Pan Samochodzik i uroczysko – wiek +8

23 Wrz 2018
samochodzik

Pamiętam z dzieciństwa uczucie zaskoczenia, kiedy okazało się, że “Wyspa złoczyńców” nie jest pierwszą częścią przygód mojego Samochodzika. “Uroczysko”, potem “Skarb Atanaryka” i “Pozwolenie na przewóz lwa”, to były wspaniałe odkrycia pierwszych przygód Tomasza.
Nasz bohater bierze udział w ekspedycji, podczas której grupa archeologów rozkopuje prastary kurhan na samotnej, opuszczonej wysepce wśród bagien. Pojawia się tajemnica XII-wiecznej romańskiej kolegiaty, stojącej nieopodal obozu archeologów, a przypadkowe odkrycie dokonane przez dwóch rywalizujących ze sobą profesorów, rozpoczyna akcję pełną zagadek mających swój początek jeszcze w czasach zmagań polsko-krzyżackich. Czy nasz Samochodzik będzie potrafił rozsupłać zagadkę? Sami się przekonajcie.

“Pan Samochodzik i uroczysko” wciąga od pierwszych stron, uważam nawet, że historia młodego Pana Samochodzika jest bardziej prawdziwa od przygód opisanych w kolejnych tomach. Tomasz nie jest tu taki super idealny i poprawny, ot zwykły ale błyskotliwy młody historyk sztuki.

Autor – Zbigniew Nienacki

Wydawnictwo: LITEARATURA

Rok wydania – 2017

Ilość stron – 296 strony

Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *