Gordonki – spotkania z Panią Muzyką

09 Paź 2018

Ruszają zapisy na Gordonki

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0-4 lat

Środy

dla dzieci chodzących godz. 10:30– 11:15

dla dzieci niechodzących godz. 11:30– 12:15

Koszt zajęć:

Karnet (4 zajęcia do wykorzystania przez 5 tygodni – gwarancja miejsca na zajęciach) – 150 zł.

Koszt jednorazowych zajęć bez karnetu – 42 zł (tylko w sytuacji, gdy są wolne miejsca).

Zapisy tel.  501 183 953

Opis zajęć:

  • Zabawa głosem i instrumentami muzycznymi
  • Wspieranie rozwoju poprzez wspólne muzykowanie

Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odpręża ludzką psychikę, uwrażliwia i pobudza do wszechstronnego rozwoju. Dzięki uniwersalnemu językowi muzyka łączy ludzi, a najmłodsi mogą jej doświadczać, zanim zaczną mówić. Dziecko słyszy muzykę już w łonie matki, a kontakt z muzyką od  najmłodszych lat rozwija kompetencje słuchowe, umiejętności czytania, łatwość przyswajania języków. Wychowując się przez muzykę dziecko ma możliwość poznania świata wartości społecznych i moralnych. Poprzez wyrażanie siebie w trakcie ekspresji ruchowych wspomaga swój rozwój emocjonalny i uwrażliwia się na potrzeby innych. Sposób, w jaki dziecko, już od najmłodszych lat, zostanie zachęcane do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia swoich melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, warunkować będzie jego rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

Zajęcia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. E. Gordona, polegające na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich nadrzędnym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumienia i tworzenia muzyki, a dzięki improwizacji rozwijają swoją kreatywność. Dziecko uczy się także harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

Zajęcia rozwijają wrażliwość słuchową dziecka, kształtują jego głos, doskonaloną umiejętności śpiewania, a przy okazji uczą podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych. Dzięki kontaktowi z muzyką od pierwszych miesięcy życia dziecko rozwija się pełniej, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!