedy zapada zmierzch wraca do swojego domku, żeby położyć się ...
  czytaj więcej...
 • Mały pokój z książkami – wiek 6+

  Mały pokój z książkami - wiek 6+
  To zbiór 27 pięknych opowiadań, które swoim klimatem przypominają klasyczne baśnie. Nie znajdziecie tam jednak krasnoludków, smoków czy elfów, ale historie dzieci, które na co dzień zmagają się z różnymi przeciwnościami. Opowiadania pełne są mądrości i refleksji, co powoduje, że po przeczytaniu każdego, “zatrzymujemy” się ...
  czytaj więcej...
 • Pelikan. Opowieść z miasta – wiek 9+

  Pelikan. Opowieść z miasta - wiek 9+
  “Pelikan. Opowieść z miasta” to historia przyjaźni kilkunastoletniego Emila i pelikana, który postanowił zostać człowiekiem. Jest to niełatwa znajomość. Oboje nie mają łatwego życia, chłopiec przeżywa rozstanie rodziców, natomiast pelikan każdego dnia spotyka się z brakiem tolerancji i zrozumienia ze strony ludzi, choć… jest uważany ...
  czytaj więcej...
 • Alfabet niepodległości – wiek 10+

  Alfabet niepodległości - wiek 10+
  To książka-leksykon dla dziesięcio-dwunastolatków, czyli dla tych dzieci, które jeszcze nie poznały w szkole zbyt wiele historii współczesnej. Napisana prostym i zrozumiałym językiem, zapewnia podstawę wiedzy o procesach odzyskiwania niepodległości i powstawania nowego państwa polskiego. Każde hasło jest odrębną całością, jednak wszystkie razem tworzą obraz, ...
  czytaj więcej...
 • Pan Pikulik i nieporozumienie w ZOO – wiek 4+

  Pan Pikulik i nieporozumienie w ZOO - wiek 4+
  “Pan Pikulik i nieporozumienie w zoo” Kevina Waldrona to książka o tym jak nasze humory i ciągle narzekanie wpływa na otoczenie. Pokazuje jak łatwo jest przekroczyć granicę za która można stracić kontrolę i popaść w ogromny pesymizm. Głównym bohaterem jest pan Pikulik, który jest dyrektorem ...
  czytaj więcej...
 • Bardzo głodna gąsienica – wiek 1+

  Bardzo głodna gąsienica - wiek 1+
  Tym razem o kolejnym dziecięcym klasyku, czyli “Bardzo głodnej gąsienicy”. Ta książeczka to skarbnica wiedzy i dobrej zabawy. Niby niepozorne ilustracje, a główny motyw, to przemiana gąsienicy w motyla ale to nie wszystko. Mamy pory dnia, liczby, dni tygodnia, poznamy owoce, co to znaczy zdrowo ...
  czytaj więcej...
 • 12 miesięcy – wiek 3+

  12 miesięcy - wiek 3+
  Cały rok w jednej książce. Dwanaście pięknych wierszyków na każdy miesiąc, opatrzonych kolorowymi ilustracjami autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło. Całość stanowi bardzo ciepłą i przyjemną lekturę dla dzieci do poczytania do snu i nie tylko. Autor – Brykczyński MarcinIlustracje – Ewa Poklewska-Koziełło.Wydawnictwo – LITERATURARok wydania – 2015Ilość stron ...
  czytaj więcej...
 • D.O.M.E.K – wiek 5+

  D.O.M.E.K - wiek 5+
  Jeżeli chcecie przekonać się jak fascynujący i ciekawy jest świat ludzkich domów, zapraszam Wasze pociechy do lektury “D.O.M.K.U” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Czytając tę książkę wciągniecie się w odrywanie nowych budowli i poznacie cuda architektoniczne. Przekonacie się, że można mieszkać w domku – ...
  czytaj więcej...
 • Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? – wiek 4+

  Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? - wiek 4+
  Profesor Leszek Kołakowski napisał tę opowieść dla swej córki w 1966 roku. Oczywiście z z powodu cenzury w tamtych czasach, bajka nie została wydana. Wiadomo poglądy filozofa nie były po drodze ówczesnym władzom. Na rynku książeczka, dzięki wydawnictwu Muchomor, pojawiła się w 2006 roku. To ...
  czytaj więcej...
 • Alfabet Polski – wiek 7+

  Alfabet Polski - wiek 7+
  Bardzo ciekawa pozycja. Znajdziecie tu 54 hasła luźno związane z naszym krajem. Bez nadęcia z lekką dozą humoru. Mamy tu oczywiście informacje o Hymnie i Hejnale mariackim, ale też przeczytamy o Gosi Baczyńskiej albo limerykach Wisławy Szymborskiej. Dowiemy się także, co łączy Polskę z serią ...
  czytaj więcej...
 • Sprawdźcie sami… Pociągi – wiek 4+

  Sprawdźcie sami... Pociągi - wiek 4+
  Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha… Prawie wszyscy znają wiersz Juliana Tuwima “Lokomotywa”, ale nie o wierszu tym razem, tylko o lokomotywach i pociągach będzie:) “Sprawdźcie sami… ...
  czytaj więcej...
 • Księga ryków – wiek 1+

  Księga ryków - wiek 1+
  Każdy rodzic bawi się ze swoimi pociechami w naśladowanie dźwięków różnych zwierząt. Zanim dziecko na dobre zacznie składać pierwsze zdania, świetnie przecież potrafi odpowiedzieć, jak robi konik, krówka czy piesek. Ale przecież zwierząt wokół nas jest zdecydowanie więcej, a każde z nich wydaje jakieś ...
  czytaj więcej...
 • Dorastanie – wiek 4+

  Dorastanie - wiek 4+
  To piękna książka o etapach życia. Pokazuje młodym czytelnikom czym jest dorastanie, od narodzin, aż do śmierci. Sami wiemy, że czasami nie jest to łatwy temat do dyskusji z naszymi dziećmi. Oczywiście najwięcej emocji budzą wówczas etapy starości i śmierci. Dla maluchów jest to abstrakcja. ...
  czytaj więcej...
 • Jak zwierzęta śpią? – wiek 3+

  Jak zwierzęta śpią? - wiek 3+
  “Jak zwierzęta śpią?” to książka gdzie ilustracje i tekst stanowią kompletną całość. Rewelacyjna szata graficzna i krótkie wypełnione ciekawostkami notki o śpiących zwierzętach tryskające mądrym dowcipem i świetnie przemawiają do wyobraźni małych i większych czytelników. Na stronach znajdziemy śpiące flamingi i pelikany, foki i wydry, ...
  czytaj więcej...
 • Archistoria. Opowieść o architekturze – wiek 8+

  Archistoria. Opowieść o architekturze - wiek 8+
  “Archistoria” to książka nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Nie oznacza to, że napisana jest ona trudnym, technicznym językiem, wręcz przeciwnie. Jeśli chcecie się dowiedzieć co łączy operę w Sydney z Koloseumjak , jak stara elektrownia w Londynie zmieniła się w nowoczesną galerię, co to ...
  czytaj więcej...
 • Księga dżungli – wiek 9+

  Księga dżungli - wiek 9+
  Dzisiaj słów parę o kolejnym na naszej liście klasyku, czyli o “Księdze dżungli”. Tyle już tej książce napisano, że przypominanie Wam o treści opowiadań byłoby dla Was stratą czasu. Napiszę tylko czym “Księga Dżungli” nie jest. Dżungla z powieści Kiplinga nie jest taka, jaką znamy z ...
  czytaj więcej...
 • Okropny rysunek – wiek 3+

  Okropny rysunek - wiek 3+
  Mamy trójkę dzieci i rywalizacja, czasami zazdrość, czy naśladownictwo to dla nas chleb powszedni. Ma to swoje dobre strony ale czasami bywa trudno. “Okropny rysunek” to właśnie książeczka o takich relacjach młodszego rodzeństwa ze starszym. Inka nasza bohaterka ma starszego brata i bardzo chce być taka ...
  czytaj więcej...
 • Opowiem Ci Mamo “Co robią dinozaury” – wiek 3+

  Opowiem Ci Mamo "Co robią dinozaury" - wiek 3+
  Każdy rodzic wie, że przychodzi taki moment w życiu dziecka, kiedy w jego świecie rządzą dinozaury. Wtedy na długi czas wszystko musi być “dinozaurowe”, ubranka, jedzenie, filmy, książki, zabawki itd. Oczywiście wiedza rodzinna na temat tych stworzeń staje się wręcz akademicka. Mamy trójkę pociech i ...
  czytaj więcej...
 • Rok w przedszkolu – wiek 2+

  Rok w przedszkolu - wiek 2+
  Jest to książeczka rozkładówka i dla tych pociech, które niedługo zaczną chodzić do przedszkola, jak i dla tych, które już tam uczęszczają. Ci pierwsi będą mogli zobaczyć jak to jest być przedszkolakiem, a ich rodzice otrzymają szansę oswoić się z tematem (nie ukrywajmy, że dla niektórych to ...
  czytaj więcej...
 • Mysi Domek “W porcie” – wiek 4+

  Mysi Domek "W porcie" - wiek 4+
  To już piąta część przygód Sama i Julii. Tym razem nasi bohaterowie odwiedzają swojego dziadka marynarza pracującego w porcie. Tam zaczynają się właśnie wyścigi łódek i nasze rezolutne myszki chcą w nim koniecznie wziąć udział. Razem z wujkiem Janem rozpoczynają budować swoją łódź, ale nie ...
  czytaj więcej...
 • Ucieszki Cieszka – wiek 5+

  Ucieszki Cieszka - wiek 5+
  Najfajniejszy optymista świata. Boguszek, czyli Cieszko, ze wszystkiego się cieszy. Ale nie tak chorobliwie, tylko naprawdę spontanicznie, radośnie i zdecydowanie autentycznie. Gdy poparzą go pokrzywy, to obserwuje z radością i ciekawością jak mu bąbelki wyskakują, gdy przytrzaśnie kciuk, to zastanawia się dlaczego jego paznokieć robi ...
  czytaj więcej...
 • Pazurzak – wiek 5+

  Pazurzak - wiek 5+
  “Straszna” książka dla dzieci. Jest naprawdę ponuro, tytułowy Pazurzak to czarodziej, który odprawia czary używając języków ropuszych, łapek komarzych, smarków pajęczych i pożera czasami dzieci. Boicie się? Nie ma czego, to piękna książka o przyjaźni i inności. Kolejna opowieść o tym, jak często stereotypy i negatywne przyzwyczajenia ...
  czytaj więcej...
 • Dziadek do orzechów i Król Myszy – wiek 8+

  Dziadek do orzechów i Król Myszy - wiek 8+
  “Dziadek do Orzechów i Król Myszy”, podobnie jak “Opowieść wigilijna” to chyb najbardziej znane klasyki bożonarodzeniowe. Baśń została wydana na Boże Narodzenie w 1816 roku i niesamowite jest to, że do dnia dzisiejszego zachwyca i młodszego i starszego czytelnika.To historia z pogranicza snu i jawy, ...
  czytaj więcej...
 • Ernest i tajemniczy list – wiek 8+

  Ernest i tajemniczy list - wiek 8+
  Tę książkę najpierw zaczęła czytać moja żona z Tomkiem i natychmiast się w niej zakochali. Potem sięgnęła po nią reszta rodziny, która też ją pokochała. “Ernest i tajemniczy list” to piękna opowieść, mądra, pouczająca i z dużą dawką humoru. Ernest, dziesięciolatek wiedzie baaaaaardzooooo nudne życie. Wraz ...
  czytaj więcej...
 • Tu jesteśmy – wiek 6+

  Tu jesteśmy - wiek 6+
  Wujku przygotowałem quiz o kosmosie, zagrasz ze mną? – zapytał mnie któregoś dnia mój przybrany syn Tomek.Oczywiście – odpowiedziałem. Coś tam o kosmosie wiem, więc wstydu nie będzie pomyślałem.Zaczniemy od łatwiejszych pytań – zaczął Tomek wygodnie rozsiadając się na kanapie. – w jakiej galaktyce mieszkamy?Oczywiście ...
  czytaj więcej...
 • Kropka z Błędem – wiek 5+

  Kropka z Błędem - wiek 5+
  Cudowna książka o przyjaźni, determinacji i … ortografii. Główna bohaterka, Kropka, mieszka w zeszycie w trzy linie razem z rodzicami i starszą siostrą. Pewnego dnia w życiu Kropki pojawia się Błąd. Błąd to przybłęda i jest cały czarny z małym ogonkiem. Od razu się zaprzyjaźniają, ale któregoś ...
  czytaj więcej...
 • Niezłe ziółko – wiek 6+

  Niezłe ziółko - wiek 6+
  “Niezłe ziółko” to książka, która w mądry sposób pokazuje najmłodszym, jak poradzić sobie ze zmianami, kiedy odchodzą ich ukochani dziadkowie. Pomimo poważnego tematu Barbara Kosmowska, autorka książki, w mistrzowski sposób oswaja czytelników z niełatwą historią. Książka jest opowiedziana w ciepłej, pełnej aromatycznych ziół tonacji. Jest też w niej sporo nadziei, ...
  czytaj więcej...
 • Drzewo życzeń – wiek 7+

  Drzewo życzeń - wiek 7+
  “Drzewo życzeń” to książka o stereotypach, dwulicowości, uprzedzeniach, samotności i o pragnieniu przynależności. To piękna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szczęście i akceptację, bez względu na narodowość, czy religię jaką wyznaje. To wyjątkowa książka, która w mądry sposób pokazuje, jak często krzywdzimy “innych” bezmyślnie ...
  czytaj więcej...
 • Odpowiedz mi – wiek 10+

  Odpowiedz mi - wiek 10+
  Rozmowy z naszymi pociechami o seksie, to dla niektórych trudny temat. Dlaczego? Co jest w tym takiego strasznego? To nadal jest strefa tabu, zupełnie niepotrzebnie. My rodzice niby zadajemy sobie sprawę z tego, że unikanie tego “niewygodnego” tematu i spławianie dzieci, które zadają trudne dla nas ...
  czytaj więcej...
 • Jak mama została Indianką – wiek 4+

  Jak mama została Indianką - wiek 4+
  Ulf Stark w książce “Jak mama została Indianką” opowiada mądrą, ciepłą i zabawną. To opowieść, która może spotkać każdą mamę i każe dziecko. Jeżeli dotąd nasze pociechy “nie widziały” swoich mam dbających o dom i rodzinę, bo to przecież takie oczywiste, to po przeczytaniu tej ...
  czytaj więcej...
 • Prezent dla Cebulki – wiek 6+

  Prezent dla Cebulki - wiek 6+
  Czas przedświąteczny to m.in. czas szukania (niejednokrotnie na ostatnią chwilę) prezentów. Często pozbywamy się oszczędności tylko po to, żeby w domu pojawił się kolejny lepszy tablet, laptop czy telefon. Oczywiście nie jest to regułą, ale czasami warto zastanowić się przez chwilę, czy to, co chcemy pod choinkę ...
  czytaj więcej...
 • Lubię Leosia – wiek 1+

  Lubię Leosia - wiek 1+
  “Lubię Leosia” to opowieść o dziecięcej zazdrości, nieśmiałości i nieprzewidywalności. To pouczająca i przystępna książka zarówno w treści jak i formie. Dzięki niej mały czytelnik razem z rodzicami dowiedzą się, jak unikać zazdrości i jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na placach zabaw. Przemyca też, w ...
  czytaj więcej...
 • Śnieżne marzenie – wiek 1+

  Śnieżne marzenie - wiek 1+
  Każdy ma marzenia, nawet Święty Mikołaj i zdarza się, że się spełniają. “Śnieżne marzenia” to książeczka właśnie o tym. Eric Carle nie byłby sobą, gdyby w tej prostej historii nie przemycił dużo pomysłów wspierających rozwój maluchów. Mamy otwierane okienka, liczenie, pory dnia (może nawet pory ...
  czytaj więcej...
 • Jak tata się z nami bawił – wiek 3+

  Jak tata się z nami bawił - wiek 3+
  Drodzy tatusiowie, ile razy dziennie słyszycie “tato pobawisz się ze mną”? Jeżeli nie czujecie się na siłach podjąć wyzwania, to “Jak tata się  z nami bawił” Ulfa Starka jest zdecydowanie dla Was. Oczywiście żartuję, to nie jest poradnik (chociaż, możną na tę pozycję i tak ...
  czytaj więcej...
 • Przyszywany dziadek – wiek 6+

  Przyszywany dziadek - wiek 6+
  „Przyszywany dziadek” Stanisławy Domagalskiej, porusza jedno z trudniejszych doświadczeń w życiu dziecka, rozwód rodziców. To książka, która pozwala choć trochę pomóc oswoić ten, często traktowany jak tabu, temat. Opowiada o przyjaźni Grzesia z sąsiadem, starszym panem z trzynastego piętra, który przypadkiem w dniu ósmych urodzin chłopca ...
  czytaj więcej...
 • Kapelusz za 100 tysięcy – wiek 9+

  Kapelusz za 100 tysięcy - wiek 9+
  Od czasu do czasu podrzucam naszym dzieciakom książki z mojego dzieciństwa, żeby sprawdzić, czy nie są to już archaizmy odstające treścią i językiem od ich świata. Tym razem padło na “Kapelusz za 100 tysięcy” Adama Bahdaja. Zuzka była zachwycona. Przeczytała ją w jeden dzień i ...
  czytaj więcej...
 • Baśnie Andersena – wiek 5+

  Baśnie Andersena - wiek 5+
  Pamiętam te miłe wieczory, kiedy razem z dziećmi czytaliśmy Baśnie Andersena. Pod ciepłym kocykiem, wszyscy przytuleni z wypiekami na twarzy przeżywaliśmy historie Małej Syrenki, Dzielnego cynowego żołnierzyka czy Calineczki.  To przecież są baśnie, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. Nikomu nie ...
  czytaj więcej...
 • Koniberki – wiek 4+

  Koniberki - wiek 4+
  Kiedyś zapytano Weronikę Szelęgiewicz, autorkę „Koniberków, co sadzi o swojej książce”, wówczas pisarka odpowiedziała: „Uważam, że książka dla tak małych dzieci musi mieć charakter dydaktyczny (i jednocześnie powinna unikać natrętnego moralizatorstwa), dlatego opowiedziane przeze mnie historie mogą innym dzieciom pomóc uporać się z problemami i konfliktami, ...
  czytaj więcej...
 • Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur – wiek 4+

  Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur - wiek 4+
  “Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to nie tylko bajka o przygodach dwóch sympatycznych chłopców, ale przede wszystkim ciekawa lekcja o naszej rodzimej kulturze. Dzięki przygodom bohaterów, nasi mali czytelnicy poznają różnorodność, barwność naszych tradycji. Dowiedzą się, że każdy region naszego kraju posiada własne, ...
  czytaj więcej...
 • Złota księga bajek – Masza i Niedźwiedź – wiek 5+

  Złota księga bajek - Masza i Niedźwiedź - wiek 5+
  Masza Ta mała dziewczynka tylko wygląda na aniołka! W rzeczywistości to postrach leśnych zwierząt i psotnica jakich mało. Biada temu, kto stanie na jej drodze. Niedźwiedź dawno temu, czyli zanim do jego chatki zawitała Masza, Niedźwiedź prowadził ciche i spokojne życie byłego cyrkowca. A później? No cóż, wszystko ...
  czytaj więcej...
 • A moja ciotka – wiek 4+

  A moja ciotka - wiek 4+
  “A moja ciotka”, to jedenaście przezabawnych i zaskakujących historyjek, w sam raz do poczytania przed snem. Nasza bohaterka, to niezwykła ciotka, pełna zwariowanych pomysłów i z kosmiczną wręcz wyobraźnią. Z książeczki dowiecie się o tym, dlaczego wezwano ślusarza do żurawi, jak ciotka poradziła sobie z rolą multimilionerki, ...
  czytaj więcej...
 • Ciocia Jadzia w Transylwanii – wiek 4+

  Ciocia Jadzia w Transylwanii - wiek 4+
  Kolejna najnowsza (październik 2018) część przygód niesamowitej Cioci Jadzi. Tym razem nasza bohaterka wraz ze swoją bratanicą wyrusza na podbój zamku Draculi do Transylwanii. Tam oczywiście spotyka ich wiele przygód, wręcz detektywistycznych. Kim jest faktycznie tajemniczy majordomus Vlad IV, dlaczego Nikolau, pies prababci Brunhildy, która ...
  czytaj więcej...
 • Mała Księżniczka – wiek 7+

  Mała Księżniczka - wiek 7+
  Dziś zapraszam do klasyki gatunku, książki Frances Hodgson Burnett “Mała Księżniczka”. Ta angielska autorka (1894-1924) znana jest m.in z takich pozycji jak “Tajemniczy ogród”, “Mały lord”, czy ” Kraina błękitnych kwiatów”. Pisarka po raz kolejny, wprowadza nas w piękny i mądry świat, gdzie zawsze zwycięża dobro. To książka ...
  czytaj więcej...
 • Pewnego razu w Londynie – wiek 3+

  Pewnego razu w Londynie - wiek 3+
  Dzięki wydawnictwu Literówka mam przyjemność napisać kilka słów o książce Gregorego Rogersa pt. “Pewnego razu w Londynie”. Historia zaczyna się, kiedy pewien chłopiec (Marek, Alan, Tomek, Janek, każdy może nadać mu własne imię, przecież to książka do opowiadania) w wyniku niefortunnych zdarzeń spowodowanych jego ciekawością świata, ...
  czytaj więcej...
 • Pax – wiek 7+

  Pax - wiek 7+
  “Pax” to pięknie napisana opowieść o dorastaniu, stracie, przyjaźni, wolności i wojnie. Książka została porównania do wybitnego dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego ” Mały Książe” i naprawdę na to zasługuje. Stwierdzenie „stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” to mądrość, która swoją oczywistością zapada głęboko w duszę. Peter, dwunastolatek opiekuję ...
  czytaj więcej...
 • Miś Uszatek – wiek 3+

  Miś Uszatek - wiek 3+
  Na dobranoc – dobry wieczór miś pluszowy śpiewa Wam. Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam.   Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś. Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!   Autor tekstu: Janusz ...
  czytaj więcej...
 • Krasnoludki – wiek 3+

  Krasnoludki - wiek 3+
  Tato wierzysz w krasnoludki? – zapytała mnie kiedyś nasza 4 letnia córka. Oczywiście – odpowiedziałem bez zastanowienia. E tam, tylko tak mówisz, bo jestem dzieckiem. Dorośli kiedy przestają wierzyć w krasnoludki, to one znikają – powiedziała poważnie Zuza i wybiegła do swojego pokoju. No ładnie, coś w tym chyba ...
  czytaj więcej...
 • Drzewo do samego nieba – wiek 4+

  Drzewo do samego nieba - wiek 4+
  „Drzewo do samego nieba” to opowieść w poetycki sposób przekazująca, czym są moralność, wytrwałość, konsekwencja, empatia i zrozumienie. Tytułowe drzewo, to symbol dorastania, samodzielności, radości, siły i tęsknoty. Dzieci bawiące się na drzewie poznają życie sąsiadów, zaprzyjaźniają się z nimi, uczą wrażliwości, dostrzegają ich zwykłe, ludzkie cierpienia i ...
  czytaj więcej...
 • Jesień na ulicy Czereśniowej – wiek 3+

  Jesień na ulicy Czereśniowej - wiek 3+
  Za oknami piękna jesień, która zachęca do spacerów, zabawy na świeżym powietrzu i korzystania z ciepłego słoneczka. Nic tylko wyjść i używać na całego, a kiedy już miło spędzicie dzień, przysiądźcie wieczorem całą rodziną do książeczki “Jesień na ulicy Czereśniowej” i zobaczcie, jak mieszkańcy tej ulicy świętują jesienny ...
  czytaj więcej...
 • Dinozaurium – wiek 7+

  Dinozaurium - wiek 7+
  Dinozaury, każdego z nas fascynują niezależnie od wieku. Pojawiły się w triasie, około 237 milionów lat temu i do niedawna uważano je za wymarłe. Jak się okazało, pewne prace wykopaliskowe wskazały, że ptaki, nazywane dziś w języku angielskim avian dinosaurs („ptasie dinozaury”), są współczesnymi potomkami opierzonych dinozaurów. Wyewoluowały one ze swych teropodzich ...
  czytaj więcej...
 • Co kryje ciało? – wiek 4+

  Co kryje ciało? - wiek 4+
  Zawsze przychodzi taki etap u dzieciaków, że bardzo ich interesuję, co takiego ludzie mają w środku i jak to działa. Pojawia się tysiąc pytań, a dlaczego serce bije, ile mamy kości, skąd się bierze krew, gdzie są nerki, a jak wyglądają mięśnie itp. Co wtedy robić z ...
  czytaj więcej...
 • Będę strażakiem – wiek 2+

  Będę strażakiem - wiek 2+
  Prawie każdy chłopiec, i pewnie też niektóre dziewczynki, w dzieciństwie chcieli zostać strażakami. Dlaczego? Wiadomo, strój, hełm, wóz strażacki, niebezpieczne akcje. Jednak przede wszystkim, za tym kryje się chęć zmierzenia się przez młodego człowieka, czym są odwaga, poświęcenie i chęć niesienia pomocy. O tym jest właśnie ,,Będę strażakiem”. ...
  czytaj więcej...
 • NeverMoor przypadki Morrigan Crow cz. 1- wiek 8+

  NeverMoor przypadki Morrigan Crow cz. 1- wiek 8+
  NeverMoor, dzięki wydawnictwu Media Rodzina, wreszcie zagościł na nasz rodzimy książkowy rynek. Za granicą dużo pisano o tej książce. Porównywano ją do świata Harrego Pottera, czy Czarnoksiężnika z krainy Oz. Ale to książka, która ma swoją “tożsamość” i nie potrzebuje porównań. Morrigan Crow, to “dziwna dziewczynka ...
  czytaj więcej...
 • Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich – wiek 5+

  Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich - wiek 5+
  Gdybyście spytali waszej mamy, czy wiedziała o istnieniu Piotrusia Pana, kiedy była małą dziewczynką odpowiedziałaby z pewnością: “Oczywiście, że tak kochanie”, a gdybyście zapytali ją, czy w tamtych czasach Piotruś jeździł na kozie, odpowiedziałaby: “Co za śmieszne pytanie! No pewnie, że jeździł!”. Kto nie zna przygód Piotrusia ...
  czytaj więcej...
 • Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia – wiek 4+

  Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia - wiek 4+
  Kochani rodzice swoich pociech, koniecznie musicie mieć w sobie coś z Piaskowego Wilka! Jeżeli jeszcze nie macie albo zgubiliście, natychmiast trzeba to zmienić. Tak jak on, łączcie duszę filozofa, psychologa i przyjaciela.  Nie pomijajcie trudnych tematów, nie uciekajcie w wieczne “za chwilę” albo “teraz nie mam czasu”. Rozmawiajcie  ...
  czytaj więcej...
 • Wiersze ulubione – wiek 2+

  Wiersze ulubione - wiek 2+
  Któregoś dnia przyszła do naszej księgarni mama, która koniecznie chciała kupić książeczkę z wierszykami dla swojej córeczki. Kiedy zobaczyła “Ulubione wiersze” Wandy Chotomskiej od razu pokochała tę książkę. Kto nie zna wierszy Wandy Chotomskiej. Każdy słyszał o pliszce, która swój ogonek chwali, albo o chłopaku ...
  czytaj więcej...
 • Przedpremierowo – Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina – wiek +2

  Przedpremierowo - Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina - wiek +2
  Dzięki Media Rodzinie mamy przyjemność przedstawić Wam nową książeczkę z przygodami Kici Koci i Nunusia – “Bardzo fajna rodzina”. To już druga pozycja, po “Gdzie jest szczurek”, z otwieranymi okienkami. Tym razem nasi bohaterowie wybierają się z wizytą do pani Kwiatek, która ma urodziny, ale ...
  czytaj więcej...
 • Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych – wiek 5+

  Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych - wiek 5+
  “Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych” to osiem zakręconych i wywróconych do góry nogami bajek. Historyjki są krótkie i naprawdę bardzo śmieszne. Śmieszne, w stylu Andrusowym, z jego specyficznym poczuciem humoru, grą słowną i przyśpiewkami, które zjednały mu dziesiątki fanów.  Zresztą autor przeszedł sam siebie, tworząc ...
  czytaj więcej...
 • Pan Motorek – wiek 4+

  Pan Motorek - wiek 4+
  Tato, co to znaczy mitrężyć? – zapytał mnie któregoś dnia Janek. To znaczy tracić czas – odpowiedziałem. Acha, a co to są rogatki? – zapytał ponownie. To niewielki budynek na granicy miasta, gdzie dawniej mieścił się posterunek miejski i gdzie pobierano opłaty wjazdowe albo zapora drogowa – uśmiechnąłem się. A ...
  czytaj więcej...
 • Najmniejszy słoń świata – wiek 6+

  Najmniejszy słoń świata – wiek 6+
  Kiedy tę książkę czytał nasz syn Janek (miał wtedy siedem lat) miałem lekkie obawy. Historia słonika, który ucieka z Zoo, hmm… a jak sam wpadnie na podobny pomysł? Oczywiście wyszło wówczas ze mnie współczesne, stereotypowe myślenie. Jankowi opowieść się bardzo podobała i miał zupełnie inne ...
  czytaj więcej...
 • Bodzio i Pulpet – wiek 6+

  Bodzio i Pulpet – wiek 6+
  Wyobraźnia dzieci nie zna granic. My dorośli czasami, mimo szczerych intencji, mocno ją ograniczamy. Kupujemy zabawki “gotowce”, a potem się dziwimy, że leżą one w kącie. A przecież nam wystarczały kiedyś zwykły sznurek, pudełko po butach i była super zabawa. Ruszyliśmy tylko naszą wyobraźnię i ...
  czytaj więcej...
 • Kot Kocisław i jego ludzie – wiek 4+

  Kot Kocisław i jego ludzie – wiek 4+
  Historia  Kota Kocisława zaczyna zaraz po przeprowadzce całej rodziny sześcioletniej Karolci z miasta na wieś. Kocisław, jak przystało na przedstawiciela swojego gatunku, leniwy, lubiący spać i za bardzo nie przemęczać się, bardzo jednak przejmuje się tym, że Karolcia czuje się samotna. Od razu bierze się do roboty ...
  czytaj więcej...
 • Malina cud dziewczyna, Malina szał dziewczyna, Malina miód dziewczyna – wiek 7+

  Malina cud dziewczyna, Malina szał dziewczyna, Malina miód dziewczyna – wiek 7+
  Jak dla mnie seria “perełka”. Książki są przezabawne, mądre, zaskakujące, wciągające i sprawiające ogromną radość czytania. Czytając je ma się poczucie w duszy wyjątkowego połączenia lekkości, odprężenia i refleksji. To nie tylko historie do czytania, ale też książki do uzupełniania. Każdy może stać się współautorem ...
  czytaj więcej...
 • Eri i smok – wiek 8+

  Eri i smok – wiek 8+
  Tym razem nie będę rozpisywał się o książce baaardzo edukacyjnej i baaardzo głębokiej w treści. Nie oznacza to jednak, że “Eri i smok” jest mało wartościową pozycją. To bardzo dobra książka przygodowa dla dzieciaków od 7, 8 roku życia. Tytułowa bohaterka dostaje wyjątkowo ważną i ...
  czytaj więcej...
 • Uczucia – wiek 3+

  Uczucia – wiek 3+
  Jak często rozmawiacie ze swoimi pociechami o uczuciach? Bycie blisko własnych emocji i umiejętność ich nazywania wymaga ćwiczeń. Dlatego najlepiej uczyć tej sztuki już od kołyski. Dlaczego? Ponieważ zdolność do refleksji nad własnymi stanami emocjonalnymi powoduje rozwój obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za nasze radzenie sobie ...
  czytaj więcej...
 • Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio uczy się mówić, Pucio i ćwiczenia z mówienia, Pucio na wakacjach – wiek 3+

  Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio uczy się mówić, Pucio i ćwiczenia z mówienia, Pucio na wakacjach - wiek 3+
  Mamy trójkę dzieci i pamiętam ich pierwsze słowa. Ile to było radości, zabawy ale też wysiłku, żeby zrozumieć czasami nieporadne zdania wypowiadane przez nasze pociechy. Zapraszam do świata Pucia i jego niesamowitej rodzinki. Razem z nimi przeżyjecie ciekawe przygody, a przy okazji poćwiczycie mowę, artykulację i sprawdzicie, czy Wasze ...
  czytaj więcej...
 • Hej, Jędrek – kłopoty z dziewczynami – wiek 8+

  Hej, Jędrek – kłopoty z dziewczynami – wiek 8+
  Uwaga Amor zaczyna siać spustoszenie w szkole, nikt nie może czuć się bezpiecznie!!! Wydawałoby się, że Jędrek i jego przyjaciele, są odporni na tego typu klimaty, mają swoje kłopoty, ale rzeczywistość szybko weryfikuje pewne postanowienia. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy okazuje się, że tuż przed zabawą karnawałową, szkoła ...
  czytaj więcej...
 • Kicia Kocia i Nunuś – Pa, pa smoczku! (nowość wrzesień 2018) – wiek 1+

  Kicia Kocia i Nunuś – Pa, pa smoczku! (nowość wrzesień 2018) – wiek 1+
  Ćmok, ociek, mimi, cium, monio, to pseudonimy najlepszego przyjaciela naszych pociech… smoczka. Z jednej strony, to największy pomocnik rodziców, czasami “ratujący życie” w trudnych sytuacjach, ale też to ich zmora, kiedy czasami w nieskończoność walczą, aby dziecko pożegnało wreszcie gumowego przyjaciela. “Kicia Kocia i Nunuś – Pa, pa smoczku!” może ...
  czytaj więcej...
 • Wyspa skarbów – wiek 10+

  Wyspa skarbów – wiek 10+
  Wiele razy słyszałem od moich dzieci, że zostaną piratami (ale takimi dobrymi, jak Janosik). Sprawa oczywista, bo przecież wszystkie pociechy świata marzą o awanturniczych, pełnych zapierających dech w piersiach przygodach. “Wyspa skarbów”, to historia chłopca Jima Hawkinsa i piratów poszukujących ukrytego skarbu. To jedna z najbardziej ...
  czytaj więcej...
 • Matematyka ze sznurka i guzika – wiek 4+

  Matematyka ze sznurka i guzika – wiek 4+
  Obaj moi chłopcy lubią matematykę, z Zuzą bywa różnie – humanistka:) I Tomek i Janek lubią liczyć, porównywać, przeliczać, sprawdzać i naprawdę ich to ciekawi. Matematykę trzeba ćwiczyć, dlatego gorąco polecam książkę “Matematyka ze sznurka i guzika”. Czego nauczą się dzieci z tej książki? Przede wszystkim myślenia ...
  czytaj więcej...
 • TA-DA – wiek +2

  TA-DA – wiek +2
  O dziecięcej wyobraźni napisano już niezliczone tomy książek i wszyscy wiemy, jaka ona jest ważna w ich rozwoju.  Z pewnością nie raz wysłuchiwaliście w swoich domach nadzwyczajnych opowieści, czasami wręcz absurdalnych i zachodziliście w głowę, czy aby na pewno zdarzyło się coś podobnego. TA-DA, to książeczko-zabawka, ...
  czytaj więcej...
 • Gdzie jest szczurek? – wiek +2

  Gdzie jest szczurek? – wiek +2
  Nunuś wszędzie szuka. Gdzie jest szczurek? Nie ma szczurka. Ile razy zdarzyło się nam, wybierając się na spacer, że nasze pociechy koniecznie muszą ze sobą zabrać ukochaną zabawkę, a tu jak na złość nie możemy jej znaleźć? W “Kici Koci i Nunusiu. Gdzie jest szczurek?” pomagamy szukać zaginionego szczurka, ...
  czytaj więcej...
 • Cześć Wilki – wiek 8+

  Cześć Wilki – wiek 8+
  Zapracowani rodzice, wiecznie nie mający czasu dla dzieci, goniący za pieniędzmi, za nowym dużym telewizorem, nowym samochodem, najlepiej jeszcze takim, jakiego nie mają sąsiedzi, większym domem, kłócący się i nerwowi, to obraz z niejednego współczesnego domu. “Cześć Wilki”, to książka, która opowiada o chłopcu Filipie z ...
  czytaj więcej...
 • Ludzie – wiek 6+

  Ludzie – wiek 6+
  Tolerancja – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. Słowo oznacza w tym kontekście „poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych” (źródło Wikipedia). “Ludzie”, to książka jak dla mnie właśnie o tym. W dzisiejszych czasach rozumienie różnorodności nas ludzi, czasami nie wystarcza, jeżeli nie ...
  czytaj więcej...
 • Mama – wiek 3+

  Mama – wiek 3+
  Nie jestem mamą, jestem tatą, ale mam mamę i moje dzieci też mają mamę. Codziennie widzę ich relacje, to piękny i różnorodny widok. Czasami zapominamy w codziennym życiu, o wyjątkowości więzi między nami, a naszymi mamami. Warto na chwilę zatrzymać się i poczuć magię słowa MAMA. Nie ...
  czytaj więcej...
 • Zbyt późno – wiek 3+

  Zbyt późno – wiek 3+
  Zastanówmy się czy zbyt często poprawiamy swoje dzieci, zbyt często pomagamy im, zbyt często robimy coś za nie, albo zbyt często wiemy od nich lepiej. I jak moi mili? To książka właśnie o tym. Riccardo, bohater książki, chciałby robić wiele interesujących go rzeczy, ale nie może, ...
  czytaj więcej...
 • Basałtyk i Psotka idą do pracy cz. 1 – wiek 5+

  Basałtyk i Psotka idą do pracy cz. 1 – wiek 5+
  To książka o tym, jak to jest być dorosłym w pracy. Basałtyk i Psotka, nasi bohaterowie, będąc z dziadkami na wyjeździe, zaczynają bawić się w różne zawody, próbując poznać ich specyfikę i wyjątkowość. Mamy tu lekarza, strażaka, fryzjerki, a nawet pracownika korporacji. Małgorzata Żółtaszek, autorka książki, zadała sobie wiele trudu, by każdy z wymienionych ...
  czytaj więcej...
 • Niebieska Kapturka – wiek +5

  Niebieska Kapturka – wiek +5
  Idziemy dziś na tą dżamprezkę. Będzie cool. Krejzolskie klimaty będą, beka na maksa. Taka akcja będzie, że hej, totalny czad. Co to za język? Ale zaraz przypomniałem sobie, jak moi rodzice nie raz prosili mnie, żebym wytłumaczył, o co mi chodzi, bo używam słów, których nie rozumieją. ...
  czytaj więcej...
 • Ale patent – wiek +5

  Ale patent – wiek +5
  Tato, w przyszłości zostanę architektem. Wymyślę, takie budynki, że każdy będzie chciał w nich mieszkać – powiedział którego dnia nasz ośmioletni syn. Super, a co będzie w nich takiego wyjątkowego? – zapytałem. Ja lubię przyrodę, więc ludzie, którzy będą w nich mieszkać, poczują się jak na łące ...
  czytaj więcej...
 • Fajnie mieć rodzeństwo – wiek +5

  Fajnie mieć rodzeństwo – wiek +5
  Ja chcę mieć brata albo siostrę – pewnie nie raz słyszeliśmy w naszych domach takie prośby. Fajnie mieć rodzeństwo! To fakt niepodważalny. Rodzeństwo to skarb. Wspólne zabawy, tajemnice, rozrabianie, przygody, pomoc, czasami kłótnie, tego nic nie zastąpi (sam mam dwie cudowne siostry, a żona super brata). Jednak pojawienie ...
  czytaj więcej...
 • Horror! Czyli skąd się biorą dzieci – wiek +5

  Horror! Czyli skąd się biorą dzieci – wiek +5
  Dorośli rozbierają się, mocno do siebie przytulają i jest im bardzo miło – opowiadał bez emocji Bodzio. – A siusiak taty rośnie i robi się na tyle duży, że tata może go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania. – Blee… – Skrzywił się Grześ. – ...
  czytaj więcej...
 • Narodziny – wiek +5

  Narodziny – wiek +5
  Przyjście na świat dzidziusia, to dla rodziców ogromna radość.  Pojawienie się nowego członka rodziny niesie ze sobą wielkie radości, ale też rozterki i niepokoje. Rodzice są pierwszymi, najważniejszymi nauczycielami i opiekunami. Tak jest w świecie ludzi. A jak jest w świecie zwierząt? “Narodziny”, to książka o ...
  czytaj więcej...
 • Tato, zdobądź dla mnie Księżyc (nowość – sierpień 2018) – wiek 2+

  Tato, zdobądź dla mnie Księżyc (nowość – sierpień 2018) – wiek 2+
  Dzieci zawsze będą nas pytały i prosiły o różne rzeczy, niezależnie od wieku. Z tą różnicą, że z wiekiem niezauważenie będziemy przechodzić ze świata fantazji i baśni, do świata realnego. To piękne i wzruszające, ale czasami bywa trudne. “Tato, zdobądź dla mnie Księżyc” to książka o ojcowskiej ...
  czytaj więcej...
 • Piaskowy Wilk – wiek +4

  Piaskowy Wilk – wiek +4
  Tato pobawisz się ze mną? – zapytał mnie wczoraj nasz syn Janek. Teraz nie mogę, muszę poukładać te książki – odpowiedziałem. Dobrze, tylko pamiętaj, żeby nie było tak jak w “Piaskowym Wilku” – przypomniał mi. Jasne, masz racje. Za 15 minut będę w Twoim pokoju – uśmiechnąłem się ...
  czytaj więcej...
 • Ocean to pikuś – wiek +5

  Ocean to pikuś – wiek +5
  Nie raz z naszymi dziećmi rozmawialiśmy o wytrwałości, konsekwencji i pewnej dyscyplinie, jeżeli chcą osiągnąć sukces, nie ważne czy duży, czy mały. Wiele razy słyszeliśmy od naszych pociech, że czegoś im się nie chce, mimo, że na koniec chciałyby czuć się dumne z wykonanej pracy.  Taka nasza ...
  czytaj więcej...
 • Papiernik – wiek +5

  Papiernik – wiek +5
  Skąd się biorą opowieści? Za wszystkim stoi niejaki Papiernik. To ON opiekuje się papierem i jego historiami. Codziennie rano wypuszcza papierowego ptaka, a potem kiedy on wraca, wyłapuje go i słucha opowieści, które mu przynosi. Książka zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest stworzona do wspólnego rodzinnego ...
  czytaj więcej...
 • Mój przyjaciel niedźwiedź – wiek +5

  Mój przyjaciel niedźwiedź – wiek +5
  W tej książce tekstu jest niewiele, ale nie on jest tu najważniejszy. Ascetyczność artystyczna tej opowieści o Felce i Felku zachwyca i w zdecydowany sposób pokazuje, że chłopcy i dziewczynki z jednej strony bardzo się od siebie różnią, a z drugiej całkiem sporo ich łączy. Każdy z ...
  czytaj więcej...
 • Historie zamiecione pod dywan – wiek +6

  Historie zamiecione pod dywan – wiek +6
  Wujku dlaczego wszystko muszę robić tak jak inni? – zapytał mnie któregoś dnia mój przybrany syn Tomek. A skąd Ci to przyszło do głowy Tomeczku? – zdziwiłem się. Bo wczoraj powiedziałem chłopakom, że “Hobbit”, wiesz ten film, mi się tak bardzo nie podobał jak im, a oni się ...
  czytaj więcej...
 • Pippi zawsze sobie poradzi, Pippi się wprowadza – wiek +4

  Pippi zawsze sobie poradzi, Pippi się wprowadza – wiek +4
  Przygody z Pippi Pończoszanką znamy z filmu i książek, teraz zapraszam do komiksu. Ta wszędobylska mieszkanka Willi Śmiesznotki cieszy swoją obecnością już kilka pokoleń. Humor, dystans, zabawa, wciągające przygody, to uniwersalny miks gwarantujący ponadczasowość opisanych historii tej rudej łobuziarki. Wyraźny druk w komiksowych obrazkach pozwala, aby mały czytelnik sam ...
  czytaj więcej...
 • Kotek, który merdał ogonem – wiek +3

  Kotek, który merdał ogonem – wiek +3
  “Kotek, który merdał ogonem”, to opowieść refleksyjna, ilustrująca, na przykładzie zwierząt, ludzkie uprzedzenia, nietolerancję, a nawet namawianie do nienawiści. Czytając tę książkę wspólnie z dziećmi, oswajamy je z trudnymi i często bolesnymi sytuacjami ludzkimi w naszym świecie.  To książka, która prowokuje do dyskusji, dlaczego nie należy przechodzić obojętnie obok cudzego nieszczęścia. Przecież nas też to ...
  czytaj więcej...
 • Drzewa – wiek +6

  Drzewa – wiek +6
  Tato, ale super jest ta książka – powiedział nasz syn Janek. Siedział na fotelu w naszej księgarni i przeglądał z zaciekawieniem “Drzewa” Wojciecha Grajkowskiego. Tyle ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Wiesz tato, że można zrobić most z korzeni figowca sprężystego? – zapytał mnie z uśmiechem. Naprawdę? – też ...
  czytaj więcej...
 • Jaś i Janeczka – wiek +4

  Jaś i Janeczka – wiek +4
  Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Zebrane później w 5-tomową serię książkową, doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ. Jaś i Janeczka to pięciolatki mieszkające obok siebie. Dzieci spędzają ze sobą czas, bawiąc ...
  czytaj więcej...
 • Pociągiem. Historia bez słów – wiek +3

  Pociągiem. Historia bez słów – wiek +3
  To książeczka, która ma nieskończoną liczbę zakończeń, wszystko zależy od wyobraźni i zaangażowania. Na każdej stronie pojawiają się nowi bohaterowie, których mija pociąg i nowi pasażerowie, którzy wsiadają do wagonu. W Książce naprawdę dużo się dzieje, więc jest o czym opowiadać. “Pociągiem. Historia bez słów” rozwija wyobraźnię i ...
  czytaj więcej...
 • Mysi Domek Sam i Julia Mysi domek Sam i Julia w teatrze Mysi domek Sam i Julia w cyrku Mysi domek Sam i Julia w lunaparku – wiek +3

  Mysi Domek Sam i Julia Mysi domek Sam i Julia w teatrze Mysi domek Sam i Julia w cyrku Mysi domek Sam i Julia w lunaparku – wiek +3
  Sam i Julia, to przyjaciele mieszkający w ogromnym domu, gdzie jest wiele przejść, tajnych pokoi, zakamarków i skrytek. To myszki, które mają wiele przygód, lubią muzykę, czytają wiele książek i bawią się na całego. Oczywiście mają też swoje obowiązki i chętnie pomagają innym. “Mysi Domek” z ...
  czytaj więcej...
 • E2RD – wiek +5

  E2RD – wiek +5
  Kiedy sięgałem po tę książkę, miałem mieszane uczucia. Dziewięciu pisarzy piszących książkę dla dzieci, może być różnie. E2RD szybko rozwiał moje wątpliwości, to mądra, wciągająca i pełna humoru książka. Tytułowy E2RD, to narysowany na ścianie chłopiec, który nagle trafia do naszego świata i wraz z Markiem, ...
  czytaj więcej...
 • Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać. – wiek +6

  Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać. – wiek +6
  Każdy rodzic chce, żeby jego pociecha czytała książki, bywa różnie. Francoize Boucher z humorem i trochę na poważnie, podaje mnóstwo powodów dlaczego warto czytać. Zachęcam do zabawy i lektury. Autor – Francoize Boucher Ilustracje – Francoize Boucher Wydawnictwo: MUCHOMOR Rok wydania – 2017 Ilość stron – 112 stron Wiek – 6+
  czytaj więcej...
 • TEK. Nowoczesny jaskiniowiec – wiek +3

  TEK. Nowoczesny jaskiniowiec – wiek +3
  Janek, odłóż już proszę Ipada – W ilu domach słyszymy podobne słowa? TEK, to książka o tym, że trzeba od małego uczyć nasze pociechy, jak mądrze korzystać ze zdobyczy technologicznych. Książka przypominająca kształtem popularnego Ipada, to tylko pretekst do tego, żebyśmy rozmawiali z dziećmi, jak łatwo jest wciągnąć ...
  czytaj więcej...
 • Tomek mechanik – wiek +3

  Tomek mechanik – wiek +3
  Witajcie w warsztacie “U Tomka”, gdzie można naprawić każdy pojazd. Dzięki Tomkowi, który jest znakomitym mechanikiem, interes kwitnie. Tak zaczyna się książeczka, o Tomku Mechaniku. Myślałem, że jest to kolejna pozycja dla dzieci o samochodach i ich naprawianiu. Nic bardziej mylnego. Owszem są samochody i Tomek ...
  czytaj więcej...
 • Bajka o włosie Patryku – wiek +5

  Bajka o włosie Patryku – wiek +5
  Tato ty chyba zaczynasz łysieć na czubku głowy – tak powiedziała mi ostatnio moja córka  No tak, lata lecą, młodszy się nie robię. Sytuacja ta, przypomniała mi książkę pt. “Bajka o włosie Patryku”, pełną humoru i mądrości. Książka ta mówi też, o nieuchronności zdarzeń w naszym życiu, na które czasami ...
  czytaj więcej...
 • Brzuchem do góry – wiek +5

  Brzuchem do góry – wiek +5
  Kto nie lubi leżeć brzuchem do góry. Można leżeć albo LEŻEĆ, to duża różnica. Książka pt. “Brzuchem do góry” jest pełna słońca, marzeń i leniwej UWAŻNOŚCI. Oszczędne ilustracje tylko podkreślają abstrakcyjne piękno obserwowanych chmur czy liści poruszanych przez wiatr. Mmmm… Autor – Malina Prześluga Ilustracje – Agnieszka Woźniak Wydawnictwo: ...
  czytaj więcej...
 • Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent – wiek +4

  Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent – wiek +4
  Jest cała seria książeczek o rezolutnej Misi. Dziś napiszę o jednej z nich “Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent”. Misia to siedmiolatka, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami, kocha je i pomaga im, kiedy potrzebują pomocy. “Misia i jej mali pacjenci” to książeczka pełna empatii, radości i ...
  czytaj więcej...
 • Leon i lew – wiek +4

  Leon i lew – wiek +4
  Książka mojego dzieciństwa. Kiedy ją czytałem nie było Internetu, super szybkich pociągów (przynajmniej w Polsce) i 100 kanałów w telewizji. Nie było “konkurencji” dla książeczek i miłość do nich była prostsza. Moje dzieci pokochały “Leona i lwa” od pierwszych stron. To historia chłopca ze wsi, który ...
  czytaj więcej...
 • Szary chłopiec – wiek +4

  Szary chłopiec – wiek +4
  To piękna i zarazem trudna książka. Tak nie boje się słowa “trudna”. “Szary chłopiec” prowokuje do głębszej dyskusji. Co to jest szare życie? Dlaczego ludzie mogą być szarzy? Dlaczego emocje są w naszym życiu tak ważne? Dlaczego nie warto zamykać się w sobie? Nie jest to ...
  czytaj więcej...
 • Kotek Mamrotek – wiek +4

  Kotek Mamrotek – wiek +4
  Ten kotek Mamrotek to nieźle czasami kombinuje – powiedział mój syn. A dlaczego tak uważasz Janku? – zapytałem. Taki miły łobuziak z niego – odpowiedział. To fakt, kotek Mamrotek to miły łobuziak, bohater komiksu drukowanego w “Świerszczyku”. Nie jest to zwykły komiks. To gra słów i obrazów, w ...
  czytaj więcej...
 • Rymowane cyferki – wiek +3

  Rymowane cyferki – wiek +3
  “Rymowane cyferki” to pełna dbałość estetyczna i edukacyjna dla najmłodszych. W tej książce nie ma przypadku. Piękne ilustracje, zabawne rymowanki jakby mimochodem uczą nasze pociechy cyferek. Autor – Robert Romanowicz Ilustracje – Robert Romanowicz Wydawnictwo: TASHKA Rok wydania – 2014 Ilość stron – 24 strony Wiek – 3+
  czytaj więcej...
 • Sztuka latania – wiek +5

  Sztuka latania – wiek +5
  “Sztuka latania”, to książeczka uboga w tekst ale bogata w przekazie. Pokazuje najmłodszym, zresztą dorosłym również, jak ważne są marzenia i determinacja by je spełniać. Nie zawsze wychodzi tak jak chcemy, ale przy okazji możemy odkryć, że jednak możemy być szczęśliwymi “pingwinami”:) Autor – Jan Bajtlik Ilustracje – Jan ...
  czytaj więcej...
 • Miś słucha, Miś patrzy – wiek +1

  Miś słucha, Miś patrzy – wiek +1
  Spójrz oczami zwierząt i usłysz to, co one słyszą. To pouczająca podróż w krainę kolorów i dźwięków. Dzieci wraz bohaterami zwierzakami podziwiają otaczający świat przepełniony barwami, tonami, a co za tym idzie emocjami. Mądra i przyjemna nauka dla najmłodszych. Autor – Eric Carle Ilustracje – Bill Martin ...
  czytaj więcej...
 • Bajki robotów – wiek 9+

  Bajki robotów – wiek 9+
  Mistrzowskie połączenie fantastyki i baśni. Bohaterami są maszyny obdarzone inteligencją i ludzkimi uczuciami. Książka pełna inteligentnego humoru, refleksji i mądrości. Mój dwunastoletni syn Tomek, nie mógł się od niej oderwać, choć z początku nie chciał do niej sięgnąć, bo przecież on wyrósł już z bajek:) “Bajki ...
  czytaj więcej...
 • Pan Samochodzik i uroczysko – wiek +8

  Pan Samochodzik i uroczysko – wiek +8
  Pamiętam z dzieciństwa uczucie zaskoczenia, kiedy okazało się, że “Wyspa złoczyńców” nie jest pierwszą częścią przygód mojego Samochodzika. “Uroczysko”, potem “Skarb Atanaryka” i “Pozwolenie na przewóz lwa”, to były wspaniałe odkrycia pierwszych przygód Tomasza. Nasz bohater bierze udział w ekspedycji, podczas której grupa archeologów rozkopuje prastary ...
  czytaj więcej...
 • Niewiarygodne przygody Marka Piegusa – wiek +8

  Niewiarygodne przygody Marka Piegusa – wiek +8
  Klasyk dzieciństwa. Kto nie chciał mieć takich przygód jak Marek Piegus czy detektyw Teodor. Co na to nasi współcześni rodzice? Już słyszę uwagi, a czego miałaby ta książka uczyć? “Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”, to książka o perypetiach trochę pechowego chłopca, który wplątuje się w historie wręcz ...
  czytaj więcej...